Bramy i kraty rolowane - specjalnie zaprojektowane dla garaży zbiorczych

Bramy i kraty rolowane - specjalnie zaprojektowane dla garaży zbiorczych

Wszędzie tam, gdzie mieszkamy, pracujemy i robimy zakupy – potrzebne są miejsca parkingowe. W miastach jednak brakuje powierzchni na parkingi. Dlatego większość projektów budynków mieszkalnych, biurowych i użytkowych zakłada budowę garaży podziemnych. Bramy zamykające te garaże muszą spełniać szczególne wymagania. Przedstawiamy rozwiązanie dedykowane do garaży zbiorczych i parkingów podziemnych Czytaj dalej

 

Niewielka ilość miejsca potrzebna na instalację bramy, duża częstotliwość otwierania i zamykania, cicha praca, ekonomiczność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa eksploatacji – to wszystko odgrywa istotną rolę przy wyborze bramy do garaży zbiorczych. Oferowana do takich zastosowań brama TGT firmy Hörmann spełnia te wymogi. 


Bramy i kraty rolowane - specjalnie zaprojektowane dla garaży zbiorczych

 

Przestrzeń w pełni wykorzystana  

Brama TGT otwiera się pionowo w górę i nie wychyla poza otwór w ścianie budynku. To pozwala na wykorzystanie wolnego miejsca bezpośrednio przed  bramą, eliminuje też wszelkie zagrożenia dla przechodniów korzystających z chodnika przed wjazdem do garażu. 

Wolne miejsce zachowane zostaje też pod stropem. Kompaktowa konstrukcja bramy TGT wymaga bowiem jedynie niewielkiej wysokości nadproża, dzięki czemu przestrzeń tę można wykorzystać np. na prowadzenie instalacji do przesyłania mediów. 

 

Dzięki przygotowanym fabrycznie wszystkim elementom bramy całość montuje się prosto i szybko. Problemu nie stanowi nawet montaż bramy na terenie pochyłym w obszarze wjazdu, ani takim, który wyposażono w rampy. Jeżeli w budynku nie ma wystarczająco wiele miejsca, bramę TGT można zamontować także do zewnętrznej fasady.  

 

Cicha praca  

Bramy do garaży zbiorczych są znacznie częściej użytkowane niż te w domach jednorodzinnych. Dlatego konstrukcja bramy TGT jest przeznaczona na 300 cykli otwarcie/zamknięcie dziennie. Stanowiący standardowe wyposażenie bramy napęd 

WA 300 R S4  z funkcją łagodnego rozruchu i zatrzymania zapewnia jej wyjątkowo ciche otwieranie/zamykanie i wraz ze sprężynami naciągowymi oszczędza mechanizm bramy.

 

Brama i krata rolowana TGT

TGT oferowana jest w dwóch wariantach wykonania kurtyny. W jednej wersji to zbudowana z ocieplanych profili stalowych Decotherm S brama rolowana o wymiarach maksymalnych 5 x 2,4 m. Profile dostępne są w wersji ocynkowanej lub malowane w dowolnym kolorze z palety RAL, co pozwala na dopasowanie bramy do wyglądu elewacji budynku.

 

W drugiej wersji jest to krata rolowana TGT z kurtyną HGL o wymiarach maksymalnych6 x 2,4 m. Ta aluminiowa krata ma duży przekrój wentylacyjny, co zapewnia naturalne wietrzenie garażu nawet przy zamkniętej bramie. Krata może być również wyposażona w tzw. zabezpieczenie przed kunami, czyli dolną sekcję wykonaną z nieocieplanych profili aluminiowych. 


Bramy i kraty rolowane - specjalnie zaprojektowane dla garaży zbiorczych

Brama rolowana TGT firmy Hörmann dostępna jest w dwóch wariantach kurtyny. Może to być aluminiowa krata rolowana HGL lub kurtyna z profili stalowych Decotherm.

 

Czytaj również: Pneumatyczne kurtyny

 

Oba typy kurtyn standardowo posiadają zabezpieczenie przed wyciągnięciem, które na wypadek prób manipulacji lub zwiększonego obciążenia wiatrem jeszcze bezpieczniej utrzymuje bramę w prowadnicach.

 

Wyposażenie zabezpieczające 

Brama TGT ma szereg rozwiązań zapewniających użytkownikom pełne bezpieczeństwo. Obudowa, która osłania całą zwiniętą kurtynę bramy pełni rolę zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem, tak aby nikt przypadkowo nie doznał obrażeń podczas jej otwieraniai zamykania. Napęd WA 300 R S4 jest wyposażony w zintegrowane ograniczenie siły - zatrzymuje ono bramę, gdy podczas zamykania kurtyna natrafi na jakąkolwiek przeszkodę lub na przykład ktoś spróbuje przytrzymać podnoszącą się kurtynę. To rozwiązanie pozwala uniknąć wydatków na instalację zabezpieczeń krawędzi zamykających i zabezpieczeń przed wciągnięciem stosowanych w innych systemach bram. 

 

W razie awarii zasilania proste i szybkie otwarcie bramy, a tym samym swobodny wjazd i wyjazd z garażu umożliwia odryglowanie awaryjne.


Czytaj również: Brama i drzwi garażowe

 

Bramy i kraty rolowane - specjalnie zaprojektowane dla garaży zbiorczych

Brama TGT otwiera się pionowo  w górę i nie wychyla poza otwór w ścianie. Dzięki temu nie stanowi zagrożenia dla przechodniów i umożliwia samochodom podjechanie pod samą bramę garażu. 

Bramy i kraty rolowane - specjalnie zaprojektowane dla garaży zbiorczych

Zamontowana za nadprożem brama TGT do garaży podziemnych zajmuje niewiele miejsca. Zwinięta kurtyna chowa się w obudowie, dlatego wolne miejsce pod stropem można wykorzystać na przykład do prowadzenia przewodów i instalacji.


Źródło: PEM / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Wybór firmy Liczba postów: 192 Grupa: Firmy budow... Jeżeli szukasz kogoś kompetentnego do remontu Usługi w Braniewie to mogę polecić kogoś dobrego. Firma https://www.pwmarko.pl/realizacje Marko u Pana Kozłowskie...
  • Komu zlecić instalacje pompy ciepła Liczba postów: 2 Grupa: Moja budowa Potrzebuje firmy, która będzie w stanie wykonać pompy ciepła, ewentualnie przed wykonaniem będzie w stanie coś sensownego podpowiedziec jeśli chodzi o wybór tyc...
  • Budowa maszyn Liczba postów: 159 Grupa: Firmy budow... Ktoś wyżej wspomniał o do maszyn rolniczych, transportowych oraz hydrauliką przemysłu leśnego? bo ja mogę podzielić się dobrym namiarem na firmę, która oferuję...
  • Docieplanie domu wiosną Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... Najlepsze do ocieplania domu są gotowe płyty styropianowe z wprasowanym klinkierem. Takie płyty montuje się na sucho więc można to robić niezależnie od pory rok...
  • Wiercenie diamentowe Liczba postów: 3 Grupa: Moja budowa Po wysokiej jakości narzędzia diamentowe zajrzyjcie na stronę firmy Adiam - https://adiam.pl/. Mają tam duży wybór tarcz diamentowych, wierteł koronowych, taler...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17323 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 264

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >