Jak usprawnić pracę użytkownikom narzędzi ręcznych?

Jak usprawnić pracę użytkownikom narzędzi ręcznych?

Producenci coraz częściej zadają sobie pytanie - jak usprawnić pracę użytkownikom narzędzi ręcznych? Takie podejście oraz stale rosnąca konkurencja na rynku, wymaga ciągłej ewolucji technologicznej produktów.

 

Z tej burzy mózgów wychodzą bardzo udane i innowacyjne narzędzia. Tym krokiem poszła niemiecka marka Wera, wypuszczając nową generację kluczy Joker. Sklep ProfiTechnik wyłapuje najnowsze światowe technologie i sukcesywnie udostępnia polskim użytkownikom.

 

Czytaj również: Bezpieczny multimetr cyfrowy

 

 

Od niedawna w sklepie pojawił się nowy model płasko-oczkowego klucza Joker z wbudowaną funkcją grzechotki. Jest to produkt idealnie przystosowany do pracy w miejscach wąskich z ograniczonym dostępem, gdzie tradycyjne narzędzia zawodzą, a liczy się efektywność.

 

 

Od strony technologicznej w modelu Jokera została udoskonalona i rozbudowana rozwarta część główki klucza dająca pięć nowych funkcjonalności użytkowych.

 

 

- Przytrzymywanie – specjalnie wyprofilowana konstrukcja główki klucza umożliwia przenoszenie nakrętek i śrub do miejsca ich przeznaczenia.

 

- Aktywny ogranicznik zapobiega ześlizgiwaniu się Jokera z główki śruby utrzymując klucz w jednym miejscu, przez co kieruje uwagę i siłę użytkownika tylko na czynność pokręcania.

 

- Podwójny profil sześciokątny wyposażony w wymienną, hartowaną płytkę metalową z bardzo twardymi ząbkami przymocowany jest do szczęki klucza. Ten system stabilnie chroni klucz przed ześlizgiwaniem się z główki śruby nawet przy szybkich obrotach.

 

- Standardowy kąt pracy klucza to 60⁰, przez zastosowanie prostej główki Joker minimalizuje kąt odkręcania, kontrolowania i dokręcania śrub do 30⁰. 

 

- Grzechotka zlokalizowana na drugim końcu Jokera wyposażona jest w 80 drobnych zębów o mikro podziałce przeznaczonych do sprawnej pracy w wąskich przestrzeniach.

 

Czytaj również: Samochody elektryczne powoli stają się realną alternatywą dla pojazdów spalinowych


 

Jeśli chodzi o trwałość Joker został wyposażony w odkuwane szczęki o specjalnej geometrii. Do produkcji wykorzystano bardzo wytrzymałą stal chromowo-molibdenową i powleczono powłoką niklowo-chromową chroniącą przed zużyciem i korozją. Joker występuje w rozmiarach 10, 13, 17 i 19 mm oraz w 4-częściowych zestawach. Przeznaczeniem Jokera jest montaż, dokręcanie, regulowanie, odkręcanie podzespołów w przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym.

 

 

 

Źródło: ProfiTechnik / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17331 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >