Remont domu - funkcjonalne okna OKNOPLAST-Kraków

Remont domu - funkcjonalne okna OKNOPLAST-Kraków

Wybierając okna do domu najczęściej skupiamy się na kształcie ramy okiennej i jej kolorze. Warto jednak poznać dodatkowe możliwości wyposażenia okien, dzięki którym mogą być one dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z nas. Czytaj dalej

Po pierwsze wygoda i komfort
Teraz wystarczy jedna klamka, żeby móc otworzyć jednocześnie oba skrzydła okna ze słupkiem ruchomym. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki nowym okuciom twin-fit, które dostępne są tylko w ofercie OKNOPLAST-Kraków. Wygląd i estetyka okna z zewnątrz nie ulegają zmianie. Różnica polega tylko na zastosowaniu nowego mechanizmu w okuciach – tłumaczy Rafał Karaś, Menadżer ds. Doradztwa Technicznego OKNOPLAST-Kraków. Rozwiązanie to znakomicie podnosi walory użytkowe okien, sprawiając, że zyskują one dodatkową funkcję.

 

Kolejnym udogodnieniem jest niski próg win-step. Dzięki jego zastosowaniu drzwi balkonowe zyskują pod względem wygody użytkowania, ponieważ nie potkniemy się przy wyjściu na taras czy do ogrodu. Próg win-step ma niespełna 2 cm wysokości, podczas gdy standardowa wysokość progu balkonowego to ok. 7 cm. Win-step doskonale komponuje się też ze srebrnymi okuciami stosowanymi w oknach – tłumaczy Rafał Karaś z OKNOPLAST-Kraków.

 

Trzecim wartym uwagi mechanizmem jest stosowany również do drzwi balkonowych system win-click. Pozwala na zatrzaśnięcie z zewnątrz drzwi balkonowych bez konieczności zamykania ich przy pomocy klamki. System win-click uchroni nas przed hałasami dobiegającymi z mieszkania, jeśli w ciszy i spokoju chcemy zrelaksować się na świeżym powietrzu. Win-click posiada elegancki uchwyt, występujący w kolorach złotym, srebrnym, brązowym i białym. To dodatek, który podkreśla estetykę okna. Rozwiązanie to może być stosowane nawet w przypadku zastosowania okuć antywłamaniowych WK2.

Po drugie ochrona
Niejednokrotnie zdarzało się, że w upalny, letni dzień nie otwieraliśmy okien, ponieważ obawialiśmy się owadów. Idealnym rozwiązaniem na nasze problemy jest moskitiera. Profil moskitier dostępnych w naszej ofercie wykonany jest z lekkiej walcowanej taśmy aluminiowej o grubości ok. 0,5 mm.
W ramce profilu montowana jest siatka wykonana z włókien szklanych powlekanych PVC – tłumaczy Rafał Karaś z OKNOPLAST-Kraków. Moskitiera jest montowana do ramy okiennej za pomocą ruchomych zaczepów, które w razie potrzeby umożliwiają szybki demontaż siatki przeciw owadom. Prosty i pewny sposób mocowania ramki na całym jej obwodzie bez naruszenia struktury ramy okiennej sprawia, że moskitiera zamontowana w oknie skutecznie chroni pomieszczenie przed owadami.

 

Po trzecie świeże powietrze
Dobra wentylacja w domu to podstawa. Jeśli chcemy utrzymać świeże powietrze i odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu, warto zastosować nawiewniki do okien. To urządzenia umożliwiające dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia. Dzięki temu, stale utrzymywana jest odpowiednia wilgotność powietrza, która korzystanie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników. Najszybciej zauważalnym sygnałem o braku właściwej wentylacji w pomieszczeniu jest nadmierny wzrost wilgotności powietrza. Zdrowy klimat wymaga od 35 do 50% wilgotności powietrza. Stosując nawiewniki, unikamy niepotrzebnego otwierania okien, które może powodować zmniejszenie bezpieczeństwa, gdy jesteśmy poza domem – tłumaczy Rafał Karaś z OKNOPLAST-Kraków – tymczasem dzięki nawiewnikom w pomieszczeniu nawet przy zamkniętych oknach ma miejsce ruch powietrza.

 Okna to inwestycja na długie lata. Warto więc przeanalizować dostępne na rynku opcje dodatkowych elementów wyposażenia okien i dobrać dla siebie dodatkowe rozwiązania. Pamiętajmy, że oprócz funkcji dekoracyjnej okien w naszym domu, bardzo istotna jest ich funkcjonalność.
Źródło: Partner of Promotion Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Tynkowanie Liczba postów: 4 Grupa: Moja budowa Jak duża łazienka to można kleić gk a jak mała to lepiej tynk bo szkoda metrażu. Jeśli tynk słabo trzyma i jest poodparzany to bezwzglednie trzeba skuć a jak tr...
  • Jak praktycznie wykorzystać wolny czas? Liczba postów: 11 Grupa: Budowa i re... Ja miałem bardzo dużo wolnego czasu i zdecydowałem się że przeczytam artykuł eksfoliacja kwasami .W tym artykule jest bardzo dużo ciekawych informacji.
  • Logistyka Liczba postów: 19 Grupa: Moja budowa Jeżeli koś z was szuka firmy, która oferuję usługi transportowe i dźwigowe to polecam zapoznać się z oferta firmy [url]https://www.s2mpolska.pl/ . Warto zaznacz...
  • Jak wywieźć gruz z budowy? Liczba postów: 46 Grupa: Budowa i re... Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z oferta firmy https://www.s2mpolska.pl/, która oferuje kontenery na:szatnie,biura,stróżówki,magazyny,z aplecza technic...
  • Praca Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Każdy z nas pragnie czuć się w swojej pracy dobrze i organizować wszystko na najwyższym poziomie. Dlatego tak ważne wydaje się w tym obszarze dopasowanie i znal...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16082 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 186

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >