Systemy alarmowe, przeciwpożarowe, oddymiające, kontrola dostępu – lista artykułów

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wideodomofonu?

Obecnie przyjmuje się, że wideodomofony są następcami domofonów. Różnica pomiędzy tymi urządzeniami polega na funkcjonalności. Domofon umożliwia wyłącznie kontakt głosowy, natomiast wideodomofon, oprócz kontaktu głosowego, pozwala również na kontakt wzrokowy. Co za tym idzie, nie tylko słyszymy, ale też widzimy osobę znajdującą się przed drzwiami lub bramą. Dodatkowo, mamy możliwość obserwowania najbliższego otoczenia. Taka funkcjonalność znacząco poprawia bezpieczeństwo i ogranicza do minimum ryzyko wpuszczenia niepowołanych osób. Czym kierować się przy wyborze urządzenia tego typu?

Inteligentny zamek do drzwi. Jaki wybrać?

Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest inteligentny zamek do drzwi, cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli nieruchomości. Dodatkowo, taka propozycja staje się powoli standardem definiującym nowoczesne budownictwo. Warto zatem pomyśleć o inteligentnym otwieraniu i zamykaniu drzwi przy użyciu smartfona. Niezależnie, czy jesteśmy na etapie realizacji inwestycji budowlanej, czy już mamy nieruchomość wyposażoną w drzwi. W tym drugim przypadku montaż rozwiązania jest również możliwy. Co warto wiedzieć o inteligentnych zamkach?

Nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego zamka w drzwiach

Łokciem, biodrem, w rękawiczce – ostatnie miesiące zmusiły nas do szukania kreatywnych sposobów otwierania drzwi. I choć metody te znacząco odbiegają od możliwości, które oferuje nam współczesna technologia – wszystko w służbie troski o zdrowie i komfort, które są dziś najważniejsze. A gdyby tak połączyć innowacje, nowoczesność, bezpieczeństwo oraz wyobraźnię i postawić na rozwiązania pozwalające wejść do domu w duchu XXI wieku?

Jak założyć instalację alarmową? Krok po kroku

Instalacja alarmowa to podstawowa forma zabezpieczenia, która stosowana jest w różnych obszarach – w domach, mieszkaniach, ale również na terenie zakładów pracy czy też obiektów użyteczności publicznej. Jak założyć alarm?

Zamknij się dla bezpieczeństwa - zacznij od dobrych okien

Domofony, pies, wyczulona na obcych sąsiadka czy firma ochroniarska? Nie ma idealnego sposobu na uniknięcie włamania do domu czy odstraszenie złodzieja. Jest jednak możliwe utrudnienie włamywaczom pracy. Policyjne statystyki pokazują, że z roku na rok o kilka punktów procentowych wzrasta liczba włamań. Według danych zgromadzonych przez stowarzyszenie Dom Bezpieczny, w ostatnich latach do kradzieży z włamaniem dochodziło w naszym kraju co 8 minut, a aż 40% włamywaczy przedostawało się do obiektów przez zamknięte okna.

Dlaczego warto w drzwiach wejściowych, od zewnątrz zamontować zamiast klamki gałkę?

Jak nauczył nas Balcerek z serialu „Alternatywy 4”, zawsze należy zapukać do drzwi, zanim użyje się wytrycha. Po to, aby przekonać się, czy ktoś jest w domu. Trochę odwrotną sytuację zaobserwowano ostatnio na poznańskich osiedlach. Ktoś sprawdza, czy drzwi na pewno są zamknięte. Z pewnością nie po to, aby ostrzec domowników przed niebezpieczeństwem.

Bezpieczne zamknięcie posesji - domofon czy wideodomofon

Coraz więcej osób decyduje się na zamykanie wejścia na swoją posesję. Zamontowanie zamka w furtce to pierwszy krok do tego, żeby kontrolować, kto wchodzi na nasze podwórko. Aby obsługa takiej bramki była komfortowa, a przede wszystkim zapewniała domownikom maksimum bezpieczeństwa, warto skorzystać z dodatkowych urządzeń, takich jak domofon czy wideodomofon. Zwłaszcza, że na rynku dostępne są liczne modele o zróżnicowanych funkcjach, a wiele z nich jest przystępnych cenowo.

Nowoczesny wideo dzwonek zwiększy bezpieczeństwo wokół domu

Francuski producent urządzeń smart home, przedstawia nowość w swojej ofercie. Inteligentny wideodzwonek pozwala domownikom zobaczyć, kto stoi przed drzwiami i z dowolnego miejsca nawiązać kontakt z gośćmi. Użytkownik otrzymuje powiadomienia na smartfon, gdy ktoś zadzwoni do drzwi lub urządzenie wykryje osobę w pobliżu.

Sejf - kompleksowa ochrona przed niebezpieczeństwem

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb w naszym życiu. Znacznie redukuje poziom stresu, pozwala na cieszenie się posiadaniem kontroli nad swoim losem oraz zauważalnie poprawia samopoczucie. Obecnie można zaobserwować coraz bardziej zuchwałą działalność przestępczą, która kwitnie nie tylko w dużych miastach, ale i w niewielkich miasteczkach. Z tego powodu warto należycie zadbać o swoje interesy, minimalizując ryzyko doznania dotkliwych strat o przykrych konsekwencjach. Niezależnie od tego, czy nasz gabinet znajduje się w biurze mieszczącym się w lokalu użytkowym, czy w jednym z pomieszczeń w naszym domu, powinniśmy otoczyć opieką znajdujące się w nim przedmioty o szczególnej wartości. Pomocne okażą się sejfy.

Domowy sejf skutecznie chroni przed niepowołanym dostępem

Jeszcze do niedawna sejf kojarzył się jedynie z dużym i masywnym urządzeniem montowanym w domach najbardziej zamożnych osób. Dziś zastosowanie znajduje w coraz większej liczbie gospodarstw domowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nowych odbiorców, powstał wzmocniony, który gwarantuje bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatami niemieckich i brytyjskich instytucji.


Stron: 24 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16636 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 241

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >