Nowoczesne narzędzia

Nowoczesne narzędzia

Lekki Motocykl Elektryczny to projekt studentów i doktorantów Politechniki Wrocławskiej z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych, którego celem było stworzenie miejskiego skutera, zasilanego z baterii i napędzanego silnikiem elektrycznym umieszczonym w kole pojazdu. Cały projekt trwa już od dwóch lat, obecny model jest drugim z kolei. Czytaj dalej

 

Dremel wspiera projekt Lekkiego Motocykla Elektrycznego


 
Marka Dremel wspiera studentów i doktorantów z Politechniki Wrocławskiej. Zaprojektowany i skonstruowany przez nich Lekki Motocykl Elektryczny wygrał zawody SmartMoto Challenge w Barcelonie!

 

Dwudziestoosobowy zespół pracował nad projektem od października 2013 r. do czerwca br. Po fazie projektów przyszedł czas na wykonanie, tutaj bardzo pomocne okazały się narzędzia Dremela.

 

 

Czytaj również: Aluminiowe konstrukcje specjalnie dla przemysłu


 
Dremel Versatip był wykorzystywany głównie przez zespół elektroników. Studenci lutowali nim przewody instalacji elektrycznej motocykla, izolowali i łączyli wiązki przewodów przy użyciu koszulek termokurczliwych. Do ich termicznego zaciskania Dremel Versatip nadaje się znakomicie – mówi Zbigniew Żelazny, prezes Koła i wicelider projektu. Narzędzie było wykorzystywane także do lutowania elementów drobnej elektroniki i wycinania otworów w obudowach elementów elektronicznych – wyjaśnia.


 
Narzędzie wielofunkcyjne Dremel 4200 okazało się najbardziej wszechstronne. Tego niezawodnego narzędzia używały zespoły mechaników, elektroników i osoby zajmujące się tworzywami sztucznymi– mówi prezes Koła. Modelem Dremel 4200 studenci szlifowali powierzchnie metalowe, cięli cienkie blachy aluminiowe i stalowe, polerowali powierzchnie metalowe, frezowali modele owiewek, cięli płyty wykonane z karbonu i włókna szklanego. Narzędzie sprawdziło się także podczas wykończenia elementów konstrukcyjnych motocykla – zarówno ramy stalowej, owiewek kompozytowych, jak i mocowań z różnych materiałów.
 
Piła ręczna DSM20 była bardzo przydatna przy tworzeniu elementów poszycia motocykla, dzięki niej cięcie powierzchni metalowych szło bardzo sprawnie. Specjalna tarcza do cięcia tworzyw sprawdzała się idealnie przy wycinaniu różnych kształtów z elementów z tworzyw sztucznych – zarówno z włókna szklanego, jak i z karbonu – opowiada Żelazny. Tworzywa podczas cięcia nie topiły się, a samo lico cięcia pozostawało gładkie, co pozwoliło oszczędzić dużo pracy członkom zespołu. I dodaje: Bez narzędzi przekazanych przez firmę Dremel realizacja wielu aspektów byłaby bardzo utrudniona i czasochłonna. Urządzenia sprawdziły się we wszystkich działach projektu i dzięki nim prace były prowadzone dużo sprawniej i szybciej.

 

 

Czytaj również: Dalmierz - gadżet dla majsterkowiczów


 
Motocykl jest bardzo lekki, waży zaledwie 58 kg. Ma nowoczesny napęd elektryczny, bez żadnych przekładni mechanicznych. Wydajna bateria pozwala przejechać 70 km na jednym ładowaniu. Jego maksymalna prędkość to 45 km/h. Pojazd został wyposażony w aplikację mobilną – można go podłączyć do telefonu komórkowego, na którym będą się wyświetlać dane motocykla: prędkość, poziom naładowania baterii, pozycja, nawigacja.
 
Finałem prac było zaprezentowanie motocykla podczas Smart Moto Challenge międzynarodowych studenckich zawodów motocykli i rowerów elektrycznych, które w dniach 3-6 lipca br. odbyły się w Barcelonie. Projekt wrocławskich studentów okazał się bezkonkurencyjny! Reprezentacja Koła Naukowego musiała najpierw omówić biznesplan wprowadzenia na rynek swojego motocykla, a także przedstawić prototyp przed komisją składającą się z osób z branży motoryzacyjnej. Motocykl wzorowo przeszedł także testy techniczne, świetnie poradził sobie podczas wyścigu na dystansie 22 km i podczas testów na ulicach Barcelony. Duma jest tym większa, że w konkursie startowało 11 drużyn z całego świata.
 
Następne zawody z udziałem Lekkiego Motocykla Elektrycznego odbędą się 15-17 października br. w Moskwie. Studenci chcą zmodyfikować konstrukcję, aby motocykl był jeszcze lżejszy. Narzędzia Dremel będą używane także przy dalszych pracach. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
 
 
 
Aby obejrzeć filmy Dremel odwiedź: http://www.youtube.com/user/DremelEurope

 


 
 
„Rok Wszechstronnych Zastosowań”: wygraj zestaw narzędzi o wartości około 3 000 zł w europejskim konkursie internetowym. Aby pokazać wszystkie możliwości swoich narzędzi, Dremel ogłosił rok 2014 „Rokiem Wszechstronnych Zastosowań". Marka rozpoczęła kampanię, w ramach której klienci co miesiąc, do końca lipca, mogą wygrać wartościowy zestaw narzędzi. Zadanie polega na dokończeniu zdania: „Narzędzia marki Dremel są wszechstronne, ponieważ…”. Nagrodą jest zestaw elektronarzędzi Dremel o wartości około 3 000 zł, zawierający piłę ręczną Dremel DSM20, narzędzie wielofunkcyjne Dremel 8200 z akumulatorem litowo-jonowym, wielofunkcyjne narzędzie Dremel 4200, narzędzie oscylacyjne Dremel Multi-Max MM40, pistolet do klejenia Dremel 940 i palnik stacjonarny Dremel VersaFlame. Szeroka gama akcesoriów i przystawek stanowi uzupełnienie zestawu i poszerza spektrum zastosowań poszczególnych narzędzi. Konkurs będzie trwał przez sześć miesięcy. Autor najlepszego hasła będzie wybierany każdego miesiąca. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.dremeleurope.com/VTS.


 

Źródło: onboard / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 152 Grupa: Nowości ara... Szanowni Państwo, W pokoju dziecka najlepiej zastosować rozwiązania hipoalergiczne, antystatyczne i zapewniające plamoodporność. Do malowania ścian rekomenduję....
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 330 Grupa: Robimy stro... I jak to u Was wyszło, mam nadzieję że temat się rozwinie bo jednak parkiet może naprawdę genialnie się prezentować również w nowoczesnych wnętrzach.
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 361 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Fundamenty - nogi naszego domu Liczba postów: 114 Grupa: Robimy fund... Właśniei dlatego tak wazne jest skuteczne rozwiązanie w zakresie zabezpieczenia fundamentu przed negatywnym działaniem wilgoci. Zdecydowaliśmy się na wybór wers...
  • Bananowiec mrozoodporny (Musa basjoo) Liczba postów: 11 Grupa: Ogród i dzi... Co wy z tym klimatem, nie znacie się a gadacie :) Poszperajcie na forum ogrodniczym, w Polsce wiara ma bananowce w ogrodach i to kilkumetrowe! Normalnie zimują,...
  • Podłogi Liczba postów: 222 Grupa: Robimy stro... Ja jestem wielkim zwolennikiem parkietów tradycyjnych. Osobiście zdecydowałem się położenie parkietu z jesionu przez firmę www.parkietysema.pl. Podłoga wykonana...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16412 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >