Dachy – lista artykułów

Jak dobrze zabezpieczyć dach? Kilka przykładów, kiedy pokrycie dachu wymaga dodatkowego wzmocnienia

Dachówki ceramiczne są trwałym pokryciem wysokiej jakości. Skutecznie osłaniają nasz dach przed działaniem większości niekorzystnych czynników. W pewnych sytuacjach należy jednak zastosować dodatkowe zabezpieczenia. Mogą one w razie konieczności zapewnić skuteczną ochronę przed śniegiem lub umożliwić bezpieczne poruszanie się po dachu. Kiedy powinniśmy zdecydować się na tego rodzaju rozwiązania?

Dlaczego budując dach nie możemy zapominać o spodniej wentylacji połaci?

Prawidłowa wentylacja dachu jest kluczowa dla jego trwałości. Bezpośrednio przekłada się również na komfort mieszkańców domu, a nawet ich zdrowie oraz bezpieczeństwo. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań zapewni skuteczną cyrkulację powietrza i umożliwi ujście pary wodnej spod połaci. W efekcie zapobiegnie szkodliwemu działaniu wilgoci gromadzącej się pod naszym dachem.

Czy kszatłt dachu ma znaczenie w wyborze jego pokrycia?

Jednym z najważniejszych zagadnień, z którym musi zmierzyć się każdy inwestor, jest wybór kształtu dachu. Podjęta w tej kwestii decyzja niesie za sobą wiele konsekwencji. Przekłada się on między innymi na walory estetyczne całego budynku oraz odporność połaci na działanie pogody – wiatru, deszczu i śniegu. Wybór konkretnych rozwiązań bezpośrednio wpływa także na koszt całej inwestycji.

Rodzaj dachu i wybór odpowiedniego formatu blachodachówki

Wiosna i lato to czas, w którym wiele osób decyduje się na budowę lub remont domu. Przed rozpoczęciem i w trakcie tego procesu podejmuje się wiele istotnych decyzji, których skutki mogą być odczuwane przez długie lata. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego pokrycia dachowego łączącego w sobie cechy zarówno praktyczne, jak i estetyczne.

Ile lat gwarancji powinna posiadać dachówka dobrej jakości?

Podczas wyboru dachówek powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd oraz parametry technicznie, ale także na zasady gwarancji. To od nich zależy bowiem, w jakich sytuacjach będziemy mogli liczyć na przykład na wymianę wadliwych produktów na nowe. W gwarancji znajdziemy również informacje dotyczące czasu jej obowiązywania, a także norm, jakie powinny spełniać zakupione dachówki.

System ukrytej rynny - rozwiązanie w dachach bezokapowych. Jak działa i co można zyskać dzięki temu rozwiązaniu?

Nowoczesne budownictwo wyróżnia minimalizm i prostota. Wszelkie elementy wykończenia powinny tworzyć spójną całość. W takich projektach wyzwaniem może być estetyczne połączenie połaci dachowych i elewacji z jednoczesnym zachowaniem wszystkich niezbędnych funkcjonalności. Rynny wystające poza obrys budynku z pewnością mogą przeszkodzić w uzyskaniu zamierzonego efektu. Dlatego warto rozważyć zastosowanie systemu ukrytej rynny Siba Modern, dającego gwarancję najwyższych walorów estetycznych z zachowaniem niezbędnych wymagań technicznych.

Ekologiczny i nowoczesny dach zintegrowany z panelami fotowoltaicznymi

Na rynku pojawiło się nowe rozwiązanie: gotowy dach ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi, które razem tworzą jedną, estetyczną płaszczyznę i są nowoczesnym rozwiązaniem oraz alternatywą dla tradycyjnych paneli solarnych.

Montaż elementów rynnowych - decyzja o wymianie lub naprawie orynnowania

Orynnowanie budynku montuje się zazwyczaj równocześnie z układaniem pokrycia dachowego, zaraz po wykonaniu wszelkich obróbek blacharskich przy krawędzi dachu (okapie). Sprawnie działający system rynnowy to gwarancja poprawnego odprowadzania wody deszczowej z dachu. Każdego dnia rynny i rury spustowe narażone są na szereg czynników, mogących powodować ich uszkodzenie. Obfite opady, duże nasłonecznienie, porywiste wiatry - to tylko niektóre z nich. Na co w takim razie powinniśmy zwracać uwagę podczas przeglądów orynnowania i w których przypadkach decydować się na jego wymianę?

Systemy buforowe zielonych dachów - sposobem na zwiększenie retencji wody w miastach

W ostatnim dwudziestoleciu wartość współczynnika spływu (Ψ) dla terenów zurbanizowanych wzrosła o około 40%. Woda opadowa, która nie jest zatrzymywana w miejscu opadu, jest najczęściej odprowadzana podziemnymi systemami kanalizacyjnymi do wód powierzchniowych, przez co często dochodzi do przeciążeń sieci kanalizacyjnych oraz występowania lokalnych podtopień, nawet wskutek pojawiania się niewielkich opadów. Poprawę tej sytuacji upatruje się w zastosowaniu zrównoważonych systemów zagospodarowania wód opadowych, do których zalicza się także dachy zielone.

Płaskie dachówki - nowoczesny design dachu w jakości premium

Największym atutem nowoczesnych, płaskich dachówek ceramicznych jest ich uniwersalność. Idealnie pasują do minimalistycznych, współczesnych budynków, a w starsze budowle potrafią tchnąć ożywczego ducha współczesności. Płaska dachówka lubi proste formy architektoniczne. Jest idealnym rozwiązaniem dla dachów dwuspadowych, pozbawionych nadmiaru lukarn i wykuszy. Bynajmniej nie oznacza to, że płaską dachówką nie możemy pokryć starszego, remontowanego budynku.


Stron: 62 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15969 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 124

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >