Polska nakładka do AutoCAD - Tikkurila CAD Colours

Polska nakładka do AutoCAD - Tikkurila CAD Colours

Tikkurila to producent farb znany na świecie ze swojej szczególnej dbałości o środowisko naturalne. Swoją silną pozycję na rynku zbudował m. in. na jakości swoich produktów i ich wykorzystywaniu przez wykonawców dużych projektów budowlanych

 

Ceniąc sobie zaufanie i współpracę ludzi profesjonalnie zajmujących się projektowaniem, budowaniem i odnawianiem budynków Tikkurila stworzyła narzędzie, które ułatwi im pracę - Tikkurila CAD Colours.

 

Do tej pory architekci i inżynierowie pracujący w środowisku AutoCAD, projektując wizualną koncepcję budynku zmuszeni byli do czasochłonnego i kłopotliwego - ręcznego dobierania kolorów. Jako odpowiedź na ten problem Tikkurila przygotowała dodatek (potocznie: nakładkę) do AutoCAD, najpopularniejszego programu służącego do projektowania. 

 

Główną zaletą tego dodatku jest możliwość szybkiego i bezproblemowego użycia unikalnej palety kolorów Tikkurili już na etapie projektu, wprowadzając ją w postaci elektronicznej do pliku AutoCAD. Dzięki temu uniknąć można „zafałszowania” związanego z dobieraniem odcieni „na oko” i mieć pewność, że kolor wybrany z próbnika zgadza się z kolorem wprowadzonym do projektu, a w rezultacie odpowiada rzeczywistemu kolorowi farby. Narzędzie to jest jednak bardziej złożone i posiada inne warte podkreślenia cechy.

 

Czytaj również: 5 typów programów, które mogą przydać się w Twojej firmie budowlanej.

 

Tikkurila przygotowała dodatek (potocznie: nakładkę) do AutoCAD, najpopularniejszego programu służącego do projektowania

 

Specjalna zakładka umożliwia dodawanie do projektu opisów i legend wyszczególniających dane konkretnych rozwiązań kolorystycznych. Przy pomocy estetycznych odnośników można czytelnie wskazać jak nazywa się kolor i farba użyta w danym przypadku. Dodatkowym elementem jest zakładka dająca możliwość wyboru konkretnego produktu z listy oferowanej  przez markę Tikkurila. Jest to pomocne ponieważ bogata gama farb bazowych składa się z odmian przystosowanych do różnych powierzchni. Ponadto na koniec pracy możliwe jest automatyczne stworzenie raportu zawierającego wszystkie te informacje, który może zostać dodany do ogólnej dokumentacji projektu.

 

Czytaj również: Nowe narzędzie obliczeniowe dla architektów i inżynierów

 

W skład zestawu Tikkurila CAD Colours, zapakowanego w wygodną walizeczkę, wchodzą oprócz płyty z programem, próbniki kolorów z palety farb do wnętrz Symphony zawierający 2436 unikalnych kolorów oraz próbnik kolorów farb elewacyjnych Facade. Oprócz tego w pakiecie znaleźć można karty kolorów z przykładowymi zastosowaniami na różnych powierzchniach oraz szczegółowy katalog produktów wraz z jego elektroniczną wersją na osobnej płycie CD. Po  30 dniach użytkowania programu wymagana jest rejestracja, która umożliwi automatyczne uaktualnianie bazy kolorów i produktów przez Internet.

Źródło: pegasus / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17300 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >