Centrale wentylacyjne DAYTONA 250 oraz DAYTONA 350 Futura firmy Dospel

Centrale wentylacyjne DAYTONA 250 oraz DAYTONA 350 Futura firmy Dospel

Centrale wentylacyjne DAYTONA 250 oraz DAYTONA 350 Futura firmy Dospel to produkty zaawansowane technologicznie.

DAYTONA 250 oraz DAYTONA 350 spośród konkurencji wyróżnia wiele opatentowanych rozwiązań. Zapewniają one bezpieczeństwo użytkowania, funkcjonalność i niezawodność w połączeniu z bardzo dobrymi parametrami pracy. W rekuperatorach DAYTONA zastosowano silniki na prąd stały, które są energooszczędne i bardziej wydajne. Powoduje to, iż centrale wentylacyjne firmy Dospel są ekonomiczne w użytkowaniu. Wnętrze central DAYTONA 250 oraz DAYTONA 350 wyprofilowano kształtkami styropianowymi, zapewniającymi sztywność i bardzo dobrą izolację cieplną. Obudowa zewnętrzna wykonana została z tworzywa ABS, co znacznie ogranicza masę centrali oraz polepsza warunki odzysku ciepła i odprowadzania kondensatu. Zespół króćców mocowany jest do obudowy przy pomocy wkrętów, co umożliwia zmianę kierunku ich ustawienia z poziomego na pionowy. Pozwala to na dostosowanie central DAYTONA do warunków zabudowy układu wentylacji, a także w wielu przypadkach znacznie upraszcza instalację i ogranicza koszty jej wykonania.

Napędy i sterowanie mocowane są do wspólnej podstawy, ograniczony dostęp oraz odizolowanie podzespołów elektrycznych od części “obsługowej” centrali wysuwa ją na czoło najbezpieczniejszych urządzeń tego typu na rynku. W części obsługowej centrali znajdują się tylko wymiennik i filtry EU3, zapewniające czyste powietrze. Te elementy wymagają okresowych przeglądów w celu zapewnienia niezawodnej eksploatacji przy zachowaniu najwyższego komfortu wentylacji. Jest to rozwiązanie przyjazne dla użytkownika, niespotykane dotychczas w tego typu urządzeniach.

Centrale wentylacyjne DAYTONA 250 i DAYTONA 350 cechuje prosta i lekka konstrukcja, zastosowanie silników prądu stałego, a także sprawność odzysku ciepła aż do 95% oraz ruchomy zespół wlotowy. Nowoczesny moduł sterujący umożliwia podłączenia central do instalacji “inteligentnego domu”. Prosty w obsłudze sterownik z panelem dotykowym zapewnia automatyczne zarządzanie centralą w cyklu tygodniowym. Porównawcze zestawienie parametrów technicznych ośmiu najpopularniejszych central tej samej klasy wydajności dostępnych na rynku wentylacji z odzyskiem ciepła wypada dla DAYTONY 350 Futura niezwykle pomyślnie.

Średnia moc silników używanych przez pozostałych siedmiu producentów w ich centralach wentylacyjnych wynosi ponad 292 W. Centrala Dospel DAYTONA 350 Futura używa silnika o mocy 120 W, czyli niemal 2,5-krotnie mniejszej od średniej konkurencji i 3,5-krotnie mniejszej od największego stosowanego w innych centralach. Świadczy to o tym, iż DAYTONA 350 wśród central dostępnych na rynku jest najbardziej energooszczędna.
Bezpośrednio przekłada się to na koszty eksploatacji, które w przypadku DAYTONA 350 Futura wynoszą miesięcznie 43,2 zł. Jest to tylko 44% średniej kwoty, jaką trzeba wydać co miesiąc na zasilanie wyrobów konkurencji.

Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17300 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 182

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >