Szybkie budowanie z YTONG INTERIO

Szybkie budowanie z YTONG INTERIO

Szybkie wznoszenie budynków to konieczność w czasach bezustannie drożejącej siły roboczej. Czy można jednak postawić funkcjonalny i użyteczny budynek w krótkim czasie? Na pewno uda się to z bloczkami YTONG INTERIO. Czytaj dalej


Nowy produkt budowlany YTONG INTERIO, czyli bloczki przeznaczone do wznoszenia ścian działowych w budynkach mieszkalnych, biurach i budynkach użyteczności publicznej cechuje szybkie i efektywne wykonawstwo oraz obniżenie kosztów murowania.

Bloczki YTONG INTERIO wykonane są z betonu komórkowego odmiany PP3/0,5 o gęstości 500 kg/m3. Cechami charakterystycznymi bloczków YTONG INTERIO jest ich wysokość – 399 cm oraz system pióro-wpust w powierzchniach bocznych. Dzięki tym dwóm zaletom, bloczki te są bezkonkurencyjne w porównaniu z takimi materiałami budowlanymi, jak ceramika, czy płyty gipsowo-kartonowe.

Szybkie wznoszenie ścian przy użyciu bloczków YTONG INTERIO to zasługa doskonale dobranych rozmiarów – dostosowanych do możliwości ekipy budowlanej. Dzięki mniejszym nakładom pracy, z bloczków YTONG INTERIO (0,4 r-g/m2) powstanie więcej ścian działowych, niż z pustaka ceramicznego (0,87 r-g/m2) w tym samym czasie. Ściany z YTONG INTERIO stawia się nawet pięć razy szybciej, niż ściany z płyt gipsowo-kartonowych ocieplonych wełną mineralną (2,13 r-g/m2).

Długość pracy wiąże się również ze zużyciem zaprawy klejącej bloczki. Ściany działowe z pustaka ceramicznego potrzebują jej 6 krotnie więcej na metr kwadratowy, niż analogiczny metr kwadratowy ściany wzniesionej z bloczków YTONG INTERIO. Bowiem ściany z bloczków YTONG INTERIO, jako konstrukcja murowana, wymagają jedynie układania kolejnych warstw na zaprawie do cienkich spoin tylko w spoinach poziomych.

YTONG INTERIO oszczędzi więc czas ekipy budowlanej oraz ilość zużytej zaprawy. Co więcej, cena metra kwadratowego bloczków YTONG INTERIO jest niższa, niż metra kwadratowego pustaka ceramicznego. Średnia cena rynkowa jednego m2 ściany działowej z bloczków YTONG INTERIO to kwota około 56 pln, podczas gdy koszt analogicznej ściany z pustaka ceramicznego wynosi około 65 pln. Tymczasem koszt metra kwadratowego ściany działowej z płyt gipsowo-kartonowych ocieplonych wełną mineralną stanowi wydatek powyżej 90 pln. – wyjaśnia Piotr Harassek, Junior Product Manager produktów YTONG i SILKA. Podane ceny zostały obliczone na podstawie rynkowych cen materiałów budowlanych i kosztów robocizny.

Możemy więc budować szybciej i taniej. Co z jakością ścian działowych i ich funkcjonalnością? Ściany z YTONG INTERIO stanowią jednorodną przegrodę, zachowującą zalety betonu komórkowego YTONG. Jest to wysoka paroprzepuszczalność, ognioodporność, izolacyjność akustyczna i dokładność wymiarowa. Czyli wszystko to, czego oczekujemy od wnętrz nowoczesnych budynków.

 

Więcej informacji o bloczkach YTONG INTERIO:
http://www.xella.pl/html/pol/pl/informacje_aktualne.php?press_id=597&submit=show_press_item

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.portalrolniczy.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl, www.multipor.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.

Źródło: Xella Polska Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17200 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 131

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >