Książka zawierająca rady na temat budowy domu energooszczędnego

Książka zawierająca rady na temat budowy domu energooszczędnego

Według danych statystycznych, najbardziej kosztowną pozycją w rocznym budżecie przeciętnego gospodarstwa domowego jest ogrzewanie pomieszczeń, które pochłania prawie 50% wszystkich wydatków na energię i stanowi od 15 do 20% ich dochodu. To jeden z najwyższych wskaźników w Europie! Wydatki te można łatwo ograniczyć budując domy energooszczędne, o zapotrzebowaniu na energię użytkową ponad połowę niższym niż w tradycyjnym budynku.

 

Znakomicie prezentuje te kwestie książka „Jak zbudować dom energooszczędny i skorzystać z dopłaty", która jest poświęcona zasadom, jakimi należy się kierować, aby zbudować dom energooszczędny. W czytelny sposób wyjaśnia takie pojęcia jak: standard energetyczny budynku, energia pierwotna i końcowa, współczynnik przenikania i przewodzenia ciepła.

 

 

Zawarte są tu też obecne oraz przyszłe wymagania dotyczące parametrów technicznych budynków w zakresie izolacyjności cieplnej oraz zapotrzebowania na energię. To ważne, ponieważ od stycznia 2014 roku w polskim budownictwie szykuje się w tym zakresie niemal rewolucja. Nowe Warunki Techniczne, jakim mają odpowiadać budynki i ich usytuowanie, znacząco zaostrzają obecne wymagania, docelowo zmierzając do tego, aby od początku 2021 roku wszystkie nowe budynki wykazywały niemal zerowe zużycie energii.

 

Czytaj również: Dofinansowania energooszczędnych domów

 

Książka oparta jest na czytelnym podziale na najważniejsze elementy konstrukcji budynku. W każdym rozdziale przedstawione zostały czynniki wpływające na izolacyjność termiczną przegród zewnętrznych oraz możliwości uzyskania jak najlepszych ich parametrów. Wiele z poruszanych zagadnień dopasowanych jest merytorycznie do wymogów programu dopłat do budynków energooszczędnych, prowadzonych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17206 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 185

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >