Okna do modernistycznych domów

Okna do modernistycznych domów

Moda na czerpiący motywy z historii, pełen ozdobników postmodernizm okazała się stosunkowo krótkotrwała. Hasła Miesa van der Rohe „mniej znaczy więcej” czy Adolfa Loosa „ornament to zbrodnia” wydają się być dzisiaj bardziej aktualne niż kiedykolwiek.

 

 Naprzeciw tym estetycznym potrzebom wychodzi Internorm ze swoją kolekcją okien Home Pure.Weźmy pod lupę model HF200 Varion. Zgodnie z minimalistycznymi tendencjami żadne detale nie zakłócają zlicowanej stylistyki tego drewniano-aluminiowego okna. Zestaw jest zresztą wyjątkowo przemyślanym rozwiązaniem technicznym. Całkowicie ukryte okucia nie tylko podkreślają formę, ale także znacznie ułatwiają utrzymanie okna w czystości.

 

Czytaj również: Każdy szczegół ma znaczenie- parapety okienne

 

 

W myśl założenia, że forma wynika z funkcji, po raz kolejny Home Pure czerpie z idei modernistycznych projektantów i architektów. Skoro o pięknie stanowić ma głównie funkcjonalność, Internorm uzupełnia ją odpowiednim oszkleniem Solar +. Jak na XXI wiek przystało, czerpie ono dodatkową energię ze słońca, dzięki której wewnątrz domu jest nie tylko słoneczniej, ale i cieplej. Dodatkowo okno osiąga izolacyjność cieplną na poziomie odpowiadającym standardom pasywnym Uw do 0,70W/m2K, co w erze efektywności energetycznej nie jest bez znaczenia.

 

 

Co więcej, dzięki najlepszej izolacyjności akustycznej (do 42dB), okna skutecznie odgradzają od hałasu..Świetny design i parametry izolacyjne nie przeszkadzają temu zestawowi stanowić skutecznej zapory przed niechcianymi gośćmi. Na życzenie dostępny jest on nawet w najwyższej możliwej klasie odporności na włamanie - WK2. Proste formy wróciły i mają się dobrze. To, co wyróżnia Internorm na tle konkurencji to fakt, że w produktach z linii Home Pure forma, zamiast z chwilowej mody, wynika wprost z funkcji. 

 

Czytaj również: Czym kierować się przy wyborze okna dachowego?

 

 

 

Źródło: Toolbox Creative Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17077 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 301

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >