Samopoziomujący podkład podłogowy

Samopoziomujący podkład podłogowy

Przygotowanie podłoża pod okładzinę podłogową powinno przebiegać szybko i sprawnie. Dodatkowo warstwa podkładowa powinna zapewniać odporność na duże obciążenia. Ważną cechą jest przewodność cieplna. Czytaj dalej

 

Baumit Alpha 2500 – niezrównany podkład podłogowy

 

Wszystkie te wymagania spełnia fabrycznie przygotowana mieszanka Baumit Alpha 2500, która znacznie skraca czas pracy wykonawcy i daje doskonałe efekty końcowe. Wybór rozwiązania Baumit umożliwia uzyskanie równej posadzki, którą można dowolnie wykończyć panelami, płytkami ceramicznymi czy deską podłogową.

 

 

Czytaj również: Funkcjonalne wykorzystanie betonu


Samopoziomujący podkład podłogowy Baumit Alpha 2500 jest produktem łatwym i wygodnym w użyciu. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala w krótkim czasie wykonać równe i gładkie podłoże pod wszelkiego rodzaju okładziny podłogowe. Fabrycznie przygotowaną mieszankę Baumit wystarczy zarobić z wodą i rozlewać na odpowiednio przygotowaną powierzchnię, a następnie poruszyć wylaną masę za pomocą zatopionej w masie metalowej sztangi. Prace te pozwolą na odprowadzenie pęcherzyków powietrza i ułatwią poziomowanie powierzchni. Warto podkreślić, że wybór płynnego jastrychu nie wymaga wyrównywania i zacierania każdego aplikowanego metra kwadratowego. Co więcej, rozwiązanie to przewyższa znacznie parametry samodzielnie przygotowanej na budowie posadzki cementowej. Podkład wykonany Baumit Alpha 2500 pozbawiony jest możliwości powstawania rys, czy podnoszenia się podczas schnięcia podkładu w narożnikach, a właściwie wykonana powierzchnia nie wymaga szlifowania, co znacznie skraca czas przygotowania podłoża pod panele czy płytki. Wykonawcy docenią z pewnością fakt, że Baumit Alpha 2500 pozwala wykonać aż 100 m2 jastrychu w ciągu godziny przy użyciu agregatów mieszająco-pompujących. W przypadku dużych powierzchni o nieskomplikowanych kształtach nie ma potrzeby stosowania dylatacji, bez obawy o występowanie pęknięć z uwagi na skurcz podczas wiązania lub podnoszenie się podkładu, tzw. efekt miski. Ważne, z punktu widzenia wykonawcy, jest również to, że zastosowanie Baumit Alpha 2500 pozwala obniżyć zużycie kleju do płytek ceramicznych nawet o 25%. Jest to możliwe dzięki idealnie równemu i wypoziomowanemu podłożu przeznaczonemu do klejenia. Samopoziomujący podkład Baumit Alpha 2500 bardzo dobrze przewodzi ciepło. Dlatego też producent zaleca stosowanie tego produktu w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Podkład może być nakładany ręcznie lub maszynowo w pomieszczeniach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznej.

 

Czytaj również: Wysokie standardy wytrzymałości silikatów

 


Źródło: gutpr / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17195 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 303

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >