Czym zwalczać grzyby i glony?

Czym zwalczać grzyby i glony?

UNI – PRYM Grunt 600 grzybo– i glonobójczy środek, to pierwszy i jedyny produkt tej kategorii na rynku polskim. Producentem preparatu jest firma Prymus S.A., natomiast wyłącznym dystrybutorem – Global Point. Czytaj dalej

 

 UNI – PRYM Grunt 600 to preparat gruntujący, który służy do zabezpieczania podłoża. Dzięki zawartym w nim aktywnym środkom ochrony powłoki, skutecznie chroni powierzchnie przed wykwitami grzybów, a także glonów. UNI – PRYM Grunt 600 to preparat w postaci białej cieczy, w którego skład wchodzi mieszanina wodnej dyspersji żywic syntetycznych, środków odpieniających i konserwujących.

 

Czytaj również: Silikat i silikon w jednym produkcie

 

Przez wzgląd na unikalną formułę działa dwufazowo. Po pierwsze wnika w podłoże, dzięki czemu wzmacnia je, poprawia przyczepność, a także zmniejsza nasiąkliwość powierzchni, co sprawia, że zmniejsza się zużycie farby. Po drugie efektywnie zabezpiecza powłokę przed grzybami i glonami. Produkt dystrybuowany przez Global Point wykorzystywany jest do ochrony podłoży cementowych, cementowo – wapiennych, betonowych oraz gazo – betonowych, gładzi szpachlowych, jak również płyt gipsowo – kartonowych. Co ważne, grunt można używać pod różnego rodzaju produkty, takie jak farby, kleje, szpachlówki, płytki ceramiczne, tapety oraz wylewki zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

 

UNI-PRYM GRUNT 600 GRZYBO- I GLONOBÓJCZY Fot. Global Point


Stosowanie środka biobójczego nie wymaga wielkich nakładów pracy, ani nie jest skomplikowane. Gruntowanie należy przeprowadzić w temperaturze podłoża oraz otoczenia, która powinna wynosić od + 5 st. C do + 20 st. C. Wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 75%. UNI – PRYM Grunt 600 należy nakładać na powierzchnie suche oraz pozbawione wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Jest to ważne, gdyż w przeciwnym wypadku kurz lub zatłuszczenie mogą zmniejszyć przyczepność podłoża. Preparat nanosimy jednorazowo, bez uprzedniego rozcieńczenia, za pomocą wałka lub pędzla.

 

Czytaj również: Szybkosprawna Zaprawa Montażowa


W sytuacji, gdy mamy do czynienia z bardzo chłonnym podłożem, zaleca się naniesienie drugiej warstwy UNI – PRYM Grunt 600 na jeszcze wilgotną pierwszą warstwę. Preparat UNI – PRYM Grunt 600 grzybo – i glonobójczy, nowość na rynku produktów chemii budowlanej, posiada atest higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Powierzchnie narażone są na ataki bakterii, co w konsekwencji może doprowadzić do wykwitu glonów i grzybów. By zapobiec takiej sytuacji warto zastosować grunt, który skutecznie zabezpieczy powierzchnię, a także uniemożliwi powstawaniu ognisk mikroorganizmów.

 

Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17355 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 151

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >