5 nowych kolorów kamieni naturalnych granitu i kwarcytu - Siberia, Palatino, Vancouver, Silver Grey i Graphite Grey

5 nowych kolorów kamieni naturalnych granitu i kwarcytu - Siberia, Palatino, Vancouver, Silver Grey i Graphite Grey

Kamienie z serii Sensa by Cosentino to wyjątkowo łatwe w utrzymaniu naturalne powierzchnie, odpowiednie do zastosowań zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Najnowsze propozycje Cosentino, obejmujące kwarcyty i granity pochodzące z Brazylii i Indii, są wysoce odporne na plamy dzięki unikalnej technologii ochronnej Senguard NK. Dzięki niej, podczas wielu lat użytkowania, kamienie naturalne nie będą wymagać żadnej dodatkowej impregnacji mającej ochronić je przed zabrudzeniami. Czytaj dalej

 

Grupa Cosentino ogłosiła właśnie światową premierę pięciu nowych kolorów kamieni naturalnych z kolekcji Sensa by Cosentino. Pięć odcieni: Siberia, Platino, Vancouver, Silver Grey oraz Graphite Grey, czyli naturalne granity i kwarcyty dołączają do selekcji kamieni objętych trwałą ochroną przed plamami - Senguard NK. 


5 nowych kolorów kamieni naturalnych granitu i kwarcytu - Siberia, Palatino, Vancouver, Silver Grey i Graphite GreyKamień Sensa Silver Grey +Syberia Cosentino

Specjalna impregnacja

Granity i kwarcyty z kolekcji Sensa to doskonały materiał na wszelkie mocno eksploatowane powierzchnie. Poza swoją unikalną estetyką, która czyni je świetnym wyborem dla miłośników unikalnych wzorów stworzonych przez naturę, oferują trwałość i spokój! Ich użytkownicy nie muszą martwić się o cykliczną impregnację i zabezpieczenia przed plamami. Technologia Senguard NK, opracowana przez zespół ds. badań i rozwoju Cosentino, zapewnia to użytkownikom od pierwszej chwili przez wiele kolejnych lat. Cosentino gwarantuje trwałą ochronę przed plamami obejmując kamienie naturalne Sensa 15-letnią gwarancją! Ponadto, dzięki certyfikacji NSF mamy pewność, że kamienie z takim zabezpieczeniem mogą mieć bezpośredni kontakt z żywnością. To bardzo ważne w przypadku stosowania tego materiału jako blatów kuchennych. 


5 nowych kolorów kamieni naturalnych granitu i kwarcytu - Siberia, Palatino, Vancouver, Silver Grey i Graphite GreyKamień Sensa Vacouver Cosentino

Prosto z Brazylii

Najnowsza kolekcja Sensa by Cosentino została opracowana w Cosentino Latina, filii firmy zlokalizowanej w brazylijskim mieście Vitória. Cosentino Latina jest jednym z głównych eksporterów kamienia naturalnego w Brazylii, a także jedynym zakładem produkcyjnym firmy poza parkiem przemysłowym w Cantorii (Hiszpania).


5 nowych kolorów kamieni naturalnych granitu i kwarcytu - Siberia, Palatino, Vancouver, Silver Grey i Graphite GreyKamień Sensa Graphite Grey Cosentino

Czytaj również: Ciekawe wykorzystanie kompozytów drewnopochodnych


„Nowe wzory z kwarcytu i granitu, cztery pochodzące z Brazylii i jeden z Indii, zostały bardzo starannie dobrane. Z ich pomocą chcemy odpowiedzieć na zapotrzebowanie naszych klientów, dodając do ekskluzywnej oferty Sensa delikatne kolory i odcienie, zarówno w matowym, jak i polerowanym wykończeniu” - mówi o kolekcji Francisco Guzmán Gutiérrez Martos, Product Manager marki Sensa by Cosentino®

 

5 nowych kolorów kamieni naturalnych granitu i kwarcytu - Siberia, Palatino, Vancouver, Silver Grey i Graphite Grey

Kamień Sensa Siberia & Vacouver Cosentino

Autentyczność w najczystszej postaci

Siberia to kwarcyt z białym tłem, przypominającym nieskazitelny kolor syberyjskiego śniegu. Jego odcień charakteryzuje się małymi czarnymi plamkami. 


Platino, przepiękny kwarcyt z Brazylii, którego mineralna kompozycja daje poczucie klarowności i czystości, a przeżylenia przywołują na myśl ruch fal oceanicznych. Przyjemne w dotyku wykończenie „leather” dodaje naszemu otoczeniu równowagę i harmonię.


Vancouver, brazylijski kwarcyt z białym tłem i zróżnicowanych przeżyleniach - szerokich i wąskich, splecionych ze sobą i rozdzielonych. Piękne wzory malują się tu na pozornie popękanej powierzchni i zachęcają, by ich dotknąć.


Silver Grey. Jednorodność podkreślona przez białe, poziome przeżylenia biegnące na ciemnoszarej powierzchni tego brazylijskiego granitu sprawia, że pomieszczenia nabierają ciepła i spokoju.


Graphite Grey, ostatnia z nowości Cosentino, to z kolei pochodzący z Indii szary granit o oryginalnym charakterze i kolorze uzyskanym dzięki ekskluzywnemu wykończeniu Cosentino Caresse, które nadaje mu delikatną połysk i charakterystyczną, przyjemną w dotyku teksturę.

 

5 nowych kolorów kamieni naturalnych granitu i kwarcytu - Siberia, Palatino, Vancouver, Silver Grey i Graphite Grey

Kamień Sensa Siberia i Nilo Cosentino

Czytaj również: Z jakiego materiału produkuje się konglomeraty?

 

Certyfikowane 15-letnią gwarancją kamienie Sensa to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników, ceniących naturę i niepowtarzalne piękno naturalnego kamienia. Ten wytrzymały materiał, o wyjątkowej trwałości i jakości połączy w Twym domu klasyczne piękno kamiennej powierzchni z najnowocześniejszą technologią.


5 nowych kolorów kamieni naturalnych granitu i kwarcytu - Siberia, Palatino, Vancouver, Silver Grey i Graphite GreyKamień Sensa Silver Grey Cosentino
5 nowych kolorów kamieni naturalnych granitu i kwarcytu - Siberia, Palatino, Vancouver, Silver Grey i Graphite Grey
Kamień Sensa Vacouver Cosentino
Źródło: OKK PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16548 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 256

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >