Systemy alarmowe, przeciwpożarowe, oddymiające, kontrola dostępu – lista artykułów

Zamknij się dla bezpieczeństwa - zacznij od dobrych okien

Domofony, pies, wyczulona na obcych sąsiadka czy firma ochroniarska? Nie ma idealnego sposobu na uniknięcie włamania do domu czy odstraszenie złodzieja. Jest jednak możliwe utrudnienie włamywaczom pracy. Policyjne statystyki pokazują, że z roku na rok o kilka punktów procentowych wzrasta liczba włamań. Według danych zgromadzonych przez stowarzyszenie Dom Bezpieczny, w ostatnich latach do kradzieży z włamaniem dochodziło w naszym kraju co 8 minut, a aż 40% włamywaczy przedostawało się do obiektów przez zamknięte okna.

Dlaczego warto w drzwiach wejściowych, od zewnątrz zamontować zamiast klamki gałkę?

Jak nauczył nas Balcerek z serialu „Alternatywy 4”, zawsze należy zapukać do drzwi, zanim użyje się wytrycha. Po to, aby przekonać się, czy ktoś jest w domu. Trochę odwrotną sytuację zaobserwowano ostatnio na poznańskich osiedlach. Ktoś sprawdza, czy drzwi na pewno są zamknięte. Z pewnością nie po to, aby ostrzec domowników przed niebezpieczeństwem.

Bezpieczne zamknięcie posesji - domofon czy wideodomofon

Coraz więcej osób decyduje się na zamykanie wejścia na swoją posesję. Zamontowanie zamka w furtce to pierwszy krok do tego, żeby kontrolować, kto wchodzi na nasze podwórko. Aby obsługa takiej bramki była komfortowa, a przede wszystkim zapewniała domownikom maksimum bezpieczeństwa, warto skorzystać z dodatkowych urządzeń, takich jak domofon czy wideodomofon. Zwłaszcza, że na rynku dostępne są liczne modele o zróżnicowanych funkcjach, a wiele z nich jest przystępnych cenowo.

Nowoczesny wideo dzwonek zwiększy bezpieczeństwo wokół domu

Francuski producent urządzeń smart home, przedstawia nowość w swojej ofercie. Inteligentny wideodzwonek pozwala domownikom zobaczyć, kto stoi przed drzwiami i z dowolnego miejsca nawiązać kontakt z gośćmi. Użytkownik otrzymuje powiadomienia na smartfon, gdy ktoś zadzwoni do drzwi lub urządzenie wykryje osobę w pobliżu.

Sejf - kompleksowa ochrona przed niebezpieczeństwem

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb w naszym życiu. Znacznie redukuje poziom stresu, pozwala na cieszenie się posiadaniem kontroli nad swoim losem oraz zauważalnie poprawia samopoczucie. Obecnie można zaobserwować coraz bardziej zuchwałą działalność przestępczą, która kwitnie nie tylko w dużych miastach, ale i w niewielkich miasteczkach. Z tego powodu warto należycie zadbać o swoje interesy, minimalizując ryzyko doznania dotkliwych strat o przykrych konsekwencjach. Niezależnie od tego, czy nasz gabinet znajduje się w biurze mieszczącym się w lokalu użytkowym, czy w jednym z pomieszczeń w naszym domu, powinniśmy otoczyć opieką znajdujące się w nim przedmioty o szczególnej wartości. Pomocne okażą się sejfy.

Domowy sejf skutecznie chroni przed niepowołanym dostępem

Jeszcze do niedawna sejf kojarzył się jedynie z dużym i masywnym urządzeniem montowanym w domach najbardziej zamożnych osób. Dziś zastosowanie znajduje w coraz większej liczbie gospodarstw domowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nowych odbiorców, powstał wzmocniony, który gwarantuje bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatami niemieckich i brytyjskich instytucji.

Kontrola wjazdu za pomocą automatycznych szlabanów.

Parkingi, firmy transportowe, centra handlowe i spedycyjne, hale garażowe w budynkach mieszkalnych, otoczenie budynków użyteczności publicznej – wszędzie tam stosuje się systemy kontroli wjazdu. Portiernię z pracownikiem sukcesywnie zastępują systemy sterowane elektronicznie. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od potrzeb, a także możliwości i warunków montażowych.

Bezpieczny dom podczas urlopu - jak zabezpieczyć dom przed włamaniem

Wakacyjne wyjazdy – na całodniową wycieczkę do lasu, lub gdzieś dalej – nad morze czy w góry, to także czas, w którym złodzieje niestety wzmocnią swoją aktywność. Może więc właśnie nadszedł ten moment, w którym warto przyjrzeć się zabezpieczeniom, jakie posiadamy. Czy są wystarczające? Co jeszcze można poprawić, żeby powrót do domu był równie przyjemny?

System alarmowy dla firmy – czy warto w niego zainwestować?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to jedno z największych wyzwań, jakich można się podjąć w zawodowym życiu. Własna firma to ogromna odpowiedzialność, nie tylko jeśli chodzi o rozwój marki i generowanie zysków. Jako osoba zarządzająca mamy obowiązek zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracownikom firmy, a także zabezpieczyć cenne wyposażenie. Dlatego też warto zainwestować w system alarmowy dla firmy, który ułatwia zachowanie wysokiego poziomu ochrony. Zatem czym kierować się przy wyborze alarmu?

Osprzęt odgromowy - czyli zabezpieczenie przed piorunami

Wyładowania atmosferyczne zarówno zachwycają nas swoim majestatem, jak i przerażają szkodami, które mogą wywołać. Niestety, strach ten często jest uzasadniony. Pioruny potrafią powodować pożary, uszkadzać budynki a także przepalać całą instalację elektryczną w domu. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby obrony przed tego typu zjawiskami. Jak więc ustrzec się przed uderzeniem pioruna i co robić, gdy pierwsze burzowe chmury pojawiają się na niebie?


Stron: 24 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16250 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 251

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >