W trosce o higienę snu

W trosce o higienę snu

Ubrania pierzemy regularnie, w końcu nosimy je cały dzień. A co z materacem, na którym śpimy co noc? Nie włożymy go do pralki, możemy co najwyżej zmienić pościel. Czy to jednak wystarczy? Czytaj dalej

 

Raz na jakiś czas dobrze jest odświeżyć wierzchnią warstwę materaca, która jest najbardziej narażona na zanieczyszczenia i wilgoć. Stanowi ją pokrowiec – nieodłączny element każdego modelu, nie zawsze jednak zdejmowany. - Kupując materac warto zwrócić na to uwagę – pokrowiec, który można ściągnąć z materaca i wyprać jest naprawdę doskonałym rozwiązaniem – mówi Tomasz Goc, Dyrektor Handlowy Fabryki Materacy Janpol. – Podczas 7 – 8 lat użytkowania materac przyjmuje nawet to 2 tysięcy litrów płynów ustrojowych. Choć liczba ta wydaje się nieprawdopodobna, to wystarczy uświadomić sobie, że co noc, w mniejszym lub większym stopniu, pocimy się. Część wilgoci wydzielanej przez nasze ciało wchłaniają ubranie i pościel, część – materac. Najlepszym sposobem na utrzymanie go w dobrym stanie jest regularne pranie pokrowca – tłumaczy.

 

Pokrowiec w praniu


Bardzo ważne jest, aby zapoznać się ze wskazówkami zawartymi na metce bądź opakowaniu materaca. Znajdziemy tam informację o maksymalnej temperaturze prania pokrowca. Nie wolno jej przekraczać, ponieważ pokrowiec może nie tylko stracić swoje właściwości, ale również skurczyć się, co sprawi, że nie będzie już zdatny do użytku. Jeśli chodzi o środki piorące, to z powodzeniem można stosować te, których używamy na co dzień, pamiętając oczywiście o zalecanych ilościach. Warto na pranie wykorzystać ciepłe, wietrzne dni tak, aby pokrowiec mógł szybko i dokładnie wyschnąć.

 

 

Czytaj również: Poduszka wypełniona żelem

 

 

Wartość dodana


Pokrowiec może być uszyty z tradycyjnej dzianiny lub z materiałów, które posiadają specjalne właściwości. – Bardzo praktycznym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z alergią, jest oferowany przez nas pokrowiec antyalergiczny – mówi T. Goc z Fabryki Materacy Janpol. – Stosujemy tu zaawansowaną technologię powlekania materiałów antymikrobiotyczną, antybakteryjną i bezzapachową powłoką. Taki pokrowiec z połączeniu z pościelą i poduszką o cechach antyalergicznych zapewnia zdrowy, komfortowy sen. Do wyboru są także pokrowce z właściwościami termoregulacyjnymi, antystresowymi lub pielęgnacyjnymi. Co ważne, każdy z nich nadaje się do prania – dodaje T. Goc.

 

 

 

Czytaj również: Bogactwo zdobień, klasyczna kolorystyka i tradycyjne, azjatyckie motywy

 

 

Specjalna ochrona


Ochrona w postaci pokrowca jest zazwyczaj w zupełności wystarczająca. Są jednak sytuacje, kiedy materac powinien posiadać dodatkowe zabezpieczenie np. wtedy, kiedy w łóżku śpi małe dziecko lub osoba obłożnie chora. Istnieje wtedy ryzyko zamoczenia materaca i aby się przed nim ustrzec, warto zastosować nieprzemakalną nakładkę higieniczną. Jest ona całkowicie szczelna, a jednocześnie wykonana z materiału przyjaznego dla skóry. Można ją prać w pralce w temperaturze nawet 95 °C.

 

 

 

O ile nakładkę higieniczną trzeba dokupić, to pokrowiec jest zazwyczaj standardowym elementem materaca. Warto zwrócić uwagę na to, czy jest zdejmowany, w jakiej temperaturze można go czyścić i czy posiada jakieś specjalne właściwości. Jeśli dane rozwiązanie nam nie odpowiada, najlepiej zapytać o możliwość wymiany pokrowca na inny model. Ta najczęściej jest możliwa, w zależności od sytuacji – bezpłatnie lub za dopłatą.  

 

Źródło: info.media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 274

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >