Dlaczego we wnętrzach warto montować drzwi z przeszkleniami

Dlaczego we wnętrzach warto montować drzwi z przeszkleniami

Wpuszczają do wnętrza światło, wizualnie dodają przestronności i lekkości, powodują, że jest przyjemniej. Drzwi wewnętrzne z przeszkleniami pasują do wielu stylów i dostosowują się do różnych funkcji pomieszczenia. Czytaj dalej

 

We współczesnym pokoju dziennym toczy się życie wszystkich domowników, a równocześnie służy on do przyjmowania gości. To często przestrzeń otwarta, w której granice pomiędzy poszczególnymi strefami – jadalnianą, kuchenną, wypoczynkową – są umowne. Jeśli decydujemy się więc na drzwi, to najlepiej takie, które nie zakłócą wrażenia otwartości. Idealnym rozwiązaniem okazują się drzwi z przeszkleniami, na przykład Manhattan z serii Fog. Model ten składa się z sześciu dużych tafli z hartowanego szkła mlecznego oraz ramiaka z klejonego drewna sosnowego uszlachetnionego naturalnym fornirem. Drzwi świetnie wpiszą się w luksusowy styl łączący klasyczną elegancję z nowoczesnym wzornictwem. Mile widziane są designerskie meble i lampy, a także wysmakowane detale, na przykład duży abstrakcyjny obraz na ścianie.

 

dlaczego we wnętrzach warto montować drzwi z przeszkleniami

Drzwi Lizbona

 

Szkło  pasuje do kochającego przestrzenie nurtu skandynawskiego, na przykład z motywami industrialnymi. Sosnowe przeszkolone drzwi Lizbona z serii Classic niemal wtopią się w jasną ścianę, a wnętrze o białych frontach zabudowy kuchennej stanie się wizualnie większe niż w rzeczywistości.


dlaczego we wnętrzach warto montować drzwi z przeszkleniamiDrzwi Lugano

 

Czytaj również: Drzwi do łazienki poza walorami estetycznymi powinny zapewniać dobrą cyrkulację powietrza

 

Na przeciwległym biegunie stylistycznym jest vintage pełen niecodziennych mariaży. To więc krzesła w klimacie lat 70. XX wieku, lustro w starej ramie, prosta biblioteczka z książkami, stolik na wysokich nóżkach. Drzwi w takiej aranżacji mogą być tradycyjne – drewniane, z sękami i ze szprosami jak przeszklony model Normandia z serii Classic. Szklane powierzchnie to synonim nowoczesności, a równocześnie ukłon w stronę wzorców z przeszłości.


dlaczego we wnętrzach warto montować drzwi z przeszkleniami

Drzwi Manhattan

 

Przeszklenia idealne są do pomieszczeń, w których nie ma zbyt wielu okien. Tym sposobem uda się doświetlić chociażby ciemny przedpokój. Pamiętajmy jednak, by poszukać modelu, który przede wszystkim będzie harmonizował z aranżacją po drugiej stronie. Dobrze sprawdzą się w tej roli uniwersalne sosnowe drzwi Nefryt z serii Premium o czterech taflach – ich prosty design wkomponuje się w każdą stylistykę.


dlaczego we wnętrzach warto montować drzwi z przeszkleniami

Drzwi Normandia

 

Tradycjonaliści powinni wybrać Tryplet z serii Fog, wyróżniający się ciekawym układem szyb i charakterystycznym zdobieniem w postaci łuku w górnej części. Rama jest z drewna sosnowego, a dolną część wypełniają płyciny z wytrzymałej, fornirowanej płyty MDF. 


dlaczego we wnętrzach warto montować drzwi z przeszkleniami

Drzwi Turyn

 

Czytaj również: Drzwi do dużych postindustrialnych wnętrz i mieszkań w typie loftów

 

Mleczne szyby w drzwiach sprawiają, że choć przepuszczają światło, są niczym ściana – nie widać tego, co znajduje się za nimi. To szczególnie ważne, gdy prowadzą do sypialni czy łazienki, a więc miejsca, w którym zależy nam na intymności. Do innych pomieszczeń, na przykład pokoju dziecięcego, można wybrać szyby transparentne. Zastosowane we wszystkich prezentowanych modelach mocne hartowane szkło o grubości 4 mm to gwarancja bezpieczeństwa i trwałości.


dlaczego we wnętrzach warto montować drzwi z przeszkleniami

Drzwi Tryplet

 

Standardowo drzwi wyposażone są w wysokiej klasy zamki i zawiasy, pasujące zarówno do ościeżnic metalowych, jak i drewnianych, wykonanych zgodnie z obowiązującą normą budowlaną.  Skrzydła doskonale nadają się do lakierowania lub malowania. Mogą być przystosowane do systemu przesuwnego, dwuskrzydłowego i bezprzylgowego.


dlaczego we wnętrzach warto montować drzwi z przeszkleniami

Drzwi Verona

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty firmy 4iQ


Źródło: AFIR Biuro PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Remonty Warszawa, cennik Liczba postów: 14451 Grupa: Firmy budow... W Warszawie są różne ceny - trzeba po prostu szukać ;)
  • Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Liczba postów: 18 Grupa: Firmy budow... Możesz sprawdzić także ofertę firmy www.euro-rusztowania.pl. Oferują wysokiej jakości rusztowania w przystępnych cenach. Oprócz wynajmu i sprzedaży zajmują się....
  • Ile kosztuje budowa domu? Liczba postów: 487 Grupa: Budowa i re... Nie ma możliwości oceny całkowitego kosztu budowy domu, bo przecież projekt projektowi nie równy i jest to kwestia głęboko indywidualna. Oczywiście, trzeba wlic...
  • recykling Liczba postów: 18 Grupa: Firmy budow... Ja polecam firmę Wektor do Transportu Odpadów Budowlanych.
  • prace na wysokości Liczba postów: 5 Grupa: Firmy budow... Malowała u mnie niedawno dach firma - Grupa Biotop i jak rozmawialiśmy to mówili też że mają odpowiednie przeszkolenie, przygotowanie i sprzęt do prac alpinisty...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19343 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 136

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >