Dachy – lista artykułów

Paroprzepuszczalna membrana idealna, jeśli dach potrzebuje remontu

Remont mieszkania, odświeżenie koloru ścian, nawet montaż zwykłej póki, to zadania, które często odkładamy na później, nieustannie wymyślając kolejne wymówki. Jednak renowacja hydroizolacji na dachu to nie przelewki, które mogą zaczekać. Jak za pomocą membran PVC uniknąć kolejnych napraw i kłopotów w przyszłości? Membranę układana się bezpośrednio na krokwie pod wszystkie rodzaje pokrycia - blachodachówkę, dachówkę ceramiczną, dachówkę cementową. Wysoka paroprzepuszczalność zapewnia sprawne usuwanie pary wodnej z przegrody budowlanej, dzięki czemu unika się zjawiska kondensacji wilgoci i zamakania materiału termoizolacyjnego, przy jednoczesnym unikaniu strat ciepła, które mogłyby być spowodowane przewiewaniem termoizolacji. Jednocześnie membrany te są wodoszczelne więc chronią konstrukcję przed wodą z zewnątrz.

Taśma podgąsiorowa niezbędna w wykończeniu kalenicy - prezentujemy jak prawidłowo przeprowadzić prace

Przemyślana konstrukcja oraz zgodność z najbardziej rygorystyczną w Europie brytyjską normą BS 8612 sprawiają, że taśma podgąsiorowa wyróżnia się na rynku pod względem jakości. Estetyczne i trwałe wykończenie kalenicy oraz naroży dachu dzięki taśmie CREAROLL spotka się z uznaniem dekarzy i inwestorów.

Dachówki ceramiczne - jakie rodzaje i kształty są obecnie dostępne na rynku

Dachówki ceramiczne to rozwiązanie cenione za elegancję, funkcjonalność oraz trwałość. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną ich zaletę – dużą swobodę w zakresie wyboru ich kształtów. Każdy z dostępnych na rynku rodzajów charakteryzuje się nieco inną formą i właściwościami. Dzięki temu łatwo możemy wybrać ten, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Estetyka płaskich dachówek ceramicznych na nowoczesnym dachu

Pokrycie dachowe powinno być przede wszystkim trwałe i szczelne, a także odznaczać się walorami estetycznymi. Dlatego jego wybór jest prawdziwym wyzwaniem dla każdego właściciela domu. Jeśli chcemy podkreślić nowoczesny charakter budynku, sięgnijmy po dachówki ceramiczne płaskie. Doskonałe parametry użytkowe i prosta minimalistyczna forma zapewnią nam wysokiej jakości pokrycie dachowe o nienagannym wyglądzie.

Kwadratowe systemy rynnowe - czym się charakteryzują i jakie są ich koszty

W nowoczesnym, wręcz modernistycznym budownictwie ważne są najdrobniejsze szczegóły. Prosta i minimalistyczna bryła wymaga dopasowanego do niej systemu odprowadzania wody. W przypadku budynku opierającego się na modnej dziś geometrii, warto postawić na podkreślające tę stylistykę rynny kwadratowe. Czym różni się STAL2 od PVC2? Porównujemy dostępne w ofercie systemy odwodnienia dachu o przekroju kwadratowym.

Pokrycie dachu dachówką - jak prawidłowo mocować ceramiczne dachówki

Dach to część domu, która jest najbardziej narażona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dlatego ważne jest jego solidne zabezpieczenie przed ich negatywnym wpływem. Jak skutecznie mocować dachówki ceramiczne, aby nasz dach był odporny i trwały niezależnie od tego, jaka pogoda jest za oknem?

Wentylowana kalenica - skuteczne wietrzenie konstrukcji dachowej

Wilgoć gromadząca się pod dachem doprowadzić może do wielu niepożądanych skutków. Często brak odpowiedniej wentylacji wpływa na skrócenie żywotności całego pokrycia. Ma ona także niekorzystny wpływa na komfort mieszkańców. Możemy temu zaradzić poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych. Jednym z nich jest ceramiczna kalenica wentylowana.

Membrana dachowa - jaką wybrać ?

Z badań rynkowych wynika, że wielu klientów przy zakupie membran dachowych bierze pod uwagę nie tylko cenę, ale też jakość oraz "żywotność" materiału. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze membrany są jej parametry techniczne. Powinna być trwała, wytrzymała i skuteczna.

Kupując dachówki cementowe warto zastosować się do kilku wskazówek

Wybór dobrej dachówki cementowej może wydawać się trudnym zadaniem. Poszczególne modele różnią się bowiem nie tylko kształtem, rozmiarem czy kolorem, ale także wieloma parametrami technicznymi, które wpływają na ich walory użytkowe. W naszym krótkim poradniku podpowiemy na co należy zwrócić uwagę, aby wybrać dobrą dachówkę cementową, która posłuży Ci przez wiele lat.

Rodzaje i zastosowanie bitumicznych pap dachowych w budownictwie

Papa stanowi jedną z warstw pokrycia dachowego i jest stosowana zarówno w przypadku budynków mieszkalnych, jak też obiektów użyteczności publicznej oraz budynków o zastosowaniu gospodarczym. W stosunku do tradycyjnej, dobrze znanej papy ta produkowana współcześnie cechuje się lepszymi parametrami i większą wytrzymałością na działanie czynników atmosferycznych. Rynek oferuje różne rodzaje tego materiału w zależności od pożądanych właściwości i zastosowań.


Stron: 60 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18000 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 207

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >