Dachy – lista artykułów

Jak dopasować rynny do stylu i budynku z nietypowym dachem

Współczesna architektura zaskakuje bogactwem form. Dotyczy to także dachów, których kształty mogą być niezwykle różnorodne, w zasadzie ograniczone jedynie wyobraźnią inwestora. Skomplikowany, niestandardowy dach z pewnością będzie stanowił ozdobę budynku i powód do dumy dla właściciela – takie pokrycie oznacza jednak również konieczność montażu nietypowego orynnowania.

Czym najlepiej zabezpieczyć przeciekający dach z papy?

Choć na rynku są dostępne różnego rodzaju materiały do pokrycia dachu płaskiego, to jednak na większości obiektów – zarówno mieszkalnych, jak i budynków gospodarczych – dominuje papa. Jej trwałość szacowana jest na kilkadziesiąt lat, jednak nie oznacza to, że wcześniej nie mogą pojawić się na niej uszkodzenia. Koniec lata to odpowiedni czas, by dokonać przeglądu dachu i przeprowadzić niezbędne prace.

Nowa jakość budowania - cementowe dachówki kominkowe Ø 100 mm

Firma CREATON Polska wprowadziła do oferty nową generację cementowych dachówek kominkowych Ø 100 mm dla modeli KAPSTADT, GÖTEBORG i HEIDELBERG. Produkty wykonane w całości z cementu, uzupełnione o ceramiczną czapkę, zapewniają jeszcze lepszą estetykę oraz parametry w zakresie funkcjonalności i trwałości, nawet w sytuacji narażenia na skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne. Cechują się zwiększoną efektywnością w zakresie odpowietrzania pionów kanalizacyjnych.

Jak zabezpieczyć rynny przed zawirowaniami pogody?

Postępujące zmiany klimatu powodują, że latem zaczynamy spoglądać w niebo z coraz większym niepokojem. Nagłe ulewy, burze czy gradobicia mogą pojawić się dosłownie w każdym miejscu z bardzo dużą siłą. Dlatego warto, na ile to możliwe, przygotować nasz dom na takie niespodziewane zjawiska pogodowe. Ważnym elementem, o który warto zadbać jest m.in. system rynnowy.

Czym uszczelnić i zabezpieczyć detale na dachu metalowym?

Dachy metalowe uważane są za jeden z trwalszych systemów pokryć dachowych, mimo że wymagają częstych napraw. Stosowane od lat, po dzień dzisiejszy cieszą się dużą popularnością w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, jak i przy większych inwestycjach typu centra handlowe, obiekty przemysłowe czy sakralne.

Rynny klasyczne z połyskiem czy matowe, które rozwiązanie wybrać?

Orynnowanie ma za zadanie sprawnie i skutecznie odprowadzać wodę opadową z dachu, a także chronić elewację budynku przed zalaniem. Czy nie może być jednak równocześnie elementem estetycznym, który efektownie podkreśli piękno naszego domu?

Co należy wiedzieć przed zakupem materiałów do pokrycia dachu?

Rozmowa ze sprzedawcą jest nieodłącznym elementem zakupu dachówek. Najczęściej finalizuje ona całe przedsięwzięcie. W jej trakcie podejmujemy ostateczne decyzje dotyczące wyboru konkretnych materiałów i akcesoriów. Na jakie kwestie powinniśmy więc zwrócić uwagę, aby niczego nie przeoczyć?

Kiedy rynny nadają się do naprawy, a kiedy już do wymiany?

System rynnowy to bardzo istotny element domu, którego rola często bywa niedoceniana. Tymczasem prawidłowo działające orynnowanie pozwala uniknąć mieszkańcom wielu problemów. Dlatego warto regularnie kontrolować jego stan, w razie potrzeby naprawiać, a w skrajnych przypadkach nawet wymienić całą instalację.

Nowe ułatwienie dla dekarzy - dachówka ze znacznikiem połowy

Firma CREATON Polska wprowadziła kolejne, ważne dla dekarzy, udogodnienie w zakresie montażu dachówki cementowej KAPSTADT – znacznik połowy. Modyfikacja ma na celu ułatwienie ułożenia tego modelu na mijankę, czyli z przesunięciem o pół dachówki. Teraz dekarz nie musi ręcznie kontrolować jej położenia, ponieważ precyzyjne oznaczenie połowy ułatwia i przyspiesza pracę na dachu.

Czym szybko naprawimy i uszczelnimy dach z papy?

Wiosna to świetny czas na dokonanie wszystkich niezbędnych prac na dachu. Warto wykorzystać ten moment, aby z jednej strony naprawić usterki, a drugiej – wykonać renowację pokrycia z papy, aby zapewnić jego szczelność i trwałość na kolejne lata.


Stron: 66 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17020 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >