Gazowy, naścienny, 2-funkcyjny kocioł kondensacyjny.

Gazowy, naścienny, 2-funkcyjny kocioł kondensacyjny.

Dyrektywa ErP ustaliła minimalne poziomy sprawności energetycznej urządzeń grzewczych oraz maksymalne poziomy emisji zanieczyszczeń i hałasu. Wymóg sprawności sezonowej minumum 86% spełniają niemal wyłącznie kotły kondensacyjne, stąd na rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń. Czytaj dalej

 

W wielu domach, szczególnie wśród osób, dla których duże znaczenie ma cena i prostota urządzenia grzewczego, królowały dotąd klasyczne kotły gazowe z zamkniętą komorą spalania. Po wprowadzeniu Dyrektywy ErP są one zastępowane w ofercie producentów przez kotły kondensacyjne. Propozycja firmy De Dietrich, kocioł MCR Home, to gazowy, naścienny, 2-funkcyjny kocioł kondensacyjny. Jest lekki – waży zaledwie 26 kg – i ma kompaktową konstrukcję: 395 x 700 x 297 mm. 


 Firma De Dietrich w połowie maja b.r. wprowadziła do sprzedaży nowy kompaktowy kocioł – MCR Home.   

 

 kocioł MCR Home, to gazowy, naścienny, 2-funkcyjny kocioł kondensacyjny


Czytaj również: Wybieramy kocioł - jedno czy dwufunkcyjny?


– MCR Home to idealny następca klasycznych kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania. Dedykujemy go szczególnie niedużym domom – mówi Waldemar Matuszyński, Product Manager w firmie De Dietrich Technika Grzewcza (www.dedietrich.pl).

Dla kotła MCR Home zaprojektowano nowy, toroidalny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, na który producent daje 5-letnią gwarancję. Nowa konstrukcja palnika cylindrycznego zapewnia większą kulturę pracy i zmniejszony hałas. Pokrywa palnika, zaprojektowana zgodnie z koncepcją „zimnych drzwi”, dzięki której temperatura pokrywy nie przekracza 30°C, pozwala na zmniejszenie strat promieniowania aż o 75%. Sprawia, że straty są mniejsze zarówno w trybie czuwania, jak i podczas pracy pod pełnym obciążeniem.

Kocioł jest ekologiczny i ekonomiczny. Stabilny płomień zapewnia zmniejszenie emisji NOx (< 38/40 mg/kWh) i CO do atmosfery. MCR Home posiada klasę energetyczną A zarówno dla c.o., jak i c.w.u. Przy 30 % obciążenia osiąga sprawność do 108,6 %, a przy pełnym obciążeniu do 97,8%.

Urządzenie posiada naczynie wzbiorcze o pojemności 7 litrów z dostępnym z zewnątrz zaworem do uzupełniania gazu oraz pompę o wysokiej sprawności.

Producent postarał się, aby MCR Home był wygodny w obsłudze. Z przodu kotła znajdują się pokrętła regulacji temperatury dla ogrzewania i ciepłej wody, przycisk serwisowy, przycisk resetu i kominiarski, a także manometr i wygodny dostęp do podłączeń elektrycznych. Kocioł posiada konsolę sterowniczą z podświetlanym wyświetlaczem LCD. Będzie dostępny w sprzedaży także z modulującymi i niemodulującymi termostatami pokojowymi z możliwością programowania tygodniowego, a także z czujnikiem zewnętrznym.

– Kocioł MCR Home to nie jedyna nowość, którą zaprezentujemy w 2016 roku. W ofercie znajdą się też urządzenia wykorzystujące OZE, jak hybrydy, pompa ciepła czy kolektory słoneczne – mówi Waldemar Matuszyński. – Mamy również dobrą wiadomość dla coraz liczniejszych zwolenników ogrzewania olejowego. De Dietrich posiada w ofercie jedyny na rynku klasyczny kocioł olejowy spełniający wymagania ErP -  NeOvo EcoNox. Został on uhonorowany statuetką „Złotego Instalatora” przez Polską Korporację Techniki SGGiK w kategorii „Opracowanie lub wdrożenie nowoczesnego rozwiązania Technicznego”.


 

Czytaj również: Jak właściwie wybrać kocioł grzewczy?

Źródło: letPR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15841 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >