Automatyka, napędy, siłowniki, sterowniki, odkurzacze centralne – lista artykułów

Automatyka w służbie człowiekowi - inteligentne systemy FIBARO w Twoim domu!

Współczesny człowiek może korzystać z coraz bardziej zaawansowanych technologii z zakresu automatyki budynkowej. Takie systemy zwiększają funkcjonalność domu, sprawiając, że może być lepiej dopasowany do potrzeb użytkowników. Nowoczesny Smart Home jest energooszczędny i przyjazny dla środowiska. Zdaniem ekspertów, instalacje inteligentne pozwalają zmniejszyć ilość zużywanej dotychczas energii na ogrzewanie o ponad 30%, a na oświetlenie aż o 50%.

Regulatory pogodowe w inteligentnych domach zwiększają efektywność energetyczną budnku

Reżyserzy filmów science fiction – takich jak „Gwiezdne Wojny”, „Star Trek”, „Powrót do przyszłości” czy „Łowca androidów” – znanych większości z nas, przy kreowaniu światów przedstawionych czerpią z dorobku nauki. Pomijając fabułę i efekty specjalne, największe zainteresowanie widzów skupia się wokół wizji technologii stosowanych w przyszłości. Wyobrażenie o tym, jak można zdalnie sterować różnymi urządzeniami, niegdyś było jedynie fantazją naukową. Dzisiaj natomiast jest to rozwiązanie, z którego może skorzystać niemal każdy. Czym jest dom inteligentny?

Inteligentny dom, który wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców i dba o ich komfort

Jeszcze kilkanaście lat temu rzeczą niewyobrażalną był dom, który wykonuje polecenia właściciela. Dziś inteligentne domy stają się rzeczywistością, a trend Smart Home jest jednym z silniejszych we współczesnym budownictwie. Zobaczmy, w jakie potrzeby wsłuchują się domy inteligentne.

Inteligentny sterownik do ogrzewania podłogowego

Współczesne rozwiązania do sterowania ogrzewaniem podłogowym oferują coraz więcej funkcji w zakresie kontroli temperatury w domu. Mogą być wyposażone w inteligentne technologie oraz zaskakiwać niebanalnym wzornictwem. Oto dowody!

Okna, które reagują na polecenia głosowe - teraz z nowym systemem sterowania to mozliwe

Od teraz każdy użytkownik smartfona może wygodnie kontrolować klimat w swoim domu za pomocą mowy. Inteligentny system sterowania oknami i roletami VELUX ACTIVE with NETATMO jest już kompatybilny z Google Assistant. To oznacza, że można otwierać i zamykać okna dachowe za pomocą prostych poleceń głosowych.

Czujnik ruchu, zmierzchu, ultradźwiękowy ...- jakie jeszcze sterowniki oświetlenia dostępne są na rynku

Włączą światło, gdy zrobi się ciemno i pozwolą odchudzić rachunki za prąd – jest wiele powodów, dla których warto zatrudnić do pomocy czujniki sterujące oświetleniem. Ważne jednak, by każdy z nich zajmował się tym, na czym zna się najlepiej.

Mity dotyczące inteligentnych budynków

Mądry dom to kosztowna ekstrawagancja, a w dodatku jest trudny w obsłudze – wokół inteligentnych systemów narosło wiele podobnych mitów. W rzeczywistości to rozwiązanie staje się coraz popularniejsze i bardziej dostępne. Mity dotyczące inteligentnych domów zazwyczaj mijają się z prawdą, dlatego postanowiliśmy wspólnie z ekspertami zmierzyć się z najczęściej powielanymi stereotypami dotyczącymi automatyki budynkowej. Inspiracje do nazwania pięciu najpopularniejszych mitów były filmowe, ale scenariusze napisało samo życie, bo każdy z nich powstał na podstawie wieloletnich doświadczeń współpracy z klientami. Przyjrzyjmy się im bliżej, by móc zweryfikować ich prawdziwość.

Czy warto montować automatyczne rolety?

Osłonią przed słońcem, ochronią przed włamaniem i zasłonią przed oczami podglądaczy – jednym słowem rolety. Obecnie budując dom coraz chętniej wybieramy duże przeszklenia, które zapewniają więcej naturalnego światła, efektownie się prezentują oraz pomagają zachować korzystny bilans energetyczny budynku. Aby jednak były one w pełni funkcjonalne i komfortowe, należy wyposażyć je w rolety. Do wyboru mamy wiele modeli o różnym wyglądzie, sposobie montażu, a nawet rodzaju sterowania - w tym dopasowane do inteligentnych domów.

Inteligentny dom - co to jest i jaki system wybrać?

Nowoczesne technologie opanowały rynek, a podążanie za trendami jest nieodzownym obowiązkiem każdego producenta i sklepu internetowego. Idąc za tezą, iż popyt generuje podaż, coraz częściej obserwujemy wpływ zachodniego rynku na naszym, rodzimym poletku. Obok nowoczesnych gadżetów, których używamy każdego dnia, pojawiają się także rozwiązania, które zastosować możemy w naszych biurach i domach. Modernizacja systemów gwarantuje nie tylko większą funkcjonalność, ale także zapewnia o bezpieczeństwie i naszej wygodzie. Takie właśnie jest założenie tzw. inteligentnego domu.

Smart home - podczas najbliższego remontu warto pomyśleć o wprowadzeniu usprawnień inteligentnego domu

Jak urlop, to remont. Duża część Polaków czas na odpoczynek od pracy przeznacza na remont domu czy mieszkania – w samym 2018 roku było ich aż 46%. Renowacja czy przemeblowanie to dobry moment, by pomyśleć o urządzeniach smart home, które oprócz wielu wymiernych korzyści wniosą do domu powiew nowoczesności.


Stron: 39 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15864 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 236

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >