Dachy – lista artykułów

Czym jest Gwarancja Systemowa i dlaczego warto z niej skorzystać budując dach

Dach to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów budynku. Estetycznie wieńczy konstrukcję i stanowi podstawową ochronę domu przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Jeśli planujesz budowę lub remont domu warto zwrócić uwagę na proponowaną przez producenta Gwarancję Systemową. To pierwsza na rynku propozycja, która obejmuje gwarancją cały system dachowy a nie tylko jego poszczególne elementy. Unikalne rozwiązanie cieszy się ogromnym powodzeniem - w minionym roku skorzystało z niej ponad 400 klientów.

Jakie pokrycie będzie najlepsze na dachy o nachyleniu połaci od 7°

Mały kąt nachylenia dachu znacząco ogranicza wybór pokrycia. Na płaskich lub tych o kącie nachylenia wynoszącym zaledwie 12° sprawdzają się głównie papa, blacha lub dach zielony. Ale nie tylko! Na prawie płaskiej połaci można także zastosować cenione i ponadczasowe dachówki ceramiczne. Są to specjalnie zaprojektowane dachówki na dachy o nachyleniu połaci od 7°, i wyróżniające się pod tym względem na rynku.

Dom w stylu podhalańskim - czym można zastąpić tradycyjny gont na dachu?

Najstarsze domy podhalańskie, o charakterystycznym spadzistym dachu, datowane są XV wiek. Niemniej wcale nie oznacza to, że poszycia wykonane z drewnianych łupków są w stanie przetrwać kilka stuleci. Zazwyczaj pokrycie z tradycyjnych gontów odpowiednio spełnia swoją rolę przez około 20 lat. Jak zatem zapewnić sobie efektowny dach w stylu podhalańskim, bez konieczności wymiany materiału po upływie dwóch dekad?

Zastosowanie kwadratowych systemów rynnowych PVC2 i STAL2

W nowoczesnym, wręcz modernistycznym budownictwie ważne są najdrobniejsze szczegóły. Prosta i minimalistyczna bryła wymaga dopasowanego do niej systemu odprowadzania wody. W przypadku budynku opierającego się na modnej dziś geometrii, warto postawić na podkreślające tę stylistykę rynny kwadratowe. Czym różni się STAL2 od PVC2? Porównujemy dostępne na rynku systemy odwodnienia dachu o przekroju kwadratowym.

Ile kosztuje pokrycie dachu - co generuje największe koszty?

Koszty położenia dachu zależą między innymi od jego powierzchni oraz architektury budynku. Dokładniejsze oszacowanie wymaga jednak uwzględnienia także innych, kluczowych elementów. Na nasze wydatki wpłynie więc na przykład rodzaj wybranego pokrycia i izolacji, wykorzystanie dodatkowych akcesoriów, a także wysokość wynagrodzenia dla ekipy dekarskiej. Nierzadko ważne są również czynniki zewnętrzne, takie jak otoczenie lub usytuowanie domu. Każdy dach jest więc pod kątem wyceny niepowtarzalnym, unikatowym obiektem.

Blachodachówka dobrej jakości jest równie estetyczna i niezawodna na dachu, jak dachówka ceramiczna

Blachodachówka może wyglądać podobnie do dachówki, na czym zależy wielu inwestorom, ale jest wykonana z innego materiału i dostępna w większych arkuszach. Między innymi te właściwości powodują, że tego typu pokrycie dachowe ma wiele zalet, które warto poznać. Korzyści wynikające z zastosowania blachodachówki wymienia dla nas polski producent pokryć dachowych z blachy.

Aranżacje dachów z nowoczesną, płaską dachówką

Do dachówek płaskich doskonale pasuje popularna maksyma: „piękno tkwi w prostocie”. Modele tego typu ułożone na połaci dachu zawsze wyglądają atrakcyjnie. Tworzą wrażenie gładkiej, spójnej i eleganckiej powierzchni. Dzięki temu stanowią idealny wybór dla inwestorów ceniących nowoczesny design oraz gustowną, minimalistyczną formę.

Warstwa wstępnego krycia dachu spadzistego - papa

Papa jest produktem przeznaczonym do mocowania mechanicznego na dachach spadzistych pokrytych dachówkami betonowymi, ceramicznymi lub blachodachówkami panelowymi.

Dachówka ceramiczna w kolorze mlecznej czekolady dedykowana dachom o skomplikowanej architekturze

Najlepsze surowce, atrakcyjny design, barwienie w masie i wysoka odporność na czynniki zewnętrzne to główne zalety dachówki ceramicznej CANTUS. To idealna propozycja dla inwestorów ceniących rozwiązania łączące wysoką jakość, estetyczny wygląd oraz długą żywotność.

Architektoniczny minimalizm jest ciągle na topie - jak dopasować pokrycie dachu do prostej bryły

Najnowsze trendy w pokryciach dachowych idą w parze z najbardziej aktualnymi stylami architektonicznymi. Nowoczesne bryły budynków wymagają zwieńczenia idealnie pasującymi do nich dachami. Dominującą od kilku lat tendencją w architekturze jest minimalizm. To nurt odznaczający się maksymalną prostotą i spójnym, stonowanym charakterem. Jednocześnie lubi on materiały najwyższej jakości, które same w sobie zdobią modernistyczne budynki. Wraz ze znawcami pokryć dachowych wskazujemy, jakie wzory będą najbardziej modne w najbliższym sezonie.


Stron: 61 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15861 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >