Okucia okienne Schüco VarioTec -  łatwa oraz bezpieczna obsługa okien z PCV

Okucia okienne Schüco VarioTec - łatwa oraz bezpieczna obsługa okien z PCV

Okucia z serii Schüco VarioTec zapewniają łatwą oraz bezpieczną obsługę okien z PCV. Sprawdzone w milionach testów, dają maksymalną pewność bezawaryjnego działania i nie zaburzają efektu estetycznego. Czytaj dalej

Okno łączy domowe zacisze ze światem zewnętrznym. Z tego powodu jego otwieranie, zamykanie lub uchylanie powinny stanowić jak najmniejszy wysiłek, abyśmy mogli za pomocą paru prostych ruchów ustawić skrzydło okienne w pożądanej pozycji. Z drugiej strony okna i drzwi balkonowe stanowią ochronę naszego domu, dlatego powinny chronić nas nie tylko przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i hałasem, ale też niepożądanymi odwiedzinami. Dobre okucie gwarantuje bezpieczeństwo, bezawaryjność działania oraz niezaburzony efekt wizualny.

Pewne jak stal
Opatentowany system Schüco VarioTec łączy w sobie wytrzymałość i bezpieczeństwo systemu okuć stalowych z komfortem wynikającym z konstrukcji modułowej z zastosowaniem niezwykle wytrzymałych listew ryglujących. Jego niezawodność została sprawdzona w laboratoriach Schüco w trakcie milionów testów, także w najtrudniejszych warunkach użytkowania. Komponenty wyprodukowane ze stali zostały połączone z listwami ryglującymi z kompozytu włókowo - szklanego. Ze względu na takie rozwiązanie klient otrzymuje taki poziom bezpieczeństwa, jaki jest wymagany w konkretnej sytuacji. W wersji standardowej okucia Schüco VarioTec zaopatrzone są w wymaganą liczbę punktów ryglowych, z czego dwa stanowią antywłamaniowe rygle grzybkowe i zaczepy, co zapewnia podstawową ochronę przed wyważeniem okna. Stopień ochrony można podwyższać aż do klasy WK2 zwiększając udział komponentów antywłamaniowych. W standardzie występują także blokady nieprawidłowej obsługi okna, mikrowentylacja i klamki: standardowe lub antywłamaniowe w różnych wersjach wzorniczych i
 
kolorystycznych. Okucia Schüco VarioTec zostały wyposażone w estetyczne zawiasy narożne i nożycowe o optycznie identycznej wielkości. W wersji ukrytego okucia Schüco VarioTec NI kąt rozwarcia skrzydła może wynieść 100º, dając niezakłócony widok na zewnątrz. Opcjonalnie mechanizm można zaopatrzyć w odłączalny ogranicznik rozwarcia, elementy zabezpieczające przed trzaskaniem okna pod wpływem przeciągu lub ograniczające stopień uchyłu skrzydła. Okucie Schüco zapewnia łatwą regulację, a jego modułowa budowa szybką modyfikację i naprawę.

Doskonałe wzornictwo
Okucia Schüco VarioTec są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i srebrnej, dzięki czemu możemy uzyskać zharmonizowany efekt wizualny – nawet w przypadku okien o nietypowych kształtach z łukami lub skosami. Do produkcji metalowych elementów okucia stosuje się najlepszej jakości stal z trwałym zabezpieczeniem antykorozyjnym, dzięki czemu ich wygląd i funkcjonalność pozostają niezmienne. Lakierowane proszkowo widoczne części okucia są dostępne w wersjach standard oraz design. W wariancie Schüco VarioTec NI zawiasy mechanizmu są ukryte wewnątrz okna, co nie zakłóca estetycznej linii profili okiennych. Maksymalna waga skrzydła w przypadku okuć Schüco sięga 130 kg w przypadku wersji VarioTec i aż 150 kg w przypadku wersji VarioTec NI, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku dużych okien wyposażonych w szyby akustyczne lub antywłamaniowe. Mając do wyboru bogatą kolekcję klamek i różnorodne wersje wzornicze oklein i profili w ramach systemu okiennego Schüco Corona, możemy uzyskać niepowtarzalny i harmonijny efekt estetyczny, z zapewnieniem funkcjonalności oraz własności technicznych.

www.schueco.pl
Źródło: budnet.pl
Autor: E.C.H.O. COMMUNICATIONS/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17220 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 327

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >