Dachy – lista artykułów

Czym się różni dachówka glazurowana od angobowanej?

Dachówki są pokryciem o wielu walorach funkcjonalnych i estetycznych – eleganckim wyglądzie, wysokiej trwałości, doskonałych parametrach użytkowych. Aby wybrać najlepszy dla nas produkt, będziemy musieli podjąć ważne decyzje dotyczące nie tylko ich kształtu czy rozmiaru, ale także typu powłoki: angoby lub glazury. Każde z tych rozwiązań ma własne zalety.

Czy można bezpiecznie chodzić po dachu? Akcesoria do komunikacji dachowej

W skład systemu komunikacji dachowej wchodzą pojedyncze części, które można instalować oddzielnie w ramach indywidulanych potrzeb, jednak najlepszą ochronę i ułatwienie w poruszaniu się po dachu uzyskujemy komponując je w całość i odpowiednio rozplanowując na powierzchni dachu.

Jak dobrać system rynnowy do stylu i charakteru budynku?

Wybór między rynnami widocznymi a ukrytymi ma bezpośredni związek ze stylem architektonicznym obiektu. Te pierwsze stosuje się w budownictwie o tradycyjnej formie, gdzie zwykle występuje okap, z kolei domeną tych drugich są obiekty nowoczesne lub w kreatywny sposób reinterpretujące tradycję.

Jakie klamry montażowe wybrać do dachówki płaskiej?

Z racji swojej konstrukcji dachówki płaskie wymagają zastosowania odpowiednich klamer podczas montażu. Akcesoria te zapobiegają podnoszeniu elementów pokrycia w czasie wichury lub burzy, co mogłoby skutkować uszkodzeniem, a nawet zerwaniem dachu.

W Polsce coraz częściej pojawiają się nagłe, sile wiatry, wichury a nawet orkany - jaki dach wytrzyma tak ekstremalne zjawiska pogodowe?

Wytrzymałość połaci dachu na porywisty wiatr w pierwszej kolejności jest zależna od materiałów, z których jest ona wykonana. W drugiej duże znaczenie ma sposób jej mocowania. Inwestorzy decydujący się na pokrycie z dachówki ceramicznej lub cementowej powinni zwrócić uwagę na poprawność montażu dachówek, jak i rodzaj zastosowanych do tego klamer.

Czasami trzeba wyjść na dach - co nam zapewni bezpieczną komunikację?

Dach jest konstrukcją, której funkcje narzucają konieczność systematycznej obsługi. Oprócz nieprzewidzianych napraw, standardowych prac konserwacyjnych i okresowych przeglądów kominiarskich dokonuje się na nim czyszczenia kanałów wentylacyjnych i grzewczych, montażu kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych, urządzeń teletechnicznych i przesyłowych, udrażniania rynien, a w okresie zimowym nawet odśnieżania. W ich wyniku zobowiązani do wchodzenia na dach są zarówno specjaliści (dekarze, monterzy, instalatorzy, kominiarze, hydraulicy, ekipy czyszczące) jak i sami właściciele domów. Aby bez zbędnych utrudnień, a przede wszystkim bezpiecznie móc poruszać się po powierzchni położonej na wysokości i zazwyczaj o dużym stopniu nachylenia powinno się zamontować elementy komunikacji dachowej.

Jak uniknąć błędów podczas montażu orynnowania w systemie bezokapowym?

Wybierając system rynnowy, inwestorzy zwykle sporo uwagi poświęcają znalezieniu modelu, który będzie im odpowiadał pod względem jakości i wyglądu. Zależy im na tym, aby sprawnie odprowadzał wodę z dachu i dobrze pasował do budynku. Nie zapominajmy jednak, że zakup dobrego produktu to dopiero połowa drogi do sukcesu. Nawet najlepsze rynny mogą okazać się zawodne, jeśli nie zostaną prawidłowo zamontowane. Ma to szczególne znaczenie w przypadku innowacyjnego systemu bezokapowego. Błędy popełnione na etapie instalacji rur spustowych ukrytych w elewacji mogą okazać się naprawdę brzemienne w skutkach.

Nowoczesne systemy rynnowe, na które naprawdę Cię stać

Każdy człowiek marzy o tym, by mieć własne miejsce na Ziemi, w którym będzie mógł mieszkać. Bez względu na to czy będzie to mieszkanie czy też wolnostojący dom, dokładamy wszelkich starań, by takie marzenie zrealizować. W przypadku własnego domu ilość szczegółów na które trzeba zwrócić uwagę, może wydawać się przytłaczająca, ale warto się tym zająć, bo to nam zagwarantuje brak problemów w przyszłości. Do takich "drobiazgów" o kluczowym znaczeniu można z pewnością zaliczyć systemy rynnowe różnego typu. Możemy tutaj więc sięgnąć po rynny bezokapowe jak i okapowe, a rozwiązania tego typu bez trudu znajdziemy w Internecie. Nowoczesny system bezokapowy, dostarczony przez solidnego dostawcę, sprawi że nasz dom będzie w pełni bezpieczny nawet podczas największych opadów. Warto więc przyjrzeć się temu z bliska.

Dach i rynny gotowe na zimowe śniegi

Odprowadzanie zarówno wody deszczowej, jak i tej powstającej z rozpuszczającego się śniegu stanowi niezwykle istotne zadanie rynien. Przecież to właśnie system rynnowy w porze jesiennej i zimowej można określić mianem najważniejszego strażnika domu. Woda przedostająca się na elewację czy docierająca do konstrukcji budynku stanowi bowiem ogromne zagrożenie dla budynku. Aby uniknąć takich niebezpieczeństw, wystarczy regularne kontrolowanie i czyszczenie rynien. Tylko tyle i aż tyle. Sprawdź, o czym warto szczególnie pamiętać i jak się do tego zabrać.

W jaki sposób skorzystać z Gwarancji Systemowej BMI Braas podczas budowy nowego dachu?

Odpowiedni wybór materiałów budowlanych wpływa nie tylko na jakość wykończenia, ale również na wytrzymałość, komfort, a także późniejszą eksploatację. Dlatego też już wybierając projekt, warto wybrać takie materiały, które posiadają gwarancję, a więc zabezpieczają przed ponoszeniem dodatkowych kosztów w przyszłości. BMI Braas chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferuje 15-letnią gwarancję systemową obejmującą cały system dachowy.


Stron: 68 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17565 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 211

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >