Jak zabezpieczyć metalowe elementy wokół domu przed rdzą?

Jak zabezpieczyć metalowe elementy wokół domu przed rdzą?

Zniszczone przez korozję powierzchnie metalowe wokół domu – np. ogrodzenie lub balustrada balkonowa – nie tylko nie wyglądają elegancko, ale też nie spełniają swojej funkcji. Czytaj dalej

 

 Marka Dekoral podpowiada, jak przeprowadzić ich remont i pozbyć się rdzy na długi czas.


Korozja nieuchronnie dopada wszystkie przydomowe powierzchnie metalowe – z czasem ulegają jej zarówno dachy, jak i rynny, płoty czy balustrady. Rdza to jednak nie tylko problem estetyczny. Zniszczone elementy nie spełniają we właściwy sposób swych funkcji, a z czasem mogą nawet powodować zagrożenie życia (dotyczy to np. zaatakowanych rdzą balustrad). Dlatego, jeśli zauważymy pierwsze ogniska korozji, powinniśmy czym prędzej przystąpić do remontu. Dzięki temu nie tylko przywrócimy metalowym elementom dawny blask, ale też na długi czas zabezpieczymy je przed rdzą: - Jednym z warunków skutecznej renowacji ogrodzenia, rynien oraz innych podłoży metalowych jest dobór produktu, który dobrze współpracuje ze skorodowanymi już powierzchniami, a jednocześnie zapewnia im skuteczna ochronę po odnowieniu. Dobrym wyborem będzie więc np. Dekoral Emalia Antykorozyjna. Można ją nanosić bezpośrednio na rdzę bez gruntowania, co zdecydowanie przyspiesza pracę. Jednocześnie tworzy bardzo trwałą powłokę, odporną na niekorzystne warunki pogodowe m.in. wilgoć, promieniowanie UV czy też duże zmiany temperatur. Dodatkowo w jej palecie znajdziemy aż 22 kolory gotowe z różnymi efektami wykończenia: młotkowym, metalicznym i połyskiem. Dzięki temu emalia idealnie łączy w sobie skuteczną ochronę z niebanalną dekoracją – radzi Anna Łatoszyńska, ekspert marki Dekoral.

 

 

Czytaj również: Bloczki budowlane z parametrami na 2021r

 

 

 

Czytaj również: Remont ścian

 

 

Zanim jednak nałożymy pierwszą warstwę farby na skorodowany płot, dobrze przyjrzyjmy się jego powierzchni. Jeśli stara emalia dobrze przylega do podłoża, a rdza nie jest luźna, wówczas możemy zastosować tzw. malowanie kryjące. W takim wypadku wystarczy, że za pomocą detergentów usuniemy zabrudzenia, a następnie zmatowimy powierzchnię drobnoziarnisty papierem ściernym. Jeśli jednak wcześniejsze powłoki łuszczą się, a rdza jest luźna i odpada płatami od podłoża, powinniśmy dokładnie usunąć starą farbę oraz rdzę. W tym celu najlepiej wykorzystać szczotkę drucianą lub gruboziarnisty papier ścierny. Następnie całość powinniśmy dokładnie przemyć i przeszlifować papierem drobnoziarnistym. Przed aplikacją Emalii Antykorozyjnej dobrze jest wymieszać produkt, a jeśli zachodzi taka konieczność, także rozcieńczyć rozpuszczalnikiem dedykowanym do wyrobów ftalowych. Do malowania najlepiej wykorzystać pędzel z naturalnego włosia (np. płaski lub owalny z oferty narzędzi malarskich marki Dekoral Gold). Po nałożeniu pierwszej warstwy powinniśmy zrobić przerwę w pracy (od 1 do 2 godzin). Po tym czasie możemy przystąpić do aplikacji kolejnych warstw. Dla uzyskania pełnego efektu ochronnego zaleca się pomalować powierzchnię 2 lub 3 razy.

Źródło: Royal Brand PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17300 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 180

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >