Tapeta w pokoju ucznia - ściana pełna… wiedzy!

Tapeta w pokoju ucznia - ściana pełna… wiedzy!

Od dawna wiadomo, że najlepszą formą edukacji jest łączenie nauki z zabawą. Dzięki temu dziecko w łatwy i przyjemny sposób przyswaja wiedzę. Jak zatem urządzić pokój malucha, by stał się dla dziecka inspiracją do zdobywania nowych wiadomości i poszerzania swoich zainteresowań?

 

Przekroczenie murów szkolnych wiąże się z ogromnymi emocjami. Warto zmotywować maluszka, aby z entuzjazmem podszedł do zawierania znajomości i przyjaźni, obowiązków szkolnych i przede wszystkim nauki. Jak sprawić, by dziecko z radością stawiało czoła nowym wyzwaniom? Jednym z elementów jest to, by maluch dobrze się czuł w swoim pokoju. Warto urządzić go w taki sposób, aby dziecko miało komfortowe warunki do odrabiania lekcji, a poszczególne elementy wystroju wnętrza zachęcały do pogłębiania wiedzy. 

 

 

Weźmy pod uwagę gust dziecka

Stworzenie idealnego miejsca do nauki nie należy do najłatwiejszych zadań. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby biurko i krzesło posiadały odpowiednią wysokość. Ogromną rolę odgrywa również dobre oświetlenie. Najważniejsze jest to, by dziecko po prostu chętnie spędzało czas w swoim pokoju. Dlatego urządzając wnętrze, wypełnione atmosferą nauki, należy kierować się głównie gustem dziecka. To ono ma się dobrze czuć podczas odrabiania lekcji. Warto porozmawiać z dzieckiem i wypracować wspólną wizję. Na pewno zaowocuje ona niebanalnymi pomysłami.  

 

Czytaj również: Bajeczne tapety

 

Ściany pełne… wiedzy!

Ekologiczne tapety we wzory nadadzą wnętrzu świeżości. Wprowadzą również atmosferę wypełnioną zdobywaniem nowych doświadczeń. Kolorowe literki czy cyferki doskonale sprawdzą się w pokoju małego ucznia. Tym bardziej, jeśli mówimy o pierwszoklasistach, którzy dopiero nauczą się pisać, czytać i liczyć. Doskonałym elementem wystroju dziecięcego gniazdka może być tapeta dla małego geografa, przedstawiająca świat, wybrany kontynent, region lub kraj. Jeśli dziecko interesuje się przyrodą warto postawić na tapety z motywem ciekawych roślin i zwierząt. Dobrym pomysłem będzie budzenie w dziecku talentów plastycznych. Dzięki temu rozwinie swoją wyobraźnię. Ładna kolorowanka ścienna nad biurkiem to nie tylko ozdoba, lecz również idealna przestrzeń dla małych artystów. Zwłaszcza, jeśli okazją do świetnej zabawy chcą się podzielić z rodzicami.

 

 

Szybkie i niedrogie zmiany

Metamorfoza w pokoju dziecka nie musi się wiązać z długotrwałymi remontami i dużymi nakładami finansowymi. Ekologiczne i niezwykle ładne tapety Minka Kids są bardzo proste w montażu. Wystarczą dobre chęci, gąbka, woda i ściereczka by dziecięce cztery ściany stały się przestrzenią idealną do nauki.

- Atutem ekologicznych tapet marki Minka Kids jest łatwość montażu. W kilka chwil ściana przechodzi metamorfozę, a dziecko może się cieszyć odmienionym pokojem - tłumaczy Dominik Kucharczyk, ekspert marki Minka Kids 

 

 

Czytaj również: Fototapety zdominowane przez płeć piękną!

 

Minka Kids proponuje

Już od małego można uczyć dziecka dobrych nawyków. Wybieranie ekologicznych produktów pokaże dziecku, jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne. Z tych powodów warto postawić na tapety Minka Kids, które zostały wykonane w najnowszej technologii druku HP Latex na bazie wody. Oznacza to, że nie zawierają trującego solwentu, szkodliwych barwników, metali ciężkich i niebezpiecznych związków chemicznych. Papier, z którego zostały wykonane pochodzi z recyklingu oraz plantacji odpowiedzialnie gospodarujących zasobami leśnymi ze znakiem FSC.

- Nasze tapety są przyjazne dla środowiska. Biodegradowalne tapety i kolorowanki ścienne nie blokują oddychalności ścian. Druk lateksowy HP Latex spełnia najbardziej surowe wymagania certyfikatu Greenguard Indoor Air Quality Certification. Tapety i kolorowanki Minka Kids są bezwonne, odporne na pleśń i grzyby, a ich stosowanie jest bezpieczne dla naszych dzieci - wyjaśnia Dominik Kucharczyk, ekspert marki Minka Kids 

Źródło: letpr / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18321 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 96

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >