Chemia budowlana – lista artykułów
Co to jest beton komórkowy? Czy można go pomalować farbą?
Początek rozwoju betonu komórkowego sięga końca XIX wieku. Celem wytwarzania tego betonu była produkcja dużych ilości sztucznego kamienia budowlanego, posiadającego dobrą jakość i wykonanego z naturalnych surowców, takich jak piasek kwarcowy i spoiwo wapienne.
Precyzyjne uszczelnianie pianą montażową
Dzięki jego zastosowaniu łatwo i szybko wykonamy uszczelnienia podczas prac budowlanych i remontowych, zużywając tylko niezbędną ilość piany. Niepotrzebne naddatki utwardzonej piany ograniczymy do minimum. Aplikację możemy przerwać w dowolnym momencie, a pozostałą w puszce pianę wykorzystamy nawet po kilku miesiącach.
Grunt to trwały tynk
Niespodzianki w postaci odwarstwiania się powłoki tynku czy też plam na jego powierzchni zdecydowanie nie należą do miłych. Problem nie zawsze leży po stronie samej wyprawy, lecz jest związany np. ze źle przygotowanym podłożem. Warto więc wcześniej pomyśleć o odpowiednich podkładach gruntujących.
Podłoga na poziomie
Zdarza się, że nawet misternie ułożona podłoga po pewnym czasie zaczyna skrzypieć. Najczęściej jest to efekt niepoprawnie przygotowanego podłoża, które pod wpływem chodzenia, obciążenia, np. meblami, czy też wilgoci, zaczyna się kruszyć i pylić. Aby wyeliminować tego typu problemy, należy stosować odpowiednie produkty, które wyrównają podłoże i zapewnią właściwą trwałość.
Zaprawa na mur-beton
Efektywne prace murarskie wymagają zastosowania zaprawy, która nie tyko pozwoli wykonawcy sprawnie i szybko połączyć elementy kondygnacji, ale również zapewni odpowiednie warunki długotrwałego użytkowania obiektu, niezależnie od czynników mechanicznych czy atmosferycznych.
Zyskaj więcej czasu z klejami
Cecha ta gwarantuje, że produkt nałożony na podłoże zachowa swoje właściwości znacznie dłużej niż dotychczas. Istotnie usprawni to układanie elementów parkietu o dużym formacie, skomplikowanych wzorów czy pracę w ciasnych i pełnych zakamarków pomieszczeniach.
Wykończenie domu z użyciem akryli
Piękne ściany powinny odznaczać się nie tylko dopasowaną do aranżacji wnętrz barwą, ale również gładką i pozbawioną spękań fakturą.
Czy podłoga z drewna wymaga specjalnej pielęgnacji?
Drewniana podłoga to nie tylko wysoki komfort użytkowania, ale także piękne dopełnienie wnętrza. Gdy zainwestujemy w ten surowiec, a dobrze wiemy że nie należy do najtańszych, warto uzbroić się w dodatkową wiedzę na temat jego utrzymania oraz pielęgnacji. Jak się okazuje, zachowanie podłogi z drewna w idealnym stanie nie musi być ani wymagające, ani kosztowne.
Prace wykończeniowe: fugowanie i pielęgnacja
Istnieją elementy, bez których nawet najpiękniej zaaranżowanej łazience będzie czegoś brakować. Element na pierwszy rzut oka schodzący na drugi plan, ale w rzeczywistości pełniący ważne funkcje praktyczne i współdecydujący o estetyce i stylu wnętrza.
Brokat na ścianie
Dodatkowy efekt zdobniczy na ścianie oraz wzmocnienie malowanej powierzchni… Połączenie płatków brokatu z akrylowym lakierem to sposób na ciekawe i praktyczne uzupełnienie tworzonej aranżacji.