Oleje do ochrony drewna przed warunkami zewnętrznymi

Oleje do ochrony drewna przed warunkami zewnętrznymi

Olejowanie jest skuteczną i od lat znaną metodą ochrony drewna użytkowanego na zewnątrz. Valtti Wood Oil, specjalistyczny olej marki Tikkurila, skutecznie i kompleksowo chroni drewno przed wilgocią, zarysowaniami i działaniem promieniowania UV. Produkt testowano w surowych warunkach zimy w Finlandii. Czytaj dalej

Domy, szopy, tarasy i sprzęty ogrodowe wykonane z drewna to powszechny stan rzeczy na terenach wiejskich i podmiejskich w Finlandii. Tam też od lat stosuje się do konserwacji oleje naturalne, jako najlepiej sprawdzające się impregnaty
w surowych warunkach skandynawskich zim.
Współczesne, nowoczesne preparaty do ochrony do drewna muszą spełniać dodatkowe role. Nie tylko doskonale chronią drewno przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem promieniowania słonecznego, ale również podkreślają piękno tego naturalnego materiału, szczególnie gdy istotne jest zachowanie unikatowego rysunku słojów.

Jedynie sprawdzone preparaty do ochrony drewna dają pewność, że na długo zachowa ono swoje walory i właściwości. Jest nim na pewno olej Valtti Wood Oil marki Tikkurila. Istotą działania produktu jest fakt, iż wnika on w głąb wierzchniej warstwy drewna i chroni je od środka. Środek nie tworzy przy tym zewnętrznej warstwy, dzięki czemu pory drewna pozostają otwarte, przez co zachowana jest wymiana powietrza. Jednocześnie Valtti Wood Oil sprawia, że woda nie wsiąka w strukturę drewna, tylko spływa po jego powierzchni, co skutecznie zabezpiecza drewniane konstrukcje przed długofalowym, niszczącym wpływem wilgoci.

Dodatkowym działaniem Valtti Wood Oil jest zapobieganie zabrudzeniom, wysychaniu oraz pękaniu powierzchni. Co więcej, produkt nie łuszczy się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach i nie skleja kantów desek, przez co nie dopuszcza do powstawania dużych szczelin. Dlatego też, olej bardzo dobrze sprawdza się na drewnianych schodach, tarasach oraz meblach ogrodowych.

Valtti Wood Oil jest łatwy w aplikacji − wystarczy użyć pędzla lub gąbki. Jeśli zewnętrzne elementy drewniane wystawione są na działanie deszczu czy śniegu, warto co 6 miesięcy wetrzeć nową warstwę oleju. W przypadku punktowych uszkodzeń mechanicznych można poddać renowacji jedynie fragment powierzchni, co nie pozostawi odbarwień w stosunku do całości. Produkt może być stosowany do natłuszczania powierzchni drewnianych pozostających na zewnątrz i zrobionych z twardego impregnowanego drewna liściastego, po obróbce cieplnej, jak również surowego.
Paleta kolorów Valtti Wood Oil zawiera 40 odcieni, które są transparentne, dzięki czemu nie zakryją unikatowego rysunku drewna. Produkt wręcz wydobywa naturalną barwę drewna i podkreśla jego szlachetny wygląd.

Działanie Valtti Wood Oil sprawia, że drewniane sprzęty, domy i tarasy są odporne na niszczące działanie czynnikówatmosferycznie, biologicznych i mechanicznych.

Źródło: budnet.pl
Autor: PUBLINK PR/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17218 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 419

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >