Narzędzia ułatwiające dekoracje różnorodnych dodatków

Narzędzia ułatwiające dekoracje różnorodnych dodatków

Przez cały rok z utęsknieniem czekamy na nadejście lata. Mocniej świecące słońce, wyższe temperatury i budząca dobre samopoczucie pogoda to coś, czego właśnie nam potrzeba do życia. Czytaj dalej

 

Lato to także wyjazdy – weekendowe wypady za miasto, nad morze czy jezioro. Podczas wakacyjnych wojaży zawsze pojawia się pytanie – jak odświeżyć swoją garderobę? Dzięki narzędziom Dremel można zrobić to szybko i bez konieczności wydawania dużych pieniędzy.

 

Czytaj również: Zestaw wkrętaków do podbijania


Sandały niczym z wybiegu

W tym roku w kurortach nasze oczy przyciągać będą w szczególności złote i srebrne sandały ozdobione świecącymi kamieniami i błyszczącymi wykończeniami. Ich praktyczność polega na tym, że jako wygodne obuwie można je nosić od rana do zmierzchu, i to nie tylko na plażę czy spacer, ale także na bardziej uroczyste wyjścia, na przykład na wieczorne przyjęcie. Przy pomocy narzedzi Dremel w łatwy sposób można ozdobić  letnie buty, tworząc na nich niepowtarzalne wzory. Wystarczy znaleźć dwie lub trzy pary niedrogich sandałów i podążyć za poniższą instrukcją.

 

 

Do przygotowania swojej niepowtarzalnej wersji letnich butów  potrzeba jedynie płaskich, skórzanych sandałów oraz elementów do ich dekoracji: połyskującej welwetowej taśmy, najlepiej o szerokości pasków w naszych sandałach, zdobionych haftem niewielkich lusterek, cekinowych dekoracji, płaskich ozdobnych kamieni oraz miękkiego ołówka, gumki i nożyczek. Na samym początku ozdabiamy wkładki butów.

 

Czytaj również: Jakie powinno być wyposażenie warsztatu majsterkowicza?

 

W tym celu należy przyłożyć do wkładki niebieską płytkę ze wzorami i za pomocą miękkiego ołówka delikatnie zaznaczyć kontury wzorów. Jeśli wzór jest niewyraźny, powtarzamy czynność, żeby kontury były dobrze widoczne. Następnie obracamy płytkę i powtarzamy tę samą czynność, tworząc lustrzane odbicie narysowanego wcześniej wzoru.

 

 

Następnie za pomocą urządzenia Dremel Engraver, grawerujemy wzór wzdłuż zaznaczonych ołówkiem linii. Jeśli pozostaną jakieś ślady ołówka, wymazujemy je gumką. Podobnie robimy z  wkładką  drugiego buta.Po ozdobieniu wkładek, za pomocą narzędzia Dremel Glue Gun, mocujemy welwetową taśmę do pasków sandała.

 

Czytaj również: Walizkowy zestaw kluczy i nasadek

 

Na końcu należy przyciąć taśmę pod kątem, z jakim spotyka się ona z podeszwą sandałów. Podobnie robimy z drugim sandałem. Po przymocowaniu taśmy, za pomocą tego samego narzędzia, punktowo nakładając klej, zamieszczamy poszczególne dekoracyjne elementy na paskach sandała.

 

 

Musimy pamiętać, że na drugim sandale należy umieścić takie same elementy dekoracyjne na zasadzie lustrzanego odbicia.Swoboda zastosowania narzędzi Dremel pozwala na stworzenie wielu niepowtarzalnych wzorów sandałów, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Do swoich sandałów możemy przymocować zarówno pasek z motywem niewielkich, nieregularnie ułożonych kwiatów, nadając im w ten sposób modny, unikalny wygląd.

 

Czytaj również: Wózek niskiego podnoszenia

 

Możemy także ozdobić je w stylu retro, grawerując jedynie brzegi wkładek i dodając do sandałów duży, złocisto-popielaty kwiat róży. Możemy sprawić by nasze sandały nawiązywały wzorem do śródziemnomorskiego poranka lub upalnej, hawajskiej egzotyki – łatwo, szybko i efektownie za pomocą narzędzi Dremel.

 

 

Szalone wzory na plażę

Popularne będą również w tym sezonie letnim  przyciągające wzrok krótkie spodenki z połyskującymi wykończeniami i modnymi przetarciami. Bardzo łatwo można zrobić je samemu. Będziemy do tego potrzebowali jedynie pary szortów oraz kilku ozdób: cekinów i niewielkich kamieni, które umieścimy na naszych spodniach. Przy użyciu narzędzia Dremel 300 i odpowiedniej końcówki wycieramy delikatnie brzegi kieszeni szortów. W tym celu wkładamy do kieszeni kawałek drewna, co bardzo ułatwi pracę – z jednej strony usztywni krawędź kieszeni, a z drugiej – ochroni resztę materiału przed niechcianym wystrzępieniem.

 

 

Po wystylizowaniu kieszeni, przesuwamy kawałek drewna do dolnej części spodni. Za pomocą tego samego narzędzia i końcówki, przeciągając nią w przeciwną stronę, strzępimy fragment spodni, żeby wykonać modnie wyglądające przetarcia materiału.  W celu uzyskania łagodniejszego wytarcia, możemy wykorzystać końcówki o mniejszej ziarnistości. Następnie możemy przymocować do spodni ozdoby, przystosowane do klejenia na gorąco. Można to zrobić za pomocą narzędzia Dremel Versatip.

 

 

W tym celu ustawiamy narzędzie na poziom „low heat” i mocujemy ozdoby w odpowiadających nam miejscach, np. wzdłuż krawędzi kieszeni. W tym celu trzymamy narzedzie nad każdym elementem tak długo, aż klej wyschnie i ozdoba na stałe zostanie przymocowana do materiału. Dremel Versatip pozwala również na przymocowanie bardzo małych elementów do materiału, np. cekinów.

 

Czytaj również: Grzechotka do pracy w małych przestrzeniach

 

Powyższa instrukcja może być jedynie inspiracją do wykonania swojej własnej, niepowtarzalnej pary plażowych szortów. Kierując się swoim pomysłem i nieograniczoną fantazją, z łatwością stworzymy modne i atrakcyjnie wyglądające spodnie, a w ich łatwym i szybkim wykonaniu pomogą nam narzędzia Dremel.

 

 

 

Sarong na letnie popołudnia

Sarong to wyjątkowo lekka i użyteczna kreacja, szczególnie na wakacyjne wyjazdy. Okazuje się, że wykonanie niepowtarzalnego wzoru nie jest takie trudne i z łatwością możemy zrobić to samodzielnie w domu. Będziemy potrzebować jedynie odpowiednio dużego fragmentu kwiecistego materiału lub gotowego sarongu bez ozdób, kawałka tkaniny, metalowej linijki, odpowiedniego podłoża, np. szklanej, kuchennej płyty, igły z dużym uchem oraz różnej wielkości ozdób. Na początek, narzędziem Dremel Versatip z końcówką 202 tniemy tkaninę przy pomocy linijki na podłużne kawałki o długości ok. 28 centymetrów i szerokości 4-5 milimetrów.

 

 

 

 

Fragmenty materiału zginamy na pół i przeciągamy przez oczko igły, następnie przeszywamy je przez dolną krawędź sarongu, ok. 1 centymetra od brzegu, tak aby tworzyły frędzle. Przed usunięciem igły należy zrobić supeł w połowie długości powstałego frędzla. Podobnie  postępujemy z pozostałymi fragmentami tkaniny, mocując je  wzdłuż całej dolnej krawędzi sarongu, aż do mniej więcej 1 centymetra od końca jego krawędzi. Po zamocowaniu ich możemy ozdobić sarong przygotowanymi wcześniej materiałami.

 

 

W tym celu stosujemy narzędzie  Dremel Versatip z końcówką 201. Umieszczamy sarong na szklanej płycie zewnętrzną częścią do góry i rozmieszczamy na jego powierzchni ozdoby w ten sposób, żeby pasowały do wzoru. Jeśli posiadamy gładki materiał, możemy użyć ozdób różnej wielkości i utworzyć z nich swój własny wzór. Następnie ostrożnie mocujemy za pomocą Dremel Versatip ozdoby do powierzchni materiału. Gotowy sarong z pewnością będzie bardzo oryginalną ozdobą w czasie spacerów nad brzegiem morza.

 

Czytaj również: Niwelatory liniowo-krzyżowe

 

 

 

 

Źródło: Ciszewski PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • wesele w plenerze Liczba postów: 77 Grupa: Firmy budow... Cześć! Właśnie wychodzę za mąż. Chciałabym, aby to nie był zwykły dzień, lecz uroczystość, która pozostanie w pamięci każdego uczestnika. Zastanawiam się nad f...
  • Wymiana okien Liczba postów: 6 Grupa: Moja budowa Sama zanim jeszcze zdecyduję się na zakup jakichś konkretnych produktów, staram się możliwie jak najwięcej do wiedzieć na ich temat. Masa cennych informacji na....
  • Geodeta do obsługi budowy Liczba postów: 385 Grupa: Firmy budow... Z kolei ja podczas wykonywania pomiarów i innych usług geodezyjnych korzystałem z usług geodety uprawnionego Pana inż. Witolda Witkowskiego - https://www.poznan...
  • Nowinki technologiczne w oknach i drzwiach tarasow... Liczba postów: 47 Grupa: Budowa i re...
  • Beton – tworzywo do odkrycia Liczba postów: 60 Grupa: Budowa i re... Jeśli jesteśmy w tym temacie to chciałabym wam serdecznie polecić https://www.hplush.pl/izolacja-cieplna ta firma ma najlepsze produkty i naprawdę dobre ceny. O...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17208 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 255

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >