Dachy – lista artykułów

Montaż elementów rynnowych - decyzja o wymianie lub naprawie orynnowania

Orynnowanie budynku montuje się zazwyczaj równocześnie z układaniem pokrycia dachowego, zaraz po wykonaniu wszelkich obróbek blacharskich przy krawędzi dachu (okapie). Sprawnie działający system rynnowy to gwarancja poprawnego odprowadzania wody deszczowej z dachu. Każdego dnia rynny i rury spustowe narażone są na szereg czynników, mogących powodować ich uszkodzenie. Obfite opady, duże nasłonecznienie, porywiste wiatry - to tylko niektóre z nich. Na co w takim razie powinniśmy zwracać uwagę podczas przeglądów orynnowania i w których przypadkach decydować się na jego wymianę?

Systemy buforowe zielonych dachów - sposobem na zwiększenie retencji wody w miastach

W ostatnim dwudziestoleciu wartość współczynnika spływu (Ψ) dla terenów zurbanizowanych wzrosła o około 40%. Woda opadowa, która nie jest zatrzymywana w miejscu opadu, jest najczęściej odprowadzana podziemnymi systemami kanalizacyjnymi do wód powierzchniowych, przez co często dochodzi do przeciążeń sieci kanalizacyjnych oraz występowania lokalnych podtopień, nawet wskutek pojawiania się niewielkich opadów. Poprawę tej sytuacji upatruje się w zastosowaniu zrównoważonych systemów zagospodarowania wód opadowych, do których zalicza się także dachy zielone.

Płaskie dachówki - nowoczesny design dachu w jakości premium

Największym atutem nowoczesnych, płaskich dachówek ceramicznych jest ich uniwersalność. Idealnie pasują do minimalistycznych, współczesnych budynków, a w starsze budowle potrafią tchnąć ożywczego ducha współczesności. Płaska dachówka lubi proste formy architektoniczne. Jest idealnym rozwiązaniem dla dachów dwuspadowych, pozbawionych nadmiaru lukarn i wykuszy. Bynajmniej nie oznacza to, że płaską dachówką nie możemy pokryć starszego, remontowanego budynku.

Samodzielny montaż systemów rynnowych krok po kroku

Jak niemal każdą inną pracę budowlaną - możemy samodzielnie wykonać orynnowanie domu. Należy tylko pamiętać o kilku najważniejszych zasadach, które można znaleźć w fachowych poradnikach. Jeśli wiec ograniczają nas finanse, warto spróbować je wykonać. Poszukujący orynnowania znajdą na rynku bogatą ofertę produktów różniących się między sobą kształtem, wielkością, kolorem czy ceną. Podstawowym rozróżnieniem jest jednak zwykle materiał, z którego jest ono wykonane.

Pokrycia dachowe: płyty faliste z włóknocementu, przeznaczone do krycia dachów

Włókno-cement to materiał wykorzystywany głównie w pokryciach dachowych oraz elewacjach budynków. Jeszcze do niedawana uznawany był za materiał szkodliwy dla zdrowia i środowiska przez dodawany do niego azbest, dlatego też jego popularność na jakiś czas nieco zmalała. Sposób produkcji na przestrzeni lat uległ jednak zmianie - dziś włókno-cement to materiał ekologiczny, w pełni biodegradowalny oraz często wykorzystywany przy budowie domu przez architektów, specjalistów i klientów.

Dachy - rozwiązania, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas budowy

Dach to jeden z najistotniejszych elementów domu. Pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim ochronną – zabezpiecza przed opadami, słońcem i wiatrem. Dlatego od dekarza wymaga się profesjonalnej wiedzy i dużego doświadczenia. Budując lub remontując dach, inwestor powinien pamiętać o kilku niezbędnych krokach, które pomogą wybrać fachowego dekarza. Dobry dekarz to gwarancja prawidłowo funkcjonującego systemu dachowego.Zły – problemów i dodatkowych kosztów.

Jaki wybrać system rynnowy, aby efektywne odprowadzać wody opadowe z powierzchni dachów płaskich i skośnych

Planując budowę domu jako pierwszy pojawia się koncept, ogólny zamysł, który staje się podwaliną projektu architektonicznego. Dom musi nie tylko odpowiadać naszym gustom i indywidualnym potrzebom, ale przede wszystkim być w każdym calu praktyczny. Dach z jednej strony definiuje wizualnie bryłę, z drugiej ochrania ją przed czynnikami atmosferycznymi. Zatem aby należycie spełniał swoje zadanie, należy dobrać do niego odpowiedni system orynnowania. Najbardziej popularnymi materiałami używanymi do produkcji rynien jest PCV i metal.

Czym się charakteryzuje klasyczna dachówka holenderska?

Ceramiczna holenderka płaska to dachówka o uniwersalnym, klasycznym kształcie. Model ten dostępny jest w wielu różnych rozmiarach oraz kolorach. Dzięki temu znakomicie sprawdza się na niemal każdej połaci oraz typie dachu. Holenderka płaska ze względu na swoje liczne zalety jest rozwiązaniem niezwykle popularnym i często sugerowanym przez biura architektoniczne w gotowych projektach.

Jak dobrze zaplanować systemy rynnowe uwzględniając rodzaj i wielkość dachu

Ogólnie wiadome jest, że każdy dom, niezależnie od rozmiarów czy materiału, z którego został wykonany, powinien posiadać dedykowany system odprowadzania wody deszczowej. Aby był on w pełni funkcjonalny powinien spełniać pewne ważne kryteria, być profesjonalnie zamontowany oraz niezwykle precyzyjnie dopasowany do konstrukcji budynku. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by cieszyć się wydajnym systemem orynnowania przez wiele lat.

Konserwacja orynnowania - wiosenny przegląd rynien

Rynny musimy przynajmniej dwa razy w roku sprawdzić i oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń (nawianego wiatrem piasku, pyłów, liści i igliwia). Prace te powinno się przeprowadzać wiosną, oraz jesienią, po opadnięciu liści z drzew.


Stron: 62 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15710 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 156

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >