Jakoś wody w kranie - kontrolowana specjalistycznym zaworem probierczym

Jakoś wody w kranie - kontrolowana specjalistycznym zaworem probierczym

W dniu 13 listopada 2015 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, które szczegółowo określa, jakim wymaganiom powinna odpowiadać woda pitna, a także reguluje sposoby jej monitorowania. Prawidłowy pobór próbek wymaga trzymania się ściśle określonych zasad, a także korzystania ze specjalistycznej armatury. Czytaj dalej

 

Woda w stanie naturalnym jest bezwonna, bezbarwna, pozbawiona smaku i kalorii. W zależności od ujęcia, może zawierać zwiększone lub zmniejszone ilości składników mineralnych, jak sól czy magnez. W każdym jednak przypadku musi być bezpieczna dla zdrowia, pozbawiona pierwiastków i drobnoustrojów mogących wywoływać zachorowania. Szczegółowe wymagania dotyczące jakości wody zawiera Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Na przestrzeni ostatnich lat jakość wody pitnej uzdatnianej przez przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne uległa znacznej poprawie, jednak potencjalnym źródłem skażenia chorobotwórczymi bakteriami Legionella mogą być również wewnętrzne instalacje w budynkach. Dlatego tak ważne jest okresowe badanie wody w rozległych instalacjach zlokalizowanych w obiektach publicznych lub zamieszkania zbiorowego. Profesjonalne zawory probiercze SCHELL umożliwiają prawidłowy pobór próbek wody do badań.  


jakość wody kontrolowana dzięki specjalistycznym zaworom probierczym

Gwarancja prawidłowych wyników

Zawory probiercze SCHELL są przeznaczone do poboru sterylnych próbek z punktów poboru znajdujących się wewnątrz budynku. Kombinowana armatura składa się z zaworu kątowego oraz zaworu do poboru próbek wody pitnej wg wymagającej normy DIN ISO 458. Wysokiej jakości mosiądz, z jakiego są produkowane zawory probiercze SCHELL, jest obojętny chemicznie i nie wchodzi w reakcję z wodą, dlatego zapewnia maksymalną wiarygodność badań. Funkcjonalne rozwiązanie łączy w sobie dwa zastosowania – reguluje przepływ wody i umożliwia okresową kontrolę jakości wody pitnej.

Aby otworzyć zawór probierczy, wystarczy przekręcić głowicę śrubokrętem. Rozwiązanie jest bardzo odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i wymaganą przez laboratoria procedurę sterylizacji poprzez opalanie – uszczelnienia nie tracą swoich właściwości w temperaturze 120ºC. Armatura jest dostępna w komplecie z rurką probierczą ze stali szlachetnej z nakrętką złączkową. Tak jak pozostałe zawory w ofercie SCHELL, rozwiązanie zapewnia łatwość montażu i trwałość instalacji. Samozaciskowa złączka ASAG easy przyspiesza prace instalacyjne, zaś odporna na wyrwanie złączka zaciskowa zapewnia trwałość połączenia w każdej sytuacji.

 

Czytaj również: Jak wybrać filtr do wody?


zawór probierczy schell


Próbkowanie z zaworem SCHELL

Nowe regulacje prawne definiują sposób oceny przydatności wody, częstotliwość badania jej jakości i miejsca pobierania próbek. Zgodnie z rozporządzeniem próbki wody w celu wykrywania bakterii Legionella należy pobierać przy wypływie ze zbiornika ciepłej wody lub w jego najbliżej położonym punkcie, punktach czerpalnych położonych najdalej od urządzeń, a także innych pośrednich ujęciach, jeśli instalacja jest rozległa. Szczegółową procedurę pobierania próbek określają odpowiednie rozporządzenia Ministra Zdrowia, a także wykwalifikowane laboratoria. Podstawowym wymogiem w tym zakresie jest sterylność próbki, która jest uzależniona od stopnia sterylności armatury. W wielu instrukcjach można znaleźć zalecenia dotyczące czyszczenia wylewki baterii z kamienia wodnego, demontażu perlatora czy w końcu – opalania armatury lub dezynfekcji z użyciem alkoholu. Czynności te są pracochłonne, nie zawsze gwarantują sterylność próbki, a niekiedy mogą prowadzić do zniszczenia armatury.

Z tą myślą powstał kombinowany zawór probierczy SCHELL, który jest na stale montowany w wybranych punktach instalacji. Jego zaletę stanowi fakt, że w regularnym użytkowaniu pełni funkcję zaworu regulacyjnego, natomiast mechanizm zaworu probierczego jest odseparowany od bieżącej wody, dzięki czemu nie ulega zanieczyszczeniom. W momencie kontrolnego poboru próbki wystarczy przez chwilę opalić rurkę probierczą otwartym ogniem do uzyskania maksymalnej sterylności, a następnie napełnić wodą pojemnik laboratoryjny. Ze względu na swoje właściwości i dedykowane przeznaczenie zawory probiercze SCHELL są produktem spełniającym europejskie regulacje prawne w zakresie czystości wody i tym samym gwarantują pełną rzetelność badania.

 

Czytaj również: Kilka słów o tym, jak zapobiegać awariom hydraulicznym

 

       zawór probierczy schell/mechanizm


Źródło: EchoPR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 196 Grupa: Nowości ara... Bardzo ciekawą ofertę edukacyjnych zabawek dla dzieci posiada sklep https://www.toyz.pl/ Z pewnością znajdziecie tam idealną propozycje dla każdego dziecka.
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 96 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 391

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >