Budowa oczyszczalni ścieków

Budowa oczyszczalni ścieków

Gmina Dopiewo przeznacza środki finansowe na rozbudowę istniejącej oczyszczalni ścieków. Dzięki wsparciu deweloperów takich jak Linea oraz pozyskaniu środków unijnych mieszkańcy mogą cieszyć się nowoczesnym i przyjaznym środowisku obiektem. Czytaj dalej

 

Dotychczas oczyszczalnia ścieków zajmowała się ujęciem, uzdatnianiem i dystrybucją wody oraz utrzymaniem sieci kanalizacyjnych. Stosowała naturalny system wykorzystujący rzęsy wodne. Jednak wraz ze wzrostem liczby mieszkańców i rozwojem gminy Dopiewo przepustowość oczyszczalni stała się niewystarczająca. Podjęcie decyzji o przeznaczeniu części wydatków z budżetu na jej modernizacje przyniosło ogromne korzyści. Plany zostały zrealizowana dzięki wsparciu z EFRR w ramach ZPORR oraz pomocy finansowej firmy Linea. Środki finansowe pozwoliły przekształcić obiekt na biologiczno-chemiczny o większej przepustowości, co w zupełności zaspokoiło potrzeby mieszkańców. 

 

- "Od kilku lat staramy się wesprzeć gminę realizując wspólnie z władzami projekty potrzebne dla jej mieszkańców. Istotna dla naszej firmy jest ochrona środowiska i dlatego z zaangażowaniem podejmujemy kolejne wyzwania. Taka współpraca jest korzystna zarówno dla gminy jak i mieszkańców" – mówi Adam Wędrychowicz, przedstawiciel spółki Linea. – "Z każdego wybudowanego przez nas obiektu mieszkalnego odprowadzamy kilka tysięcy złotych do budżetu gminy Dopiewo na modernizację sieci kanalizacji" - dodaje Wędrychowicz.

 

Czytaj również: Jaki ogrzewacz wody przetrwa zimę?

 

Ochrona środowiska i dbałość o przyrodę są priorytetami w budżecie gminy Dopiewo. Każda inwestycja realizowana jest z myślą o mieszkańcach oraz ich najbliższemu otoczeniu. Poza budową dróg dojazdowych i ich modernizacją, powstają nowe obiekty podnoszące jakość życia miejscowej ludności i czyniące z gminy Dopiewo miejsce dynamicznie rozwijającym się. W 2008 roku rozpoczęto projekt modernizacji oczyszczalni w gminie, którego wartość wyniosła 7 mln złotych. Jednak nie poprzestano na tym i rozbudowa trwa nadal.

 

Czytaj również: Funkcjonalne zastosowanie stelaży podtynkowych

 

Władze gminy podkreślają, że budowa nowej oczyszczalni umożliwi podłączanie do systemu nowych miejscowości. Natomiast modernizacja obiektu w Dopiewie w znaczący sposób poprawi efektywność oczyszczania ścieków oraz przepustowość oczyszczalni. Priorytetem dla gminy Dopiewo jest uregulowanie gospodarki wodnej. Inwestycje podejmowane przez gminę Dopiewo, są przykładem na to, iż warto realizować wspólne projekty dla dobra wspólnoty. Linea od lat wspiera rozwój gminy poprzez przekazywanie nieodpłatnie gruntów pod budowę obiektów użyteczności publicznej oraz wykonywanie za darmo ich projektów architektonicznych. Niedawno ruszyła budowa szkoły podstawowej, której projekt przygotował zespół architektów spółki Linea. Przygotowane obiekty będą przyciągać nowych mieszkańców i inwestorów, co z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój gminy.

 

Źródło: Forte PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17192 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 270

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >