Ekologiczne rozwiązania i trend Zero Emission w chemii budowlanej

Ekologiczne rozwiązania i trend Zero Emission w chemii budowlanej

Odpowiedzialność to nie tylko troska o życie swoje i swoich najbliższych, ale też pojedyncze działania, które wpływają na przyszłość naszej planety. Widzimy jak zmienia się ona na gorsze, dlatego w budownictwie coraz częściej kierujemy się jej dobrem i wprowadzamy ekologiczne rozwiązania. Tak powstał trend Zero Emission.

 

Pojazdy elektryczne na rynku nie dziwią już nikogo. Ostatnio w Polsce powstał nawet pierwszy, zgodny z koncepcją Zero Emission profesjonalny samochód do driftu. Elektryczne rozwiązania to przede wszystkim korzyści dla środowiska, ale i użytkownika, którego omijają koszty konserwacji i wymiany części.  Co proponuje w tej kwestii branża budowlana?

 

Kto i dlaczego wybiera ekologiczne rozwiązania?

Architekci i producenci materiałów budowlanych coraz częściej dążą do tego, aby realizacje budynków i wnętrz  – zgodnie z koncepcją Zero Emission – nie miały szkodliwego wpływu na środowisko. Technologie, które wykorzystują w swojej pracy mają zapewniać już nie tylko komfort i funkcjonalność, ale i ograniczać energię oraz być wolne od szkodliwych substancji.

 

Ekologiczne rozwiązania i trend Zero Emission w chemii budowlanej

 

Czytaj również: Zaprawy klejowo-szpachlowe przeznaczone do zastosowania w systemach ETICS

 

Nic dziwnego, bo zredukowanie do minimum niebezpiecznych rozwiązań to same korzyści. Chodzi przede wszystkim o nasze zdrowie, które i tak na co dzień narażone jest na niepożądane działanie substancji, na przykład w powietrzu. Producenci starają się jednak zminimalizować ich obecność w materiałach budowlanych po to, aby spełniać wymagania klientów – zarówno twórców, którzy podkreślają znaczenie ekologii w swoich projektach, jak i użytkowników ich realizacji.

 

Produkty z myślą o przyszłości

Jednymi z najczęściej spotykanych substancji, które mają szkodliwy wpływ na środowisko, są zawarte w farbach i lakierach rozpuszczalniki. Obecne w nich LZO (lotne związki organiczne) znacznie obniżają jakość powietrza, doprowadzając do takich problemów zdrowotnych, jak uszkodzenia układu nerwowego, przewodu pokarmowego, oparzenia skóry i oczu czy nawet nowotwory.

 

Alternatywą dla tego typu produktów, wpisującą się w trend Zero Emission, jest nowość na rynku olejowosków do podłóg drewnianych – ECO OIL 1K marki PALLMANN. To unikatowa kompozycja na bazie olejów i wosków. Produkt nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników, a jedynym nośnikiem łączącym składniki ECO OIL 1K jest woda. Potwierdzeniem tego faktu jest certyfikat EMICODE EC 1 PLUS, świadczący o znikomej emisyjności.

 

To rozwiązanie, które docenią nie tylko projektanci szukający wyjątkowo ekologicznych rozwiązań, ale i fachowcy dbający o swój czas i komfort wykonywanej pracy. Dzięki temu, że jest to produkt jednoskładnikowy, który nie wymaga łączenia poszczególnych komponentów, można go użyć od razu po otwarciu opakowania.

 

Mimo ekologicznych paramertów, ECO OIL 1K nie traci niczego ze swojej funkcjonalności i zapewnia szybką oraz wygodną aplikację za pomocą wałka, którą można wykonać w pozycji stojącej. Dwie warstwy preparatu wystarczą, aby uzyskać powierzchnię o jednorodnym wyglądzie już w jeden dzień.

 

Bez zbędnych kompromisów

Architekci z całego świata udowadniają, że dbałość o środowisko idzie w parze z atrakcyjnym designem. W przypadku ECO OIL 1K nie może być inaczej – powierzchnia wykończona nowym olejowoskiem zapewnia naturalny matowy wygląd, bez wybłyszczeń.

 

- Występuje w trzech wersjach NEUTRAL, WHITE oraz PURE. NEUTRAL nada podłodze naturalny odcień dębiny, a deski uzyskają miodowo-brązową barwę. WHITE przeznaczony jest dla miłośników desek bielonych, a PURE zapewni efekt surowego drewna – wyjaśnia Grzegorz Przytuła, doradca techniczny marki PALLMANN, należącej do koncernu Uzin Utz Polska.

 

W komplecie z olejowoskiem znajduje się emulsja ECO OIL CARE, która czyści i pielęgnuje deski wykończone olejami PALLMANN ECO OIL 1K oraz HARDWAXOIL. Nie wymaga przy tym polerowania i szybko schnie, dzięki czemu może być stosowana również przez użytkowników indywidualnych, ceniących sobie ekologiczne rozwiązania i doskonały efekt końcowy.

 

Fakt, że na rynku pojawia się coraz więcej ekologicznych produktów nie wywierających szkodliwego wpływu na środowisku, niewątpliwie cieszy. Dalszy rozwój koncepcji Zero Emission z pewnością zapewni lepszą przyszłość nam i  kolejnym pokoleniom.

 

Czytaj również: Po co w budownictwie tworzy się zaplanowane dylatacje

Źródło: Blue Ocean Communication / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15971 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 143

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >