Nowoczesne waterjety

Nowoczesne waterjety

Jak kupić waterjeta, aby ten zakup przedsiębiorcy się po prostu opłacał? Czy można powiązać atrakcyjną cenę zakupu z wysoką jakością wykonania maszyny oraz jej niezawodnością? Czytaj dalej

 

Okazuje się, że te wszystkie cechy spełniają waterjety z linii SMARTJET i POWERJET, które polskim przedsiębiorcom dostarcza firma TECHJET.  Kupując waterjeta, oprócz jego ceny, trzeba brać też pod uwagę koszty funkcjonowania tej maszyny w przedsiębiorstwie. Ważne jest, aby koszty pracy maszyny nie były dla firmy zbyt dużym obciążeniem. Przyjrzyjmy się więc waterjetowi SMARTJET oraz nieco większemu i mocniejszemu POWERJETOWI.

 

Czytaj również: Jak zmniejszyć emisję spalin?

 

Ekonomiczne waterjety

Jak przedstawiają się koszty codziennego funkcjonowania waterjetów SMARTJET i POWERJET? W końcu maszyny pobierają wodę oraz prąd do swojej pracy. Potrzebuje też ścierniwa do cięcia. Okazuje się, że są niewielkie w stosunku do oferowanych możliwości zarobkowych.

 

- Tu możemy uśrednić pewne koszty funkcjonowania tych dwóch modeli waterjetów. Oczywiście wszystko zależy od ilości zleceń w danym miesiącu. Jednak przyjmijmy, że godzina pracy maszyny to dla nas wydatek około 50 zł. W tej kalkulacji uwzględniliśmy już średnią cenę prądu, ścierniwa, pobranej wody i koszty eksploatacyjne maszyny – mówi Marcin Cegielski, współwłaściciel firmy TECHJET. – Warto też wspomnieć, że koszty wymiany uszczelek w tych maszynach są naprawdę niewielkie. Może to zrobić nasz serwis, a także sam operator maszyny po naszym szkoleniu.

Maksymalne zyski

Czas zaprezentować kwoty, które można zarobić posiadając jednego z tych waterjetów. Tu także musimy założyć, że mamy zagwarantowane zlecenia w swojej firmie i nasza maszyna wydajnie pracuje nawet na trzy zmiany. Ile więc możemy zarobić posiadając SMARTJETA lub POWERJETA?

 

- Godzina usługowego cięcia waterjetem waha się, w zależności od ciętego materiału, w granicach od 200 do 500 zł – mówi Adam Cegielski, współwłaściciel firmy TECHJET. – Najlepiej opłacalnym materiałem do cięcia jest kamień. Tu ceny mogą zbliżać się nawet do 500 zł za godzinę pracy maszyny.

 

Czytaj również: Nowoczesna wycinarka

 

A więc jeśli od kwoty najniższej, czyli 200 zł odejmiemy koszt godzinowy pracy waterjeta, amortyzację maszyny i wynagrodzenie godzinowe operatora, okazuje się iż nasz zysk to minimum 100 zł za godzinę. Jeśli przyjmiemy, że waterjet  w naszej firmie będzie ciął tylko około 10 godzin, nasz minimalny zysk dzienny to 1000 zł. A teraz policzmy to w skali miesiąca. Wychodzi całkiem rozsądna kwota. Pamiętajmy jednak, że założyliśmy minimalną cenę jednej godziny cięcia waterjetami SMARTJET i POWERJET.

 

Przedsiębiorcy chwalą SMARTJETA i POWERJETA

Waterjety tych dwóch serii pracują już wydajnie u kilkudziesięciu przedsiębiorców w Polsce. Zobaczmy, co mają do powiedzenia o maszynach dostarczanych przez TECHJET.

 

- Maszyna TECHJET daje nam możliwość przyjmowania różnorodnych zleceń. Kiedy firmy z branży budowlanej i dźwigowej ograniczały wydatki, my mogliśmy realizować zlecenia o charakterze usługowym – wycinanie kafli typu ``luksfer``, gresu czy kamienia dla zakładów kamieniarskich. W czasach kryzysu to właśnie te zlecenia sprawiły, że miałem pewność, że starczy na wypłaty dla wszystkich 10 pracowników – mówi Zbigniew Antosik, właściciel firmy AL-TER. - Maszyna, po odliczeniu amortyzacji oraz dodatkowych kosztów związanych z procesem cięcia, zwróciła się w 100 % przez okres użytkowania 20 miesięcy pracy na jedną zmianę. Wypracowany zysk pozwolił mi na zakup kolejnej maszyny CNC i dalszą rozbudowę parku maszynowego.

 

- Koszty eksploatacji są bardzo niskie. Maszyna każdego dnia na siebie zarabia. Jest częścią łańcucha produkcji, który decyduje o naszym sukcesie i to się liczy – dodaje Robert Szczepaniak, zastępca dyrektora firmy ASPERA.

 

Dariusz Sokalski, właściciel Centrum Konstrukcyjno-Spawalniczego opowiada, jak kalkulował koszt zakupu maszyny TECHJET.

 

- Na początku oczywiście zwróciliśmy uwagę na cenę. Kupując maszynę TECHJET oszczędzam mnóstwo pieniędzy, które potem można zainwestować w inny sposób. Najlepsze jest to, że waterjet TECHJET w żaden sposób nie ustępuje o wiele droższym konkurentom. Ani pod względem jakości cięcia, ani pod względem trwałości i niezawodności. Tak naprawdę to myślę, że w wielu aspektach jest to lepsza maszyna – mówi Sokalski.

 

Czytaj również: Akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne z szybką wymianą osprzętu

 

SMARTJET i POWERJET– uniwersalne zastosowanie

Co bardzo istotne, SMARTJET i POWERJET są urządzeniami uniwersalnymi w zastosowaniu. Tymi maszynami można ciąć bardzo różne materiały, m.in.: kamień, szkło, kamień, plastik czy stal. I to bez potrzeby dokonywania jakichkolwiek zmian w ustawieniach czy wyposażeniu waterjeta.

 

Do tego warto dodać, że oba urządzenia mają konstrukcję jednoramienną, zapewniającą bezproblemowy i wygodny dostęp do stołu roboczego maszyny aż z trzech stron. Ramie, wyposażone w przeciwwagę i odpowiednią sztywność, pracuje bardzo stabilnie i zapewnia wysoką precyzję cięcia. Waterjety tych dwóch serii posiadają korpus maszyny oddzielony od stołu roboczego maszyny. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo urządzenia nawet po ewentualnym uszkodzeniu stołu roboczego podczas załadunku ciężkiego materiału. Wtedy wystarczy tylko wymienić sam uszkodzony element.

 

 

Trzeba też podkreślić, że obsługa waterjetów TECHJET jest bardzo prosta i poradzi sobie z nią każdy, kto potrafi obsługiwać…komputer klasy PC. Wystarczy krótkie szkolenie, aby osoby, nie mające wcześniejszej styczności z tymi maszynami, mogły wykonywać na nich normalne prace. Oprogramowanie sterujące, wyposażone w funkcje automatycznego rozkładu z opcją zagnieżdżania, zadba o wykorzystanie całego powierzonego do cięcia materiału. Dzięki temu waterjet nie wygeneruje żadnych strat materiałowych. SMARTJET i POWERJET wyposażone są w sterujące maszynami komputery przemysłowe, zapewniające długoletnią stabilność i bezawaryjność pracy.

 

- To naprawdę niesamowite urządzenia. Nie ważne czy chcesz oszczędzać czy zarabiać pieniądze, SMARTJET i POWERJET zapewnią ci obie możliwości – mówi Adam Cegielski z firmy TECHJET. – Jesteśmy zachwyceni ich niezawodnością, trwałością, łatwością w obsłudze i niewielkimi kosztami eksploatacji. Wyposażone w niezwykle wydajną i ekonomiczną pompę wzmacniaczową mogą zapewnić długą, bezawaryjną eksploatację. Te waterjety pomogą zaoszczędzić czas oraz środki, które obecnie firmy wydają na usługi cięcia na zewnątrz, a przy okazji będą źródłem zysków, dzięki cięciu usługowemu dla innych przedsiębiorstw.

 


Źródło: TECHJET / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17217 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 207

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >