Systemy alarmowe, przeciwpożarowe, oddymiające, kontrola dostępu – lista artykułów

Skuteczne zabezpieczenie drzwi przed włamaniem - inteligentny zamek

Zamek działa na baterie i można go obsługiwać za pomocą pilota lub smartfona. Niewidoczna blokada, którą można szybko i prosto zamontować do każdego rodzaju drzwi – zarówno metalowych, jak i drewnianych – a także okien. Do zamka dołączone są cztery piloty służące do otwierania go od wewnątrz i od zewnątrz. Zabezpieczenie chroni przed włamaniem przy użyciu najpopularniejszych narzędzi.

Co zrobić, żeby dom był bezpieczny podczas świątecznych wyjazdów?

Już za kilka dni wielu Polaków ruszy w drogę, by na Święta Bożego Narodzenia odwiedzić najbliższych. Kiedy jednak będą celebrować wolny czas z rodziną, włamywacze swój zaplanują wyjątkowo pracowicie. To podczas świąt i długich weekendów bardzo często dochodzi bowiem do przestępstw związanych z wtargnięciem na teren nieruchomości. Aby podczas wizyty u krewnych móc w pełni się zrelaksować, warto więc pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu domu.

Elektroniczny system kluczy do drzwi - bezpieczeństwo i kontrola dziecka wracającego ze szkoły

Kto z nas nie chodził z kluczem zawieszonym na szyi do szkoły? Kto choć raz jako dziecko nie zgubił kluczy, nie zapomniał zamknąć drzwi, nie zatrzasnął się w domu? Takie sytuacje zdarzają się wszystkim, ale dla dzieci bywają wyjątkowo stresujące. Dziś, aby zadbać o bezpieczny dostęp do domu i komfort – szczególnie tych najmłodszych użytkowników – mamy do wyboru sporo innowacyjnych rozwiązań.

Ważne elementy systemów ochrony przeciwpożarowej budynków

Ogień to żywioł, który trudno opanować. Szybkie rozprzestrzenianie się płomieni powoduje pojawienie się szeregu szkodliwych dla zdrowia i zagrażających życiu czynników, takich jak: dym, niedobór tlenu, toksyczne spaliny oraz płomienie. Pożar niesie ze sobą również duże straty materialne. Co więcej, płomienie uszkadzające konstrukcję budynku mogą stwarzać ryzyko jego zawalenia, stanowiąc tym samym śmiertelne zagrożenie dla życia człowieka.

Inteligentny system alarmowy z kamerą i darmową aplikacją

Zgodnie ze statystykami Policji, w Polsce w samym 2017 roku dochodziło średnio do prawie 180 włamań dziennie. Sprawcę udało się ustalić jednie w 36,5% przypadków. Duża liczba kradzieży i niska wykrywalność sprawia, że warto rozważyć instalację systemu ochrony, który zapewni bezpieczeństwo domu lub mieszkania. Taką propozycją jest Inteligentny System Alarmowy z Kamerą od Netatmo.

Korzyści z wprowadzenia RFID w przedsiębiorstwie

Technologia identyfikacji radiowej jest z nami już od kilku dekad, jednak wciąż nie wszystkie firmy są przekonane do ewentualnego wdrożenia ich w swoich procesach. Warto zauważyć, że RFID pozwala na optymalizację wielu operacji, co najczęściej przekłada się na zminimalizowanie czasu potrzebnego na identyfikację i jednoczesne zmaksymalizowanie wpływów. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych korzyści płynących z zastosowania technologii RFID.

Nieszczęściu w domu można i należy zapobiegać!

Co pewien czas, szczególnie w sezonie grzewczym, świat obiega kolejna dramatyczna informacja o śmierci przez zaczadzenie lub zatrucie gazem lokatora we własnym domu. Nie zawsze możliwa jest wymiana systemów ogrzewania w domu na zupełnie bezpieczne w każdych warunkach – i takich systemów nie ma! Zawsze przy ogrzewaniu mieszkania paliwem stałym lub ciekłym musi dochodzić do spalania owego paliwa. Nawet fotowoltaika nie gwarantuje stuprocentowego bezpieczeństwa użytkowania, ponieważ współdziała z energią elektryczną. Dlatego też powinniśmy w domach stosować systemy alarmowe – wszak przezorny zawsze ubezpieczony!

Wyjeżdzając na urlop nie zapominajmy o zabezpieczeniu domu przed włamaniem

Sezon wakacyjny to czas wzmożonych podróży oraz… dużej aktywności włamywaczy. Dlatego zanim wybierzemy się na długo wyczekiwany urlop, warto zadbać, aby dom został odpowiednio zabezpieczony. Wystarczy zastosować kilka pomysłowych rozwiązań, by podczas wypoczynku spać spokojnie, nie obawiając się przykrej niespodzianki po powrocie.

Zbliża się sezon urlopowy - jak zabezpieczyć dobrze dom podczas naszej nieobecności

To czy padniemy ofiarą włamania w dużej mierze zależy od nas. Aby w znaczący sposób zmniejszyć ryzyko wtargnięcia intruza do domu, wystarczy skorzystać z prostych rozwiązań technologicznych oraz zastosować się do kilku wskazówek. Warto o nich sobie przypomnieć zwłaszcza przed wyjazdem na urlop.

System master key - czym jest i jak można wykorzystać go w firmie?

Coraz więcej mówi się o inteligentnych domach czy biurach. System master key to rozwiązanie znane już od jakiegoś czasu, które pozwala uzyskać nowoczesność i bezpieczeństwo w firmie nawet bez sięgania po rozwiązania elektroniczne.


Stron: 23 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15827 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 126

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >