Jak doładować licznik prądu typu prepaid? Sprawdź na co zwrócić uwagę!

Jak doładować licznik prądu typu prepaid? Sprawdź na co zwrócić uwagę!

Licznik przedpłatowy to rozwiązanie dla osób z zadłużeniami lub dla odbiorców wrażliwych. Pozwala on również na kontrolę wydatków. Jak dokładnie działa to urządzenie? Jak doładować licznik z pomocą specjalnego kodu? Czytaj dalej

Czym jest licznik przedpłatowy?

Licznik przedpłatowy funkcjonuje na podobnej zasadzie, co telefon na kartę. Różnica polega na tym, że kupując doładowania nie płacimy za połączenia czy SMS-y, ale za konkretną ilość energii elektrycznej (podawanej w kilowatogodzinach - kWh).

 

Jak doładować licznik prądu typu prepaid? Sprawdź na co zwrócić uwagę!

 

Czytaj również: Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej?

 

Licznik to urządzenie, które służy do pomiaru ilości pobranego z sieci prądu. Natomiast licznik przedpłatowy ma jeszcze jedną, dodatkową funkcję. Pozwala na "doładowanie prądu". Działa to w ten sposób, że na urządzeniu można wpisać zakupiony wcześniej kod doładowania.

 

Pre-paid - czyli jak działa prąd na kartę?

Zazwyczaj korzystamy z prądu, a dopiero później opłacamy faktury od sprzedawcy i dostawcy energii. W przypadku liczników przedpłatowych zanim zaczniemy pobierać prąd, musimy zapłacić za energię elektryczną - w praktyce wraz z doładowaniem kupujemy konkretną ilość kWh. Im większą kwotę wydamy na doładowanie prądu, tym więcej możemy z niego korzystać.

 

Jak doładować licznik przedpłatowy?

Doładowanie licznika przedpłatowego jest bardzo proste, ale dokładne kroki zależą od sprzedawcy prądu. Podstawą jest zawsze 20-cyfrowy kod doładowania, który po otrzymaniu należy wpisać na klawiaturze urządzenia.

 

Zazwyczaj po zapłaceniu kod pojawia się na mailu, przez SMS-a lub na koncie eBOK (Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta).

 

Doładowanie licznika w Enea

Prąd na kartę doładować możemy przez eBOK, jak również przez "Via Moje Doładowania" lub mojeplatności.pl. W przypadku wybrania innego sposobu doładowania niż eBOK, należy spodziewać się dodatkowej opłaty za usługę. Warto wiedzieć, że potrzebny będzie również specjalny kod kreskowy do doładowania licznika przedpłatowego, który można uzyskać dzwoniąc na infolinię Enea.

 

Jak doładować licznik przedpłatowy w PGE?

Liczniki przedpłatowe w PGE doładować można na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest doładowanie przez eBOK, gdzie należy połączyć go z kontem rozliczeniowym. Drugą opcją jest telefon na infolinię, gdzie przed doładowaniem licznika na kartę należy przygotować numer identyfikacyjny klienta i 4 ostatnie cyfry numeru PESEL.

 

Doładowania licznika pre-paid w Tauron

Doładowanie licznika pre-paid można zrobić online przez eBOKa, fizycznie w punktach "Via Moje Rachunki" lub przez telefon w aplikacji "SkyCash".

 

Energa - doładowanie prądu

Doładowanie licznika przedpłatowego w Energa odbywa się przez formularz na stronie sprzedawcy. Musimy skorzystać ze specjalnej karty z kodem, którą można uzyskać fizycznie w biurze obsługi lub wydrukować z eBOKa.

 

Jak działa licznik przedpłatowy w Innogy?

Doładować liczniki w Innogy można przez formularz na stronie, żeby to zrobić potrzebujemy kodu z umowy.

 

Dla kogo jest licznik przedpłatowy?

Licznik przedpłatowy to rozwiązanie dla osób, które nie opłacają rachunków za energię elektryczną. Wiąże się to z zadłużeniami i długą historią windykacji. Urządzenie to uniemożliwia zwiększanie się zadłużeń. Osoby, które nie płacą, najzwyczajniej nie korzystają z energii elektrycznej. Kolejną, dużą grupą, która może mieć zainstalowany licznik pre-paid są klienci wrażliwi, a więc tacy którzy korzystają ze świadczenia mieszkaniowego.

 

Jak zainstalować licznik przedpłatowy?

Liczniki przedpłatowe instaluje Operator Systemu Dystrybucyjnego (OSD). Robi to po rozpatrzeniu sprawy poszczególnych klientów, na podstawie historii zadłużenia. Jeżeli chcemy mieć takie urządzenie możemy złożyć wniosek do dostawcy energii.

 

Do kogo składać wniosek? Wystarczy sprawdzić, pod jakiego OSD podlegamy. Większość Polaków korzysta z usług firm: Enea, Energa, PGE, Innogy lub Tauron.

 

Czytaj również: Bezpieczne przewody elektryczne - jak sprawdzić ich jakość przed montażem instalacji

 

Więcej informacji na temat ofert na energię elektryczną, porównania sprzedawców, jak i cen prądu można znaleźć na stronie Rachuneo: https://www.rachuneo.pl/

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pracownicy z Ukrainy - East West Link Liczba postów: 12 Grupa: Firmy budow... Skoro zamierzasz zatrudnić pracownika, powinieneś wiedzieć ile będzie wynosić Ciebie jego utrzymanie. Bardzo fajnie jest to opisane pod adresem: https://www.sn2...
  • Elewacja domu Liczba postów: 91 Grupa: Budowa i re... Jeżeli jesteśmy w temacie dociepleń budynków to polecam zapoznać się z oferta firmy http://budmix.biz/, która oferuję takie docieplenia różną metodą. Ja zamawi...
  • tworzywa Liczba postów: 93 Grupa: Firmy budow... Ten wątek jest bardzo ciekawy. Na pewno dużo osób wejdzie do tego wątku. ________________________________ ____________________ VIN za darmo
  • Własną działalność gospodarczą Liczba postów: 49 Grupa: Firmy budow... Podrzucam Wam link do tego artykułu - https://wbiznesie.info.pl/aktualnosci/po rady/optymalizacja-procesow-hr-jak-ja-pr zeprowadzic, przeczytajcie koniecznie. Opt...
  • ogrodzenia panelowe Liczba postów: 4 Grupa: Firmy budow... Moja siostra zamówiła ostatnio ogrodzenie i powiem wam, ze nawet ciekawie to wygląda. Ogrodzenie zostało zamówione z tego co wiem z firmy BOJAN https://bojanog...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17339 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 249

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >