5 powodów, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową

5 powodów, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową

Wybór bramy do garażu jest bardzo ważny – to od jej typu i parametrów będzie zależała wygoda codziennego korzystania z wjazdu. Obecnie można wybierać spośród wielu rozwiązań, dlatego podjęcie decyzji może być trudne. Wiele osób na pytanie, które z nich jest najlepsze, odpowie jednak: brama garażowa segmentowa! Przedstawiamy 5 obiektywnych argumentów za wyborem właśnie tego rodzaju bramy. Czytaj dalej

 

1. Praktyczna konstrukcja

Brama garażowa segmentowa to konstrukcja składająca się z połączonych ze sobą elementów. Otwiera się najczęściej w górę, „chowając się” pod sufitem segment po segmencie. Istnieje również możliwość wyboru konstrukcji składającej się z pionowych elementów, która otwiera się w bok, wzdłuż ściany. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Dzięki temu, że całość konstrukcji mieści się wewnątrz budynku, nie jest potrzebny długi podjazd. Wjazd do garażu może się znajdować nawet tuż za linią ogrodzenia. Użytkowanie bramy zawsze jest zaś wygodne. 

 

5 powodów, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową

 

Czytaj również: Montaż bramy wjazdowej bez pomocy specjalistów - zobacz jak prosto zrobisz to samodzielnie

 

Najlepszym i najczęstszym wyborem jest brama garażowa segmentowa z napędem, która otwiera i zamyka się automatycznie, za naciśnięciem przycisku pilota. Jedynym problemem może być konieczność pozostawienia wolnej przestrzeni na suficie (lub ścianie).

 

5 powodów, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową

 

2. Szerokie możliwości zastosowania

Jak już wspomniano, segmentowa brama garażowa sprawdzi się w wielu miejscach, ponieważ nie zajmuje miejsca na podjeździe. To jednak nie jedyny jej atut. Może być również produkowana w wielu wariantach, co determinuje możliwość jej zastosowania. 

 

Jeśli marzy Ci się brama garażowa segmentowa, wymiary możesz wybrać dowolnie. Jest to dobre rozwiązanie do garaży pojedynczych i podwójnych. W ten sposób produkuje się również bardzo duże bramy przemysłowe. Konstrukcja bramy segmentowej jest uniwersalna i bardzo praktyczna w niemal każdej sytuacji.

 

3. Bardzo dobra izolacja cieplna

Bramy garażowe często w największym stopniu odpowiadają za „uciekanie” ciepła, szczególnie w dobrze ocieplonych budynkach. Dlatego zawsze warto sprawdzić, czy są dobrze izolowane! W przypadku bram garażowych segmentowych zwykle nie stanowi to problemu. 

 

Panele wypełnia się pianką poliuretanową lub innymi dobrze izolującymi materiałami. Ponadto stosuje się specjalne uszczelki i osłony, tak aby zimne powietrze nie mogło się dostawać do wnętrza budynku. Dobry producent bram garażowych segmentowych zawsze informuje o współczynniku izolacyjności cieplnej dla swoich wyrobów. Dzięki temu nabywca może wybrać optymalne rozwiązanie.

 

4. Bezpieczeństwo

Trudno również o bezpieczniejsze rozwiązanie niż brama garażowa segmentowa. Montaż wykonany przez fachowców oraz produkt renomowanej firmy to w zasadzie gwarancja zarówno ochrony użytkownika, jak i zabezpieczenia przed włamaniem. 

 

Konstrukcje są wyposażane w specjalne hamulce chroniące przed ich samoczynnym opadaniem nawet na wypadek zerwania lin. Stosuje się również zabezpieczenie przed pęknięciem sprężyn. Bardzo ważny jest też mechanizm, który automatycznie cofa lub zatrzymuje zamykającą się bramę, jeśli wykryje ona na swojej drodze przeszkodę. Bez względu na to, jaki napęd do bramy garażowej segmentowej wybierzesz, te systemy zapewnią jej bezpieczne użytkowanie, nawet podczas usterki. Wszystkie części są też solidne i odporne zarówno na warunki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne.

 

Czytaj również: W jakiej sytuacji brama przesuwna będzie lepszym wyborem od dwuskrzydłowej?

 

Za zabezpieczenie przed włamaniem odpowiadają najczęściej rygle ze specjalnymi certyfikatami. Ponadto można wyposażyć bramę w system zapobiegający podważeniu – wystarczy zamontować przy gruncie specjalną szynę, w której rygluje się skrzydło po zamknięciu. Również same segmenty są ze sobą połączone w taki sposób, by ich rozdzielenie było niemożliwe. Dzięki temu wybierając bramę garażową segmentową, będziesz mógł spać spokojnie.

 

5. Estetyka i różnorodność

Bramy segmentowe są też bardzo estetyczne. Pasują zarówno do domów w nowoczesnym stylu, jak i klasycznej architektury. Bardzo dobrze wyglądają również w budynkach przemysłowych i użytkowych. Mogą być wykończone na wiele sposobów, istnieje również możliwość wyboru szerokości czy sposobu wykonania segmentów. Panele mogą być gładkie lub tłoczone. Możliwe jest również stosowanie przeszkleń. Wszystko to tworzy setki możliwości. 

 

Możesz również samodzielnie wybrać, jaki kolor będzie miała Twoja brama garażowa segmentowa. Cena może być tylko nieznacznie wyższa, jeśli zdecydujesz się wybrać nietypowe wykończenie. Pozwala to jednak na pomalowanie lub oklejenie bramy w taki sposób, by idealnie pasowała do pozostałych detali architektonicznych budynku. Na pewno bez trudu dopasujesz ją do swoich preferencji!

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17893 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >