Systemy alarmowe, przeciwpożarowe, oddymiające, kontrola dostępu – lista artykułów

Automatyczny dostęp do osiedlowych parkingów

Osiedla mieszkalne, podziemne garaże, parkingi przy obiektach użyteczności publicznej czy też sklepach wielkopowierzchniowych – wszędzie tam, do regulowania ruchu i postoju pojazdów sprawdzają się zapory parkingowe. Tego typu nowoczesne rozwiązania są nie tylko funkcjonalne, trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, lecz także dobrze wpisują się swoim wyglądem w estetykę miejskiej przestrzeni.

Technologia domu w służbie człowiekowi, czyli jak mieszkać bezpiecznie

Złodzieje i włamywacze codziennie uprawiają swój niechlubny fach. Na szczęście nie brakuje sposobów na ochronę siebie oraz posiadanego mienia przed ludźmi o nieprzyjaznych zamiarach. Zostań z nami i dowiedz się, jak możesz wykorzystać nowoczesną technologię w celu podniesienia własnego bezpieczeństwa.

Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni parkingowej na cyfrowym parkingu

Właściciel małego obiektu parkingowego może odnosić mylne wrażenie, że cyfryzacja parkingu nie jest dla niego. Taka opinia bardzo często wynika z przekonania, że digitalizacja niesie za sobą wysokie koszty, skomplikowany proces wdrożenia czy potrzebę posiadania dodatkowej infrastruktury. Cyfryzacja parkingów w rzeczywistości jest jednak niezmiernie prosta i szybka. Co najważniejsze, ułatwia zarządzanie oraz optymalizację procesów parkingowych zarówno właścicielowi, jak i zarządcy obiektu. Użytkownik końcowy zyskuje natomiast wygodną nawigację i bezobsługowy dostęp do parkingu, korzystanie z miejsca postojowego, a także możliwość zapłacenia za nie telefonem.

Automatyczne szlabany parkingowe

Laura z trudem znalazła miejsce na parkingu przy Ikei. Jezu! Czy ci wszyscy ludzie zjedli przez święta swoje meble? – pisała Zuzanna Dobrucka w jednym ze swoich utworów[1]. Słowa te obrazują doskonale jeden z problemów, z którymi musimy się mierzyć w wielkim mieście – zbyt mała ilość miejsc do parkowania. Na szczęście, w przestrzeni miejskiej funkcjonują także zamknięte parkingi, np. na potrzeby osiedli mieszkaniowych. Trzeba nimi jednak zarządzać i chronić przed niepowołanym dostępem. To zadanie ułatwia nowoczesna technologia, choćby pod postacią szlabanów parkingowych – dziś o nich słów kilka.

Urządzenie, które pozwala w szybki sposób identyfikować ważność Certyfikatu COVID w miejscach publicznych

Właściciele kin i teatrów, organizatorzy koncertów oraz imprez sportowych czy restauratorzy w Polsce często rozkładają ręce w kwestii konieczności weryfikacji paszportów covidowych, zasłaniając się brakiem dostępu do skutecznych narzędzi kontroli. Nice Polska na początku 2022 roku wprowadza do swojego portfolio czytnik kodów QR, który może spowodować, że dostęp do danego budynku ograniczymy wyłącznie do osób legitymujących się ważnym europejskim paszportem covidowym. Sprawdzi się w takich miejscach jak: szpitale, biura, centra handlowe, placówki rządowe, markety, hotele, uniwersytety, etc.

Zabezpiecz swoje podwórko. Jaką kamerę wybrać?

Kamera to jedna z najskuteczniejszych metod ochrony domu oraz jego otoczenia przed złodziejami i wandalami. Postęp techniki jest nieustanny i już niewielkie urządzenie jest w stanie kontrolować, czy ktoś nieproszony nie przebywa na terenie naszej posesji. Umieszczona na budynku czy maszcie kamera ma również za zadanie zniechęcić potencjalnego przestępcę do podejmowania działania. Urządzenie daje jasny sygnał, że każdy kto zbliży się do domu będzie pod stałą obserwacją. Ale jaka kamera do monitoringu podwórka będzie najlepsza?

Czujniki poziomu cieczy – dlaczego warto zainwestować?

Inteligentny dom, to bezpieczny dom. Pełna automatyzacja domostwa zapewnia nie tylko komfort wynikający z technologicznych udogodnień, ale też i pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na terenie naszej posesji. Przepełniony zbiornik na ciecz jest jednym z wielu niepożądanych scenariuszy, które mogą nas zaskoczyć. W efekcie sytuacja ta może doprowadzić do niepotrzebnych kosztów oraz niekomfortowych warunków mieszkalnych.

Czy polskie prawo zezwala na kamery w monitoringu domowym?

Możliwość sprawdzenia tego, co właśnie dzieje się w domu lub na posesji, jest nie tylko wygodna, ale przede wszystkim daje poczucie większego bezpieczeństwa. Nie dziwi więc popularność monitoringu domowego. O czym należy pamiętać przed instalacją kamer?

Większość z nas obawia się pożaru domu - jak można zabezpieczyć budynek przed ogniem?

W ubiegłym roku w Polsce doszło do prawie 30 tys. pożarów budynków mieszkalnych. Zginęło w nich 360 osób. Według badań Polskiej Izby Ubezpieczeń i Deloitte, takiego zagrożenia obawia się aż 66% Polaków. Oprócz nieostrożności przy obchodzeniu się z otwartym ogniem, pożar może wywołać wadliwie wykonana lub przestarzała instalacja elektryczna. Codzienne czynności, takie jak ciągnięcie za kabel urządzenia zamiast za główkę wtyczki, zostawianie zagiętych kabli czy poluzowane gniazda mogą prowadzić do niebezpiecznego iskrzenia między przewodami. O czym trzeba pamiętać, aby zminimalizować ryzyko zaprószenia ognia?

Kto może pomóc otworzyć zablokowany zamek we własnym mieszkaniu?

Sytuacja w której stoimy przed wejściem do własnego mieszkania i nie możemy dostać się do środka z powodu zgubionego klucza lub zablokowanego zamka nie jest wcale rzadkością. Warto wiedzieć, że tego typu sytuacja może zdarzyć się praktycznie każdemu i dlatego warto wiedzieć co należy zrobić w takim przypadku.


Stron: 26 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19201 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 144

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >