Urządzenia sanitarne: bezdotykowe krany umywalkowe

Urządzenia sanitarne: bezdotykowe krany umywalkowe

Do tej pory elektroniczne bezdotykowe krany umywalkowe były wykorzystywane wyłączenie w łazienkach publicznych. Obecnie coraz większą popularność zyskują wśród użytkowników półpublicznych urządzeń sanitarnych, a także w mieszkaniach prywatnych. Dzieje się tak, gdyż obsługa bezdotykowa jest komfortowa, higieniczna i pozwala na oszczędność zużycia wody. Ważne są jednak również zróżnicowane, a jednocześnie wysokie wymagania użytkowników armatur. Czytaj dalej

eMote i eTech: baterie Dornbracht dla konkretnych grup użytkowników

Baterie na podczerwień eMote oraz eTech przykuwają wzrok w każdym otoczeniu architektonicznym, niezależnie czy jest to wyszukane wnętrze prywatne, czy też łazienka półpubliczna. Ich wzornictwo zostało wyróżnione wieloma międzynarodowymi nagrodami (m.in. International Forum Design, Hanower – „iF design award”; Design Zentrum NRW, Essen – „red dot: best of the best” za najwyższą jakość wzorniczą; La Casa, Marie Claire, Francja - Prix d'excellence, Szwecja – Coredesign). To co je wyróżnia to połączenie purystycznego języka formy z właściwościami dotykowymi i kinestetycznymi ze swoistą funkcjonalnością. Baterie dopasowują się do konkretnych rozwiązań montażowych odpowiadając bezpośrednio na potrzeby użytkowników. W wersji „on/off” bateria jest komfortowo i higienicznie uruchamiana oraz wyłączana przez przybliżenie dłoni. Dzięki temu każdy użytkownik indywidualnie wyznacza czas używania wody. W wersji „automatic” Dornbracht nawiązuje do klasycznych baterii elektronicznych wyłączających się samoczynnie. Uruchomiane są one bezdotykowo jak w wersji „on/off”, poprzez podstawienie dłoni pod wylewkę, ale wyłączane są samoczynnie w momencie cofnięcia dłoni.

Serie baterii eMote oraz eTech mogą zostać precyzyjnie dopasowane do rzeczywistych potrzeb użytkowników już na etapie pracy projektantów, monterów czy inwestorów. Baterie na podczerwień z funkcją „on/off” są projektowane przede wszystkim z myślą o łazienkach i pomieszczeniach sanitarnych używanych stale przez te same osoby. Należą do nich zarówno wyższej kategorii łazienki w domach prywatnych jak i pomieszczenia sanitarne w gabinetach lekarskich lub w budynkach administracyjnych. Są to więc urządzenia sanitarne, których standardowy poziom wyposażenia zapewnia komfortowe zaopatrzenie w wodę uwzględniając nawyki indywidualnych użytkowników.

W przeciwieństwie do wersji „on/off” samoczynnie wyłączająca się wersja „automatic” proponowana jest do miejsc, gdzie użytkownicy ciągle się zmieniają. Mogą to być wysokiej klasy pomieszczenia sanitarne w restauracjach czy hotelach, jak również pomieszczenia sanitarne dla klientów banku.

Dzięki obydwu rozwiązaniom zastosowanym przez Dornbracht możliwe jest wyposażenie pomieszczeń sanitarnych charakteryzujących się różnymi wymogami czy też innym sposobem eksploatacji za pomocą tylko jednej, lecz jakże przekonującej serii wzorniczej. Aby odpowiednio wykorzystać ten efekt w praktyce stworzono TechniPlan, czyli elektroniczną bazę wspomagającą fachowców zajmujących się planowaniem i montażem. Baza zostanie udostępniona bezpłatnie już w czerwcu 2009 r. na stronie www.dornbracht.com.

Dobranie odpowiednich baterii eMote oraz eTech już w fazie planowania to tylko jeden aspekt podwyższenia poziomu jakości z całego szeregu technicznych optymalizacji, jakich dokonał Dornbracht. Nic nie jest bowiem tak dobre, aby nie mogło być jeszcze lepsze. W przypadku baterii na podczerwień dotyczy to na przykład nieprzepuszczalności wody przez elementy łączące i obudowę baterii. Obie części posiadają teraz stopień ochrony IP67, czyli są odporne na penetrację pyłu i wody. Mechanicznemu ulepszeniu dizajnerskich baterii towarzyszy zastosowanie najnowszej generacji czujników podczerwieni, które gwarantują niezmienną czułość przez wiele lat.

Źródło: budnet.pl
Autor: Effective PR/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 105

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >