Dachy – lista artykułów

Wybór dachówki ceramicznej do klasycznej willi

Przedstawiona realizacja wywodzi się z typowego projektu – Willi Parkowej, autorstwa architekta Michała Gąsiorowskiego z pracowni MG Projekt. Jest to element dłuższej linii projektowej, posiadającej kilka wersji Rezydencji Parkowych. Budynek już na pierwszy rzut oka prezentuje się oryginalnie i przypomina nieco domy amerykańskie z zamożniejszych przedmieść.

Jak samodzielnie uszczelnić przeciekające rynny?

Nieszczelne rynny uniemożliwiają odpowiedni przepływ wody, co stwarza ryzyko zalania elewacji i jej zawilgocenia, sprzyjającego rozwojowi grzybów oraz pleśni. Jak zatem skutecznie udrożnić i zabezpieczyć orynnowanie, aby uniknąć podobnych problemów? Można wykorzystać do tego łatwe w aplikacji taśmy na bazie butylu.

Dlaczego membrana dachowa jest tak ważna w pokryciu dachu?

Prawidłowo wykonany dach, który chroni dom przed opadami atmosferycznymi i utratą ciepła, powinien być przede wszystkim szczelny. Z odpowiednim zastosowaniem materiałów uszczelniających wiążą się jednak pewne problemy praktyczne.

Membrana dachowa - parametry - oszczędności - montaż

Membrana dachowa, to bez wątpienia jedna z pozornie drobnych, ale kluczowych inwestycji w konstrukcji dachu. W skali całości wydatków na materiały do budowy i wykończenia domu, koszt zakupu membrany stanowi stosunkowo niewielki wydatek. Wydajne materiały przy budowie domu to nie tylko mniejsze koszty. Minimalizując odpady i wybierając bezpieczne produkty, dbamy o środowisko. Będąc na etapie kładzenia dachu, warto wiedzieć, jak zaoszczędzić przy wyborze membrany dachowej, nie rezygnując z wysokiej jakości.

Co to jest taśma kalenicowa, jak się ją dobiera do pokrycia dachu?

Taśma kalenicowa jest jednym z niezwykle istotnych elementów dachu. Decyduje o jego należytej ochronie przed wnikaniem do wnętrza wody, śniegu i zanieczyszczeń, jednocześnie gwarantując właściwą wentylację. Montuje się ją w miejscach najbardziej narażonych na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Są to kalenica oraz naroża dachu. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej taśmy kalenicowej oraz poprawne zamontowanie jej na połaci przez dekarza.

Dom i rynny dobrze przygotowane na zimę

Intensywne opady śniegu, silne mrozy, porywiste wiatry – w tym roku zima postanowiła przypomnieć o sobie i wszystko wskazuje na to, że nieprędko nas opuści. Właściciele domów jednorodzinnych mają tym samym ręce pełne roboty. O czym koniecznie muszą pamiętać?

Dachówka ceramiczna glazurowana czy angobowana - czym się charakteryzują?

Powłoka dachówki ceramicznej spełnia liczne funkcje, które przekładają się bezpośrednio na szereg właściwości produktu, który znajdzie się na naszym dachu. Aby wybrać najlepsze dla nas pokrycie z dachówki, trzeba podjąć decyzję dotyczącą nie tylko jej kształtu czy rozmiaru, ale także rodzaju powłoki. W wielu przypadkach może okazać się, że ten wybór będzie miał kluczowe znaczenie dla przyszłej eksploatacji dachu.

Membrana dachowa dedykowana pod metalowe, wentylowane pokrycia dachowe

Myśląc o ochronie dachu z pokryciem metalowym należy brać pod uwagę nie tylko wysokie temperatury w czasie lata. W zimniejszych porach roku, a nawet w chłodniejsze dni problemem równie dużym może być skraplająca się woda kondensacyjna, która gromadzi się na dolnej stronie metalowego pokrycia. Niezwykle ważne jest więc, by stosowana pod metalową powierzchnią dachu membrana była nie tylko odporna na temperaturę, ale także dobrze odprowadzała wodę.

Membrany dachowe - wybierz odpowiednią dla Twojego dachu

Solidny i odpowiednio zbudowany dach z wysokiej jakości materiałów to podstawa bezpieczeństwa osób mieszkających i przebywających w budynku a jedocześnie dodatkowa oszczędność w domowym budżecie. Za jego szczelność i skuteczną wentylację odpowiada membrana dachowa. Właściwie dobrana i zamontowana zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza budynku i skutecznie chroni przed powstawaniem wilgoci. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania dachu jak również jego żywotności. Na nasyconym produktami rynku bardzo często miewamy problemy z podjęciem decyzji zakupowej. Jak zatem dobrać odpowiednią membranę do naszego pokrycia dachowego oraz miejsca, w którym będzie użyta?

Pokrycie dachu blachodachówką zyskuje na popularności - jakie możliwości daje nowoczesna blachodachówka?

Od dawna wiadomo, że blachodachówki nie są już rozwiązaniem niskobudżetowym. Nowoczesne pokrycia dachowe z blachy i dachówki ceramiczne to rozwiązania z podobnej półki cenowej. Różnica cenowa między blachodachówką a pokryciem w formie dachówek ceramicznych czy betonowych niweluje się tak szybko i jest już na tyle niewielka, że dobrze obrazuje to, jak bardzo – w relatywnie krótkim czasie – rozwinął się produkt dawniej uchodzący za prostszy i mniej trwały. Dachy z blachy kojarzono kiedyś głównie z architekturą przemysłową. Od tego czasu zmieniło się niemal wszystko. Ogromna produkcja tego typu pokryć sprawia, że technologia powłok i materiałów rozwija się niezwykle dynamicznie. Dzięki temu gwarancje na najnowocześniejsze modele blach sięgają już nawet 50 lat


Stron: 65 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16543 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 156

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >