Bezpieczny dom dzięki najwyższej jakości oknom!

Bezpieczny dom dzięki najwyższej jakości oknom!

Okna i drzwi balkonowe na parterze domu są najbardziej narażone na włamanie. Jednocześnie powinny mieć one estetyczny wygląd ze względu na reprezentacyjny charakter usytuowanych tam pomieszczeń. Dlatego warto zatroszczyć się o ochronę znacznie lepszą niż podstawowa i – najlepiej – niewidoczną dla innych. Czytaj dalej

 

Dyskretna ochrona

Pod względem bezpieczeństwa okna na parterze to najsłabsze punkty domu. Tę drogę złodzieje wybierają najczęściej, zazwyczaj podważając skrzydło. Dlatego okna na parterze powinny być wzmocnione dodatkowymi, mechanicznymi elementami antywyważeniowymi. „Siła” tych zabezpieczeń polega na „zmyślności technologicznej” oraz na zamontowaniu ich w odpowiednim miejscu. Warto równocześnie uzbroić okna w zabezpieczenia elektroniczne. Czujniki kontroli otwarcia i zamknięcia poinformują nas o każdej niepożądanej próbie otwarcia okna.

 

Czytaj również: Bezpieczny dom dzięki roletom naokiennym

 

Podstawowym zabezpieczeniem są umieszczone na skrzydle rolki antywyważeniowe (grzybki), które po zamknięciu stabilnie ryglują się w zaczepach zamocowanych na ościeżnicy okna. Umieszcza się je na obwodzie ramy w kilku miejscach. Im jest ich więcej, tym trudniej sforsować okno.

 

 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, dobrze jest zastosować przeciwbieżne zamknięcie środkowe. Składa się ono z dwóch grzybkowych rolek ryglujących, które zakotwiczają się po obydwu stronach zaczepu antywyważeniowego na ościeżnicy. Podczas próby podważenia jednej z rolek druga mocniej się w nim kotwi, przez co okucia nie da się przesunąć po obwodzie skrzydła.

 

Czytaj również: Czy jest sens kupować nowe okna przed zimą?

 

Duże drzwi balkonowe najlepiej jest wyposażyć w rygle hakowe. Konstrukcją przypominają one zamki do drzwi wejściowych – haki zakotwiczają się w zaczepach przymocowanych do profili ościeżnicy.

 

 

Nowoczesne klamki

Klamka nie tylko pozwala obsługiwać mechanizm okucia. To także element wpływający na estetykę okna. Aby wyglądało ono nowocześnie, warto wybrać klamkę RotoSwing. Można zamówić ją w jednym z wielu kolorów z palety RAL i specjalnych odcieni. Poszczególne elementy – uchwyt, rozetka i jej osłonka oraz trójkątny element dekoracyjny – mogą mieć też różne kolory. Pozwala to dopasować model do wyglądu wnętrza.

 

Czytaj również: Nowoczesne drewniane okiennice

 

Do wnętrz klasycznych najlepiej pasuje klamka Roto Samba o ergonomicznym kształcie. Sprawia on, że klamka dobrze leży w dłoni i jej przekręcanie z każdej pozycji jest bardzo wygodne.

 

 

Trzeba jednak pamiętać, że klamka jest miejscem, w którym najłatwiej jest przewiercić się do mechanizmu okucia i przesunąć je po obwodzie. Dlatego do okien na parterze warto wybrać wersję z kluczem, z przyciskiem lub Secustik®.

 

Czytaj również: Nowoczesne rolety elewacyjne

 

Klamka z kluczem zabezpiecza okno przed zbiciem szyby i otwarciem okna klamką. Natomiast klamka Secustik® ma wbudowany opatentowany mechanizm zabezpieczający przed manipulacją z zewnątrz i uniemożliwiający przesunięcie okucia po obwodzie skrzydła. Podobną funkcję zapewnia Roto Samba z przyciskiem, która przy lekkim naciśnięciu przycisku podczas przekręcania klamki umożliwia wygodne otwarcie okna, ale w położeniu zamknięcia przeciwdziała sforsowaniu okna przez przesuwanie okucia od zewnątrz. Co najważniejsze, mechanizm ten jest niewidoczny.

 

 

Najskuteczniejszym zabezpieczeniem przed okazjonalnym włamywaczem jest połączenie zabezpieczeń mechanicznych z elektronicznymi, czyli z czujnikami kontroli otwarcia, które ostrzegają przed każdą próbą wyważenia okna.

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Równe i gładkie ściany Liczba postów: 11 Grupa: Budowa i re... Szanowny Panie, najlepiej kierować się tu zaleceniami producenta gładzi. Generalnie pomiędzy aplikacją kolejnych warstw gładzi nie ma konieczności gruntowania.....
  • Przytulny, nowoczesny dom Liczba postów: 57 Grupa: Budowa i re... Szanowny Panie, Rekomenduję wybór białej farby Śnieżki Eko Plus, która jest odporna na szorowanie na mokro, promieniowanie UV, utratę koloru i żółknięcie. Można...
  • Zagospodarowanie przestrzeni Liczba postów: 3 Grupa: Budowa i re... My z kolei dużo jeździmy na rowerach, więc zakupiłem stojak na rowery z tego sklepu https://www.lawkaogrodowa.pl/stojaki-row erowe. to doskonałe rozwiązanie dla....
  • Budownictwo Drogowe Jarpol S. A. Liczba postów: 7 Grupa: Firmy budow... Ustawienie znaków nakazu w odpowiednich miejscach może skutecznie przyczynić się do zarządzania przepływem ruchu i zmniejszenia ryzyka wypadków. Strona https://...
  • remont maszyn przemysłowych Liczba postów: 7 Grupa: Firmy budow... Wybór odpowiedniego podajnika jest kluczowy dla efektywności procesów przemysłowych, a ten artykuł https://www.terazkrosno.pl/biznes-i-fina nse/20180-rodzaje-pod...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18815 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 73

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >