Jak zintegrować istniejący system grzewczy z mieszkaniowym węzłem cieplnym?

Jak zintegrować istniejący system grzewczy z mieszkaniowym węzłem cieplnym?

Mieszkaniowe węzły cieplne w formie kompaktowej jednostki montażowej łączą w sobie technikę podgrzewania wody pitnej, opartą na zasadzie przepływowej, z regulowanym w zależności od potrzeb zasilaniem w ciepło. Nowy model TacoTherm Dual Nano uzupełnia ofertę o wersję, zaprojektowaną głównie z myślą o modernizacji mieszkań etażowych, przy przechodzeniu z decentralnych term gazowych na centralne zasilanie w ciepło. Czytaj dalej

 

 Węzeł zawiera moduł świeżej wody ciepłej i moduł grzewczy z wbudowanym rozdzielaczem na obwody grzewcze do podłączania systemu ogrzewania powierzchniowego. Opcjonalnie możliwe jest także zasilanie ogrzewania grzejnikowego. Moduł ciepłej wody gwarantuje wydajność do 20 l/min, przy temperaturze wody grzewczej 45 °C na odpływie i 55 °C na dopływie.


Funkcja „stand by”: natychmiastowa dostępność ciepłej wody użytkowej

Zabudowany po stronie pierwotnej moduł gotowości zapewnia bardzo szybką dostępność pobieranej wody ciepłej. Regulator termostatyczny umożliwia nastawianie i w razie potrzeby wyregulowanie wymaganej temperatury. Przewidziana po stronie grzewczej regulacja temperatury odbywa się opcjonalnie w systemie stałowartościowym lub pogodowym. Integracja mieszkaniowego węzła cieplnego z istniejącym układem grzewczym może oprócz systemu 2-przewodowego funkcjonować także w opcji 4-przewodowej, o ile mamy do czynienia z niskotemperaturowym zasilaniem w ciepło grzewcze, lub jeśli przewidziane jest chłodzenie powierzchniowe.

 

Czytaj również: Kondensacyjne kotły gazowe - do pracy w systemie kaskadowym.


Mieszkaniowy węzeł cieplny TacoTherm Dual Nano uzupełnia asortyment firmy Taconova o wariant opracowany dla zastąpienia term gazowych.


Mieszkaniowy węzeł cieplny TacoTherm Dual Nano uzupełnia asortyment firmy Taconova o wariant opracowany dla zastąpienia term gazowych.

węzły cieplne TacoTherm Dual Nano umożliwiają indywidualną konfigurację produktów, dostosowaną do konkretnego projektu budowlanego.

Czytaj również: Jak przechować ciepło i zaoszczędzić?

 

Dzięki różnym opcjom regulacji, wymienników ciepła, pozycji przyłączowych i wariantów rozdzielaczy, kompaktowe węzły cieplne TacoTherm Dual Nano umożliwiają indywidualną konfigurację produktów, dostosowaną do konkretnego projektu budowlanego.Źródło: IRMEDIA / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15841 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 120

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >