Ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie domu: kotły na drewno

Ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie domu: kotły na drewno

System ogrzewania drewnem jest właściwym wyborem dla coraz większej liczby osób, które są zaniepokojone stanem środowiska. W przeciwieństwie do systemów bazujących na paliwach kopalnych, drewno jest całkowicie odnawialnym surowcem, które po spaleniu nie powoduje wzrostu dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla jest częścią naturalnego cyklu wzrostu roślin i w drewnie występuje w naturalnej ilości. Czytaj dalej

 

Natomiast paliwa kopalne uwalniają dwutlenek węgla, który inaczej pozostałby uwięziony w ziemi. Spalanie paliw kopalnych powoduje wzrost ilości dwutlenku węgla, który uważany jest za składnik odpowiedzialny za efekt cieplarniany. Ponadto pozyskiwanie drewna opałowego opiera się w pełni o odpad nie będący atrakcyjnym surowcem dla innych celów. Drewno, które spala się w domowym kotle najprawdopodobniej pochodzi z pobliskiej okolicy - nie jest importowane, jak to często bywa w przypadku ropy naftowej.

 

Maksymalna oszczędność

Niższy rachunek za ogrzewanie jest dodatkowym walorem zgazującego kotła na drewno. Co więcej, właściciele domów, którzy wycinają własne drzewa, mogą w ten sposób całkowicie wyeliminować rachunki za ogrzewanie. Poprzez spalanie drewna, odnawialnego surowca, przeciętny dom zaoszczędzi wystarczającą ilość nieodnawialnego paliwa kopalnego, aby przez cały rok móc używać samochodu bez wyrzutów sumienia.

 

Zalety kotła na drewno

Kotły na drewno w ramach centralnego ogrzewania zapewniają ciepło, wygodę, ekonomiczne korzyści spalania drewna – bez:

  • szkody dla otoczenia,
  • niedogodności,
  • niebezpieczeństw związanych z tradycyjnym spalaniem węgla.

Bezpieczeństwo jest ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o spalanie drewna, ale to koszty energii są głównymi zmartwieniem właścicieli gospodarstw domowych lub firm, szczególnie w czasie naprawdę surowej zimy.

 

Drewno, jako źródło paliwa - oprócz tego, że jest łatwo dostępne i całkowicie odnawialne - jest również bardzo tanie w porównaniu z innymi źródłami paliw. W rzeczywistości oszczędności energii uzyskiwane dzięki ogrzewaniu za pomocą pieca z centralnym kotłem na drewno mogą często zwrócić pełen koszt zakupu w ciągu pierwszych dwóch sezonów grzewczych. W ten sposób można uzyskać duże oszczędności na rachunku za energię elektryczną lub gaz.

 

Aby w pełni poznać wszystkie benefity płynące z wykorzystania kotła na drewno do centralnego ogrzewania, zamiast konwencjonalnych rozwiązań, warto zajrzeć na sklep mora.com.pl. Tam w szczególny sposób można poznać kotły zgazujące, które są najlepszym potwierdzeniem wszystkich wyżej wymienionych zalet ogrzewania spalanym drewnem.

 

Czytaj również: Powietrzna pompa cieplna - najlepsze rozwiązanie, kiedy modernizujemy starą instalację grzewczą

 

	 Ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie domu: kotły na drewno Ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie domu: kotły na drewno

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15905 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 225

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >