Drzwi między kuchnią a salonem, czyli jak stylowo i praktycznie oddzielić te dwie przestrzenie

Drzwi między kuchnią a salonem, czyli jak stylowo i praktycznie oddzielić te dwie przestrzenie

Na etapie projektowania domu lub planowania remontu mieszkania wiele osób rozważa stworzenie jednej wspólnej przestrzeni dla kuchni i salonu. Takie rozwiązanie daje bowiem poczucie większej przestronności, ale w wielu sytuacjach nie sprawdzi się lub jest wręcz niewykonalne – na przykład w małych mieszkaniach. Ma też jedną zasadnicze wadę, którą można w skrócie określić, jako brak podziału między strefą pracy, czyli kuchnią, a strefą relaksu, czyli salonem. Dobrze więc przeanalizować, czy dobrym rozwiązaniem nie będzie jednak postawienie granicy między tymi dwoma pomieszczeniami. Dlaczego warto to rozważyć i jakie drzwi między kuchnią a salonem wybrać? Oto garść wskazówek! Czytaj dalej

Oddzielenie kuchni od salonu – dlaczego warto to zrobić

Z modą nie zawsze trzeba się zgadzać, a usilne łączenie kuchni z salonem jest najczęściej trickiem developerów, którzy w ten sposób starają się zakamuflować niewielki metraż mieszkania. Taka przestrzeń jest też z całą pewnością mniej funkcjonalna, bo traci się jedną ścianę w salonie, przy której mogłyby stanąć meble, lub na której mogłyby zawisnąć półki. To szczególnie istotne zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie każdy metr funkcjonalnej przestrzeni jest na wagę złota.


Drzwi między kuchnią a salonem, czyli jak stylowo i praktycznie oddzielić te dwie przestrzenie

 

Czytaj również: Czym się sugerować podczas kupna drzwi do kuchni?


To jednak nie koniec argumentów, które przemawiają za oddzieleniem kuchni od salonu. Kuchnia to przede wszystkim miejsce pracy. Często przy użyciu różnych urządzeń – robota kuchennego, blendera, miksera, które generują hałas. Jeśli kuchnia nie będzie oddzielona, głośno będzie również w salonie. Będzie to szczególnie uciążliwe w małych mieszkaniach, na przykład dwupokojowych, gdzie jeden pełni funkcję sypialni, a drugi salonu (pokoju dziennego). Gotowanie to również intensywne zapachy i ciepło, które generują kuchenka czy piekarnik. W niektórych okolicznościach może być to uciążliwe, więc warto zawczasu pomyśleć o odseparowaniu dwóch pomieszczeń.


Drzwi przesuwne między kuchnią a salonem – proste i efektywne rozwiązanie

Oddzielając kuchnię od salonu najlepiej postawić na sprawdzone, praktyczne i efektywne rozwiązanie, czyli drzwi. Warto jednak rozważyć, drzwi przesuwne między kuchnią a salonem – zwłaszcza w małym mieszkaniu. Tradycyjne drzwi wymagają więcej miejsca – przede wszystkim do otwarcia skrzydła. W zależności od tego, w którą stronę będą się otwierać, trzeba zostawić na to przestrzeń.

 

Drzwi przesuwne z kolei zajmują niezwykle mało miejsca. Przed zakupem i montażem warto wiedzieć, że na rynku dostępne są dwa najpopularniejsze rozwiązania, czyli drzwi przesuwne naścienne oraz chowane w ścianie. Nazwy w zasadzie mówią wszystko o sposobie instalacji. Trzeba jednak podkreślić, że o ile drzwi przesuwne chowane w ścianie zajmują najmniej miejsca, o tyle nie w każdym wnętrzu będzie można je zamontować. Drzwi przesuwne naścienne nie zajmują dużo więcej miejsca, ale można je uznać za nieco bardziej uniwersalne. Rodzaj należy dostosować do własnego mieszkania, najlepiej przed zakupem skonsultować to z monterem.


Drzwi przesuwne między kuchnią a salonem – o tym warto pamiętać

 

drzwi przesuwne między kuchnią a salonem to jedna z najciekawszych możliwości, aby skutecznie oddzielić te dwie przestrzenie. Łączą w sobie bowiem zalety tradycyjnych drzwi, czyli wysoki poziom izolacji oraz estetykę, z bardzo niewielkim zapotrzebowaniem na przestrzeń. To idealne rozwiązanie przede wszystkim do małych mieszkań, ale przy właściwej aranżacji, można zastosować je praktycznie w każdym domu lub mieszkaniu. Dodatkowo, takie drzwi dają dużo możliwości. Można je pokryć jedną z kilkudziesięciu oklein, które różnią się nie tylko kolorem i wzorem, ale również fakturą. Taką ofertę można znaleźć na przykład na: https://www.porta.com.pl/produkty/drzwi-lamane-suwane. Warto pomyśleć również zawczasu o montażu – to dość złożone zadanie i trzeba powierzyć je profesjonalistom. Dzięki temu drzwi przesuwne będą chodzić lekko, nie będą ocierać się z powodu złego spasowania lub niewłaściwej regulacji.

 

Czytaj również: Wybór drzwi do salonu

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15672 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 329

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >