Systemy alarmowe, przeciwpożarowe, oddymiające, kontrola dostępu – lista artykułów

Czy polskie prawo zezwala na kamery w monitoringu domowym?

Możliwość sprawdzenia tego, co właśnie dzieje się w domu lub na posesji, jest nie tylko wygodna, ale przede wszystkim daje poczucie większego bezpieczeństwa. Nie dziwi więc popularność monitoringu domowego. O czym należy pamiętać przed instalacją kamer?

Większość z nas obawia się pożaru domu - jak można zabezpieczyć budynek przed ogniem?

W ubiegłym roku w Polsce doszło do prawie 30 tys. pożarów budynków mieszkalnych. Zginęło w nich 360 osób. Według badań Polskiej Izby Ubezpieczeń i Deloitte, takiego zagrożenia obawia się aż 66% Polaków. Oprócz nieostrożności przy obchodzeniu się z otwartym ogniem, pożar może wywołać wadliwie wykonana lub przestarzała instalacja elektryczna. Codzienne czynności, takie jak ciągnięcie za kabel urządzenia zamiast za główkę wtyczki, zostawianie zagiętych kabli czy poluzowane gniazda mogą prowadzić do niebezpiecznego iskrzenia między przewodami. O czym trzeba pamiętać, aby zminimalizować ryzyko zaprószenia ognia?

Kto może pomóc otworzyć zablokowany zamek we własnym mieszkaniu?

Sytuacja w której stoimy przed wejściem do własnego mieszkania i nie możemy dostać się do środka z powodu zgubionego klucza lub zablokowanego zamka nie jest wcale rzadkością. Warto wiedzieć, że tego typu sytuacja może zdarzyć się praktycznie każdemu i dlatego warto wiedzieć co należy zrobić w takim przypadku.

Zabezpiecz swój dom przed wakacyjnym wyjazdem w 5. krokach

Wakacyjny sezon w pełni. Według danych, 4 na 10 Polaków zdecyduje się w tym roku na wypoczynek w kraju, wybierając najczęściej polskie morze (38 proc.). Większość z nas (67 proc.) wyda w trakcie urlopu maksymalnie do 2000 zł[1]. W trakcie letnich przygotowań do wyjazdu, pakując się w pośpiechu lub dokonując ostatnich zakupów, możemy stracić czujność. Nikt przecież nie chciałby się zastanawiać, będąc wiele kilometrów od domu, czy na pewno zamknął mieszkanie lub dom. W tego typu sytuacjach pomocną dłoń wyciąga do nas możliwość zdalnego zarządzania dostępem do mieszkania czy domu w ramach smart home. Wydatek kilku tysięcy złotych jest inwestycją na lata, o której warto pomyśleć odpowiednio wcześniej, ponieważ może ocalić dorobek naszego życia.

Jak działają wideodomofony? Jaki rodzaj urządzenia wybrać?

Widedomofony to urządzenia odpowiadające za kontrolę dostępu do mieszkania lub posesji. Umożliwiają zdalne otwieranie drzwi zewnętrznych, czy furtki pozwalając jednocześnie podejrzeć kto tam stoi. Jakie wideodomofony znajdują się w sprzedaży? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wideodomofony - jak wybrać najlepszy i na co zwrócić uwagę?

Wideodomofony to urządzenia zapewniające sporą wygodę swoim użytkownikom. Dzięki nim nie trzeba wychodzić z domu za każdym razem, aby otworzyć furtkę gościom, można bez problemu skontaktować się z osobą stojącą na zewnątrz czy po prostu obserwować teren przed domem. Tym samym zwiększa również bezpieczeństwo mieszkańców posesji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wideodomofonu?

Obecnie przyjmuje się, że wideodomofony są następcami domofonów. Różnica pomiędzy tymi urządzeniami polega na funkcjonalności. Domofon umożliwia wyłącznie kontakt głosowy, natomiast wideodomofon, oprócz kontaktu głosowego, pozwala również na kontakt wzrokowy. Co za tym idzie, nie tylko słyszymy, ale też widzimy osobę znajdującą się przed drzwiami lub bramą. Dodatkowo, mamy możliwość obserwowania najbliższego otoczenia. Taka funkcjonalność znacząco poprawia bezpieczeństwo i ogranicza do minimum ryzyko wpuszczenia niepowołanych osób. Czym kierować się przy wyborze urządzenia tego typu?

Inteligentny zamek do drzwi. Jaki wybrać?

Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest inteligentny zamek do drzwi, cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli nieruchomości. Dodatkowo, taka propozycja staje się powoli standardem definiującym nowoczesne budownictwo. Warto zatem pomyśleć o inteligentnym otwieraniu i zamykaniu drzwi przy użyciu smartfona. Niezależnie, czy jesteśmy na etapie realizacji inwestycji budowlanej, czy już mamy nieruchomość wyposażoną w drzwi. W tym drugim przypadku montaż rozwiązania jest również możliwy. Co warto wiedzieć o inteligentnych zamkach?

Nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego zamka w drzwiach

Łokciem, biodrem, w rękawiczce – ostatnie miesiące zmusiły nas do szukania kreatywnych sposobów otwierania drzwi. I choć metody te znacząco odbiegają od możliwości, które oferuje nam współczesna technologia – wszystko w służbie troski o zdrowie i komfort, które są dziś najważniejsze. A gdyby tak połączyć innowacje, nowoczesność, bezpieczeństwo oraz wyobraźnię i postawić na rozwiązania pozwalające wejść do domu w duchu XXI wieku?

Jak założyć instalację alarmową? Krok po kroku

Instalacja alarmowa to podstawowa forma zabezpieczenia, która stosowana jest w różnych obszarach – w domach, mieszkaniach, ale również na terenie zakładów pracy czy też obiektów użyteczności publicznej. Jak założyć alarm?


Stron: 25 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17205 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 282

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >