Rady podczas wyboru drzwi

Rady podczas wyboru drzwi

Aby wymiana drzwi wewnętrznych w domu czy mieszkaniu przebiegła szybko i sprawnie, powinniśmy dokładnie określić typ skrzydła i ościeżnicy, który chcemy zastosować. Jak poradzić sobie z tym etapem remontu i prawidłowo zaplanować pracę podpowiada Grzegorz Kosiński z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL.

 

Podczas remontu, przed wymianą drzwi, powinniśmy dokładnie określić rozmiar otworu drzwiowego oraz zagospodarować jego otoczenie. Na rynku dostępne są cztery standardowe szerokości skrzydeł wewnętrznych – 60, 70, 80, 90 cm.

 

Czytaj również: Szklane drzwi

 

Wymiana starych drzwi na nowe może wiązać się ze zmniejszeniem dotychczasowej szerokości przejścia, aby zyskać przestrzeń do swobodnego zamontowania nowej ościeżnicy. Jeżeli z powodu braku miejsca nie możemy zamontować tradycyjnych drzwi na zawiasach, mamy do dyspozycji kilka innych rozwiązań, takich jak: drzwi przesuwne naścienne lub chowane w ścianie, drzwi łamane czy wahadłowe.

 

 

Wymiana starych drzwi wewnętrznych na nowe wiąże się także z koniecznością zamaskowania śladów na ścianie po poprzedniej ościeżnicy. Spośród różnych rodzajów ościeżnic proponowanych przez producentów stolarki drzwiowej najlepszym rozwiązaniem dla drzwi wymienianych jest ościeżnica regulowana, która zakrywa całą grubość muru.

 

Czytaj również: Łamane drzwi wewnętrzne

 

Jej montaż jest bardzo prosty, a konstrukcja pozwala na estetyczne połączenie drewna z listwami przypodłogowymi. Jeśli podczas remontu nie wymienimy podłóg na nowe, musimy pamiętać, że zgodnie ze sztuką zamknięte skrzydło drzwi powinno znajdować się dokładnie nad łączeniem podłóg między pomieszczeniami.

Źródło: Sfera PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17357 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 254

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >