Schody w wersji premium do luksusowych wnętrz

Schody w wersji premium do luksusowych wnętrz

Wykonane z najdroższych materiałów, bogate w nieoczywiste detale, bazujące na najnowocześniejszych rozwiązaniach architektonicznych. Sprawdziliśmy, jak prezentują się schody w najbardziej luksusowych wnętrzach i skąd wynikają zawrotne ceny, które trzeba za nie zapłacić. Czytaj dalej

 

Na cenę schodów wpływa cała masa czynników, zaczynając od typu i wielkości konstrukcji, przez rodzaj użytych materiałów i zastosowanych elementów wykończeniowych, po poziom skomplikowania prac podczas montażu. - Gdy urządza się ekskluzywną posiadłość, koszty zwykle znajdują się na drugim planie. Tutaj do inwestycji w schody podchodzi się jak do zakupu każdego innego przedmiotu klasy premium – wybiera się to, co najbardziej luksusowe, co w sposób naturalny wiąże się z niestandardowo wysoką ceną – tłumaczy Andrzej Zbąski, ekspert z firmy Rintal Polska.

 

Zobacz schody za blisko 70 tys. zł!

Schody, jako jeden z elementów wyposażenia wnętrza, mogą kosztować podobnie, co dobrej klasy samochód. Dobrym przykładem są modele spiralne o konstrukcji policzkowej, których zamknięte metalową balustradą drewniane stopnie sprawiają wrażenie lewitujących w powietrzu. Na cenę takich schodów, a jest niebagatelna sięgając kilkudziesięciu tysięcy złotych, wpływa kilka elementów. To zarówno specyfika konstrukcji podnosząca poziom skomplikowania montażu, jak i zastosowane materiały, w tym przede wszystkim zespolona z konstrukcją, malowana proszkowo metalowa balustrada w formie wstęgi oraz grube na 4 cm stopnie z najdroższego, bo litego dębu. Takie schody mogłoby kosztować jeszcze więcej, gdyby zamiast stopni ażurowych, wykorzystano stopnie z podstopniami.

 

Schody w wersji premium do luksusowych wnętrz

Fot. Rintal Polska

Schody spiralne Futura oparte na konstrukcji policzkowej o grubości 8 mm. Zespolona z  konstrukcją balustrada Laser pełny, malowana proszkowo na kolor czarny. Stopnie o grubości 4 cm z litego dębu w kolorze natura. 

 

Drogie połączenie drewna, metalu i szkła

Ekskluzywne materiały oraz unikatowe formy znacząco podwyższają cenę schodów, choć wartość inwestycji rekompensuje ich prawdziwie spektakularny wygląd. Przykładem na to mogą być modele, w których jednocześnie pojawia się: lite drewno, wykorzystane do zbudowania stopni, stal nierdzewna, na której opiera się konstrukcja oraz klejone i hartowane szkło pełniące rolę balustrady na piętrze i pochwytu na schodach.

 

Schody w wersji premium do luksusowych wnętrz

Fot. Rintal Polska

Schody Futura oparte na konstrukcji policzkowej o grubości 8 mm. Szklana balustrada Tafla 2x8. Stopnie o grubości 4 cm z litego dębu w kolorze natura. 

 

Czytaj również: Jak prawidłowo dobrać balustrady wewnętrzne?


Schody kręcone mogą być tak samo tanie, jak i drogie. Ponownie, jak we wcześniejszych przykładach, i tu cena sprowadza się do wielkości oraz zastosowanych materiałów. Najbardziej ekskluzywne modele sięgają 200 cm średnicy, a ich stopnie oraz konstrukcja wykonywane są z litego drewna. Prestiż schodów, a przy tym i cenę, podnosi się unikalnym pochwytem o tych samych wymiarach, co wanga, tj. belka nośna, na którą nasadzane są stopnie.

 

Schody w wersji premium do luksusowych wnętrz

Fot. Rintal Polska

Schody Aga (średnica 160 cm) oparte na słupie centralnym z litego dębu. Balustrada Mikron z połączenia drewna dębowego z metalowymi rurkami fi 12. Pochwyt o tych samych wymiarach, co wanga.

 

Drewno o królewskiej randze

Jednym z kluczowych materiałów, który nobilituje wnętrza, i to nie tylko te klasyczne, jest drewno. Szukając wśród polskich gatunków, które prezentują najlepsze parametry, wyjątkową kolorystykę oraz luksusowy charakter, na uwagę zasługuje lity dąb. Równie drogimi opcjami są gatunki pochodzące z innych kontynentów. Warto wspomnieć choćby o orzechu amerykańskim czy nazywanym „drewnem królewskim” doussie. Prestiż schodów drewnianych można dodatkowo podkreślić wybierając model dywanowy o stopniach i podstopniach o okazałej grubości, np. 8 cm.

 

Schody w wersji premium do luksusowych wnętrz

Fot. Rintal Polska

Schody dywanowe Otto – wspornikowe, bez konstrukcji. Balustrada Tube 25 z drewnianym pochwytem. Stopnie i podstopnie z litego dębu o grubości 8 cm. 


Luksus dookoła schodów

Aranżując schody w luksusowym wnętrzu swoją uwagę warto skupić także na elementach dodatkowych. Może być to szklana tafla pełniąca rolę balustrady i poręczy, jak i transparentnej ściany, która zapewnia widowiskowy efekt, wydzielając z powierzchni parteru część przeznaczoną na schody.

 

Schody w wersji premium do luksusowych wnętrz

Fot. Rintal Polska

Schody Stilo oparte na konstrukcji policzkowej o grubości 8 mm. Balustrada Zenith 4 rurki ze stali nierdzewnej. Szklana ściana Tafla 2x8. Stopnie o grubości 4 cm z litego drewna dębowego w kolorze natura. 

 

Czytaj również: Ażurowe schody bez podstopnic to wnętrzarski hit

 

Luksusowe schody, podobnie jak każdy inny piękny przedmiot, dają poczucie wyjątkowości. Choć ich ceny są zawrotne, jakość użytych materiałów i niebanalne formy, jakie reprezentują, sprawiają, że są warte każdej wydanej złotówki.


Źródło: PR-imo / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16324 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 180

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >