Chemia budowlana: Akryl uniwersalny Tytan Professional  - aby ściany odzyskały dawny blask

Chemia budowlana: Akryl uniwersalny Tytan Professional - aby ściany odzyskały dawny blask

Materiały budowlane z jakich wzniesione są nasze domy, z biegiem lat wypaczają się, ulegają korozji, wykruszają się. Czytaj dalej

Co jakiś czas odświeżamy ściany w swoich domach nakładając na nie nową farbę. Jednak by efekt był odpowiedni musimy wcześniej przygotować podłoże, likwidując wszystkie jego niedoskonałości. Pęknięcia, rysy i ubytki w ścianach czy sufitach wypełnia się specjalnie do tego celu przeznaczonymi uszczelniaczami akrylowymi. Ich zaletą jest możliwość stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynku, ponieważ są one odporne na działanie temperatury i wilgoci. Uszczelniacze akrylowe, w odróżnieniu od silikonów można malować i szlifować po utwardzeniu, dzięki temu wszelkie naprawy powierzchni po zamalowaniu są niewidoczne.

Firma Selena proponuje swoim klientom łatwy w użyciu  Akryl Uniwersalny Tytan Professional, za pomocą którego uzupełnimy pęknięcia w ścianach, uszczelnimy powierzchnię wokół drzwi i okien, wypełnimy szczeliny przy listwach, parapetach, sufitach i schodach. Jego doskonała przyczepność zarówno do powierzchni wilgotnych i suchych, jak i porowatych takich jak: beton, tynk, cegła, drewno czy płyty kartonowo-gipsowe sprawia, że produkt Seleny jest bardzo wszechstronny.  

Prosty w użyciu – skuteczny w działaniu
Pracę z Akrylem Uniwersalnym Tytan Professional firmy Selena rozpoczynamy od odpowiedniego przygotowania podłoża. Musi ono być czyste, suche, wolne od pyłu, dlatego w pierwszej kolejności należy je oczyścić i odtłuścić. Aby nie zabrudzić powierzchni i otrzymać równą linię spoiny warto okleić okolice szczeliny taśmą malarską. Spoinę wygładza się palcem, szmatką lub gładką szpatułką zamoczoną dla zmniejszenia przyczepności w roztworze mydła. Taśmę należy usunąć zaraz po wygładzeniu spoiny, przed utwardzeniem akrylu. Po pełnym utwardzeniu możemy przejść do malowania i szlifowania.
Źródło: E.C.H.O Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17206 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 182

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >