Drzwi wewnętrzne w pokoju ze skosami

Drzwi wewnętrzne w pokoju ze skosami

Smukłe okna dachowe i surowe, drewniane belki konstrukcyjne domu nadają charakteru pomieszczeniu ulokowanemu na poddaszu. Aby cieszyło ono domowników nie tylko pięknym wyglądem, ale i pełną funkcjonalnością, należy odpowiednio dobrać poszczególne elementy wykończenia. Poza oknami czy zabudową wnęk, ogromne znaczenie w aranżowaniu pokoju ze skosami mają drzwi wewnętrzne.

 

Charakterystyczny, nietypowy układ pomieszczeń na poddaszu wymaga dobrego rozplanowania przestrzeni. Ułatwi ono komfortowe poruszanie się oraz zachowa miejsce potrzebne do umeblowania. – Jednym z najbardziej pomocnych sposobów na pozyskanie dodatkowej przestrzeni na poddaszu jest zamiana tradycyjnie otwieranych drzwi wewnętrznych na skrzydła przesuwne – radzi Czesław Suski, przedstawiciel firmy CAL, polskiego producenta drzwi drewnianych. – Pozwalają one ograniczyć przestrzeń potrzebną do otwierania drzwi na oścież, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć miejsce na wszelkie niezbędne meble i sprzęty – dodaje.

 

 

Dwa sposoby na drzwi przesuwne  

Ogromną zaletą drzwi przesuwnych jest możliwość montowania ich na zewnątrz ściany lub wewnątrz niej. – W pierwszym szyna, na której przesuwają się drzwi, zamocowana jest na powierzchni ściany, a miejsce zawieszenia skrzydła na łożyskowanych wózkach zakryte jest estetyczną, drewnianą maskownicą – mówi Piotr Piotrowski z wrocławskiej firmy Lakbud, sprzedającej drzwi. – Drugim rozwiązaniem są drzwi przesuwne, których szyna umieszczona jest wewnątrz ściany, a dokładniej: w specjalnie przygotowanej kieszeni z profili aluminiowych. Odsuwane skrzydło może wówczas w całości chować się wewnątrz niej, pozwalając na pełną swobodę podczas zagospodarowywania przestrzeni. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych możemy zyskać nawet 1 metr kw. dodatkowej przestrzeni – dodaje. Szeroka oferta skrzydeł przesuwnych dostępna na rynku pozwala łatwo dopasować ich wygląd do pozostałych drzwi w domu. Mogą mieć one pełną, jednolitą powierzchnię lub wykończenie z różnego typu przeszkleniami.

 

Czytaj również: Drzwi z efektownym detalem

 

Zanim zaplanujemy

Warto mieć na uwadze, że w przypadku systemów naściennych nie można montować szafek wiszących czy półek na powierzchni ściany, do której przylegają przesuwające się drzwi. Jeżeli ograniczy nam to znacznie przestrzeń do umeblowania, możemy postawić w miejscu pracy drzwi meble stojące – szafę, regał czy kanapę – pamiętając o pozostawieniu za nimi miejsca, które pozwoli swobodnie wsunąć skrzydło. – Wbrew powszechnym opiniom nie musimy obawiać się montowania zegarów ściennych czy listew przypodłogowych na powierzchni ściany, którą zasłaniają przesuwane drzwi – mówi Czesław Suski z firmy CAL. – Dodatki nie będą sprawiały problemu, kiedy ich grubość będzie odpowiednio mniejsza od wymaganego luzu pomiędzy skrzydłem drzwiowym a ścianą – uzupełnia.

 

Czytaj również: Drzwi z płyt MDF i HDF

Źródło: Sfera PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17314 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 143

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >