Elewacja - jaki kolor elewacji wybrać

Elewacja - jaki kolor elewacji wybrać

Dobór koloru elewacji stanowi istotną część projektowania architektonicznego. Barwa powinna być zgodna z aktualnymi trendami, a nierzadko także z planem zagospodarowania przestrzennego.

Z myślą o tych, którzy profesjonalnie zajmują się projektowaniem i wykańczaniem elewacji obiektów, powstał nowy, funkcjonalny wzornik wachlarzowy Tytan EOS.

Decyzja o kolorystyce elewacji i zdobień podejmowana jest już na etapie projektowania budynku. Odpowiednio dobrany kolor pomoże podkreślić walory każdego budynku, optycznie obniży lub powiększy jego bryłę. Dostępne w szerokiej palecie barw materiały wykończeniowe umożliwią realizację najśmielszych projektów architektonicznych. Proces wyboru ułatwi nowy wzornik wachlarzowy - Kolekcja Barw Tytan EOS, który oprócz funkcji doboru właściwej barwy, umożliwi wizualizację koloru na elewacji budynków różnego typu.

 

Wachlarz możliwości

Wzornik - Kolekcja Barw Tytan EOS został przygotowany specjalnie z myślą o projektantach i prywatnych inwestorach. Zawiera on próbki wszystkich kolorów gruntów, tynków oraz farb elewacyjnych z linii Tytan EOS. Są one pogrupowane w kolekcje, w których obok barwy podstawowej znajdziemy trzy barwy towarzyszące. Wzornik pozwoli sprawdzić, jak dany kolor będzie wyglądał na budynku jedno- i wielorodzinnym oraz bloku mieszkalnym z trzema różnymi kolorami pokryć dachowych. Dodatkowo, w celu precyzyjnej wizualizacji przy uwzględnieniu różnej granulacji tynku, we wzorniku umieszczono folie imitujące przykładowe struktury i uziarnienia. Specjalnie nadrukowana nakładka nałożona na wybrany kolor umożliwia poglądowe wyobrażenie wyglądu elewacji w rzeczywistości.

Dzięki pomysłowemu pogrupowaniu barw w kolekcje, wzornik Tytan EOS umożliwia odnalezienie pokrewnych kolorów, gwarantujących harmonijną kompozycję. Kolekcja słoneczna – SOLE - to odcienie żółte, które są najczęściej i najchętniej wybierane przez architektów i inwestorów. Pochodne czerwieni i różu, przechodzące w brązy zebrane zostały w Kolekcję romantyczną, czyli AMORE. Zielenie, seledyny, khaki tworzą Kolekcję wiosenną – VERDE. Natomiast odcienie błękitów, szarości i fioletów odnajdziemy w Kolekcji księżycowej – LUNA. Kolekcja radosna – VITA - to intensywne kolory przeznaczone do dekorowania fragmentów elewacji, takich jak np. okolice otworów okiennych.

 

 

Szeroki wachlarz kolorów we wzorniku Tytan EOS nie wyczerpuje wszystkich możliwości barw, jakie mogą być wykorzystane w projektach architektów i indywidualnych inwestorów. Zgodnie z potrzebami klientów wszystkie produkty należące do systemu ociepleń Tytan EOS mogą być przygotowane na indywidualne zamówienie na podstawie dostarczonej próbki. Dzięki temu paleta barw jest nieograniczona.

Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jakie firmy budują hale pod katem magazynu? Liczba postów: 20 Grupa: Firmy budow... dla dobrej firmy budowlanej profil budynku nie jest problemem. Nasza firma może zbudowac dom i halę. Mamy sprzet budowlany i dobre narzędzia i elektronarzędzia,...
  • Czas na budowie Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... ważne jest zaplanowanie instalacji grzewczej bo ona chyba generuje największe koszty. Nam bardzo pomogła firma http://www.ziso.net.pl/oferta ktora wykonala proj...
  • Gładka brama garażowa z metaliczną fakturą Liczba postów: 7 Grupa: Budowa i re... Niedrogie,a zarazem niezawodne i eleganckie bramy garażowe znajdziecie w ofercie firmy http://www.rawtal.pl/ osobiście przekonałem się,że warto postawić na tego...
  • Hale namiotowe, hale magazynowe Liczba postów: 137 Grupa: Firmy budow... Jeśli chodzi o regały magazynowe to tutaj macie duży wybór. Polskie i solidne :)
  • Koszt hali magazynowej Liczba postów: 114 Grupa: Moja budowa Jeżeli dobrze się trafi z producentem i wykonawcą,nie są to duże koszta. z moich doświadczeń mogę polecić firmę http://www.dobregaraze.com/ sprawnie wywiązali s...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19056 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 425

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >