Okładziny kamienne potrzebują odpowiedniej ochrony

Okładziny kamienne potrzebują odpowiedniej ochrony

Okładziny kamienne zdobią i skutecznie zabezpieczają elewacje, ściany wewnętrzne, kominki czy ogrodzenia. Same również potrzebują odpowiedniej ochrony. Czytaj dalej

 

System BOLIX KAMIEŃ to zestaw specjalistycznych produktów, umożliwiający  wykonanie i ochronę dekoracyjnych kompozycji okładzin kamiennych. System obejmuje preparaty, których połączenie zapewnia kompleksową dbałość o tworzone aranżacje – od przygotowania podłoża, przez montaż, po konserwację i pielęgnację.

 

 

Czytaj również: Panelowa fasada

 

 

Za gruntowanie odpowiada tu preparat głęboko penetrujący, który wnikając w strukturę podłoża, wzmacnia je, poprawia przyczepność zapraw i redukuje pylistość. Odporny na oddziaływania mechaniczne klej do okładzin kamiennych i ciężkich płyt ceramicznych zapewnia natomiast trwałe mocowanie nawet przy dużych obciążeniach. Do przyklejania marmuru (ale też innych okładzin) stosuje się specjalny klej na bazie białego cementu, który chroni kamień przed powstawaniem wykwitów wapiennych. Spoinowanie wykonuje się zaprawą proponowaną w 3, najczęściej spotykanych przy dekoracjach kamiennych, barwach. System BOLIX KAMIEŃ wieńczą środki służące trwałemu utrzymaniu atrakcyjnego wyglądu stworzonej aranżacji ściennej: preparat do usuwania osadów i nalotów oraz silikonowy preparat impregnujący. Wszystkie produkty składają się na skuteczne rozwiązanie, umożliwiające pełne korzystanie z funkcjonalnych i estetycznych walorów dekoracji z kamienia.

 

 

Czytaj również: Wybieramy farbę elewacyjną

 

System tworzą

- Preparat głęboko penetrujący

- Klej do okładzin kamiennych (2 odmiany)

- Zaprawa do spoinowania okładzin kamiennych

- Preparat do usuwania osadów i nalotów

- Silikonowy preparat impregnujący

Źródło: Bolix / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17312 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 147

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >