Instalacje niskoprądowe – lista artykułów

Nowoczesne rozwiązania w inteligentnym domu

Intuicyjne sprzęty AGD, stanowiska gamingowe lub wielkoformatowe telewizory z doskonałą jakością obrazu i dźwięku – z roku na rok mieszkania i domy „przeciętnych Kowalskich” coraz śmielej wypełniają się nowoczesnymi urządzeniami, którymi można sterować za pomocą kilku przycisków w smartfonie. Co jednak kryje się pod pojęciem „inteligentnych domów” i w jaki sposób działają?

Podziemny napęd do bramy skrzydłowej - czy warto zainwestować w takie urządzenie?

Ostatnimi czasy słowo „automatyzacja” stało się kluczem do wielu dziedzin życia człowieka. Oczekujemy bowiem w swoim otoczeniu rozwiązań, które ułatwiają wykonywanie codziennych czynności takich, jak np. otwieranie bramy garażowej bez wychodzenia z auta. Jeśli jednak własną posesję zdobi piękna, kuta brama wjazdowa, nie chcemy, aby cokolwiek zepsuło jej estetykę. Dobrym pomysłem jest wówczas podziemny napęd, którego mechanizm będzie praktycznie niewidoczny dla naszych oczu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wideodomofonu?

Obecnie przyjmuje się, że wideodomofony są następcami domofonów. Różnica pomiędzy tymi urządzeniami polega na funkcjonalności. Domofon umożliwia wyłącznie kontakt głosowy, natomiast wideodomofon, oprócz kontaktu głosowego, pozwala również na kontakt wzrokowy. Co za tym idzie, nie tylko słyszymy, ale też widzimy osobę znajdującą się przed drzwiami lub bramą. Dodatkowo, mamy możliwość obserwowania najbliższego otoczenia. Taka funkcjonalność znacząco poprawia bezpieczeństwo i ogranicza do minimum ryzyko wpuszczenia niepowołanych osób. Czym kierować się przy wyborze urządzenia tego typu?

Inteligentny zamek do drzwi. Jaki wybrać?

Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest inteligentny zamek do drzwi, cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli nieruchomości. Dodatkowo, taka propozycja staje się powoli standardem definiującym nowoczesne budownictwo. Warto zatem pomyśleć o inteligentnym otwieraniu i zamykaniu drzwi przy użyciu smartfona. Niezależnie, czy jesteśmy na etapie realizacji inwestycji budowlanej, czy już mamy nieruchomość wyposażoną w drzwi. W tym drugim przypadku montaż rozwiązania jest również możliwy. Co warto wiedzieć o inteligentnych zamkach?

Nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego zamka w drzwiach

Łokciem, biodrem, w rękawiczce – ostatnie miesiące zmusiły nas do szukania kreatywnych sposobów otwierania drzwi. I choć metody te znacząco odbiegają od możliwości, które oferuje nam współczesna technologia – wszystko w służbie troski o zdrowie i komfort, które są dziś najważniejsze. A gdyby tak połączyć innowacje, nowoczesność, bezpieczeństwo oraz wyobraźnię i postawić na rozwiązania pozwalające wejść do domu w duchu XXI wieku?

Jak założyć instalację alarmową? Krok po kroku

Instalacja alarmowa to podstawowa forma zabezpieczenia, która stosowana jest w różnych obszarach – w domach, mieszkaniach, ale również na terenie zakładów pracy czy też obiektów użyteczności publicznej. Jak założyć alarm?

Sterowanie elektrycznymi i solarnymi oknami dachowymi, roletami oraz markizami w inteligentnym domu

Do niedawna każde z domowych urządzeń pracowało oddzielnie. Aby jednak zwiększyć komfort mieszkańców, powstał pomysł połączenia ich w jeden zintegrowany system. Tak narodziła się idea domów inteligentnych, w których wygoda, bezpieczeństwo, oszczędność i ekologia idą ze sobą w parze. Chcesz korzystać z tej technologii w swoim domu? Zacznij od okien dachowych.

Zamknij się dla bezpieczeństwa - zacznij od dobrych okien

Domofony, pies, wyczulona na obcych sąsiadka czy firma ochroniarska? Nie ma idealnego sposobu na uniknięcie włamania do domu czy odstraszenie złodzieja. Jest jednak możliwe utrudnienie włamywaczom pracy. Policyjne statystyki pokazują, że z roku na rok o kilka punktów procentowych wzrasta liczba włamań. Według danych zgromadzonych przez stowarzyszenie Dom Bezpieczny, w ostatnich latach do kradzieży z włamaniem dochodziło w naszym kraju co 8 minut, a aż 40% włamywaczy przedostawało się do obiektów przez zamknięte okna.

Dlaczego warto w drzwiach wejściowych, od zewnątrz zamontować zamiast klamki gałkę?

Jak nauczył nas Balcerek z serialu „Alternatywy 4”, zawsze należy zapukać do drzwi, zanim użyje się wytrycha. Po to, aby przekonać się, czy ktoś jest w domu. Trochę odwrotną sytuację zaobserwowano ostatnio na poznańskich osiedlach. Ktoś sprawdza, czy drzwi na pewno są zamknięte. Z pewnością nie po to, aby ostrzec domowników przed niebezpieczeństwem.

Bezpieczne zamknięcie posesji - domofon czy wideodomofon

Coraz więcej osób decyduje się na zamykanie wejścia na swoją posesję. Zamontowanie zamka w furtce to pierwszy krok do tego, żeby kontrolować, kto wchodzi na nasze podwórko. Aby obsługa takiej bramki była komfortowa, a przede wszystkim zapewniała domownikom maksimum bezpieczeństwa, warto skorzystać z dodatkowych urządzeń, takich jak domofon czy wideodomofon. Zwłaszcza, że na rynku dostępne są liczne modele o zróżnicowanych funkcjach, a wiele z nich jest przystępnych cenowo.


Stron: 64 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17213 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 826

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >