Drzwi przesuwne - alternatywa dla tradycyjnych.

Drzwi przesuwne - alternatywa dla tradycyjnych.

Drzwi w domu obok walorów praktycznych powinny odznaczać się interesującą linią wzorniczą. Idealnie dobrane do aranżacji pomieszczenia, wewnątrz są jego ozdobą, na zewnątrz zaś najlepszą wizytówką. W salonie, sypialni czy łazience przyczyniają się do stworzenia korzystnej atmosfery do pracy i odpoczynku. Wykonane z naturalnych materiałów wspaniale ocieplają wnętrza i znakomicie komponują się z każdym stylem wystroju. Wśród szerokiej gamy tradycyjnych modeli na szczególną uwagę zasługują funkcjonalne drzwi w systemach przesuwnych – naściennym i kasetowym. Czytaj dalej

Systemy przesuwne – sprawdzone rozwiązania do nowoczesnych wnętrz

W mieszkaniach o niewielkiej powierzchni najlepiej sprawdzają się systemy naścienne, w których drzwi przy otwieraniu przesuwają się wzdłuż linii ściany na specjalnej szynie. Doskonale oszczędzają miejsce, a przede wszystkim dają szerokie możliwości aranżacji przestrzeni. Świetnie zastępują drzwi tradycyjne w przejściach znajdujących się blisko siebie, będąc równocześnie dekoracyjną przegrodą pomiędzy pełniącymi różne funkcje pomieszczeniami domu jak sypialnia i łazienka. Takie drzwi prezentują się niezwykle atrakcyjnie, tym bardziej, iż w systemie tym zamontujemy dowolny, wybrany zgodnie z naszymi upodobaniami model skrzydeł. Wykonane z drewna sosnowego z przeszkleniami lub bez, w wielu interesujących barwach znakomicie ozdabiają wnętrza.


Systemy przesuwne – sprawdzone rozwiązania do nowoczesnych wnętrz

 

Po otwarciu widoczne są tylko na ścianie, na którą się rozsuwają. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest nieskomplikowany montaż, z którym przy użyciu odpowiednich narzędzi poradzi sobie każdy właściciel mieszkania. Drzwi naścienne można zamontować w dowolnym momencie, nawet już w wykończonym pomieszczeniu, gdy chcemy na przykład zmienić modele uchylne na przesuwne.


funkcjonalne drzwi w systemach przesuwnych  

Czytaj również: Jakie są obecnie trendy w drzwiach wewnętrznych?

 

W ciekawie zaaranżowanych, nowoczesnych wnętrzach wspaniale zaprezentują się systemy kasetowe. Drzwi po otwarciu zostają ukryte w specjalnej kasecie aluminiowej znajdującej się w ścianie. Pozwala to nie tylko na zaoszczędzenie cennej przestrzeni, ale pomaga również domownikom w przemieszczaniu się między poszczególnymi pomieszczeniami, co w przypadku mieszkań o małym metrażu ma ogromne znaczenie. Drzwi w systemie kasetowym to także wyjątkowo atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na kasety o częściowo przeźroczystych powierzchniach, nadających wnętrzu lekkości i oryginalności. Drzwi wówczas ukrywają się w kasecie o finezyjnym kształcie, a ich fragment jest widoczny dla obserwatora. System ten umożliwia dowolną aranżację ścian w miejscu, gdzie drzwi się chowają. Wyglądają niebanalnie, idealnie komponując się z nowocześnie urządzonym wnętrzem. To najlepsza propozycja dla wymagających odbiorców o wysublimowanych gustach.


W dużych, przestronnych mieszkaniach świetnie sprawdzają się podwójne systemy kasetowe

 

Czytaj również: Drzwi - jak dopasować kolor i styl do aranżacji wnętrza?

 

Komfort i wyjątkowa estetyka? W dużych, przestronnych mieszkaniach świetnie sprawdzają się podwójne systemy kasetowe, które nie tylko zapewniają wygodę użytkownikom, ale też optycznie powiększają powierzchnię. Szerokie przejścia wspaniale eksponują elegancki wystrój wnętrz, zapewniając tym samym, w razie potrzeby, połączenie sąsiadujących ze sobą pomieszczeń. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne, gdy na przykład organizujemy przyjęcie z udziałem większej ilości gości. Otwarte drzwi pomiędzy dwoma salonami oraz salonem i kuchnią umożliwiają bezpośredni kontakt wszystkim uczestnikom spotkania, a gospodarzom swobodny dostęp do każdej sali i bezpieczne dostarczanie kolejnych dań z przygotowanego menu. Takie rozwiązanie jest także niezwykle komfortowe w użyciu. Oba skrzydła równocześnie chowają się do kaset, a otwieranie drzwi jest ciche i lekkie.


Systemy przesuwne są doskonałą alternatywą dla drzwi tradycyjnych. Znajdują zastosowanie zarówno w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni, jak i w dużych domach. W obu prezentują się wyjątkowo estetycznie i nowocześnie, dając wrażenie przestronności i optycznie powiększając pomieszczenia. Szeroki wybór skrzydeł, które mogą być zamontowane w systemie, sprawia, że bez trudu wybierzemy model odpowiedni do aranżacji wnętrza.  

Źródło: AfirPR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Konstrukcje stalowe w Polsce Liczba postów: 194 Grupa: Budowa i re... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję piaskowanie konstrukcji stalowych to polecam skontaktować się z firma http://www.techni-kor.pl/. Ja wiele razy korz...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 140 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka w dobrej cenie piasku technicznego to polecam skontaktować się z tą firmą http://zasbud-kruszywa.pl/. Kopalnia surowców mineralnych - ZA...
  • Dobre Narzędzia Liczba postów: 163 Grupa: Firmy budow... Narzędzia zawsze kupuje po prostu w sklepie budowlanym. Mają sprzęt różnych firm więc zawsze znajdzie się sprzęt takiej klasy, jaki jest CI potrzebny.
  • Profesjonalne wózki widłowe Liczba postów: 34 Grupa: Budowa i re... Nie wiem czy w tym miejscu szukaliście wózków Lemarpol różnorodna oferta.
  • Wózek widłowy Liczba postów: 76 Grupa: Firmy budow... Akurat jeśli chodzi o wybór wysokiej jakości sprzętu to warto pomyśleć nad wózkami od sprawdzonych japońskich producentów.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18126 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 301

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >