Czarna stolarka okienno-drzwiowa w ostatnich latach jest w trendach

Czarna stolarka okienno-drzwiowa w ostatnich latach jest w trendach

Czerń to ponadczasowy kolor, którzy cechuje elegancki minimalizm. Świetnie sprawdza się nie tylko w modzie, lecz również w architekturze, zwłaszcza tej nowoczesnej. Czarne mogą być więc: dach, elewacja obiektu oraz... okna i drzwi. Taka kolorystyka to jeden z najmodniejszych tegorocznych trendów. Jak tego typu rozwiązanie prezentuje się w praktyce? Czytaj dalej

 

Okna i drzwi zewnętrzne stanowią ważne elementy bryły budynku. Ich kolorystyka i wygląd przyciągają uwagę, więc na równi z funkcjonalnością tych wyrobów liczy się to, jak przedstawiają się one pod względem wizualnym. Chociaż stolarka okienna i drzwiowa może być wyprodukowana w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, to jeszcze do niedawna królowała tu głównie biel i odcienie nawiązujące do naturalnego drewna. Od kilku sezonów na znaczeniu zyskują jednak ciemniejsze barwy, w tym klasyczna czerń.

 

Czarna stolarka okienno-drzwiowa w ostatnich latach jest w trendachCzarne drzwi Wiśniowski

Ciepłe okna w modnej czerni

Przykładem inwestycji wykorzystującej potencjał koloru czarnego jest Czarna Chata – kompleks czterech luksusowych domków zlokalizowanych nad Jeziorem Klimkówka w województwie małopolskim. Są one wyposażone w duże, panoramiczne okna zapewniające widok na najbliższą okolicę. Domki utrzymane są nowoczesnej architekturze, wyróżniają się prostą, smukłą bryłą, którą dodatkowo podkreśla czerń – w tym kolorze jest dach, elewacja obiektów oraz stolarka okienno-drzwiowa. Dzięki temu cała kompozycja prezentuje się wyjątkowo, doskonale wpisując się w modę na minimalizm.

 

Czarna stolarka okienno-drzwiowa w ostatnich latach jest w trendach

Czarna stolarka okienno-drzwiowa w ostatnich latach jest w trendachFot. Wiśniowski, Czarna Chata

Czytaj również: System do ciepłego montażu okien zwiększy energooszczędność domu

 

O tym, jak prezentuje się kompleks Czarna Chata możemy przekonać się odwiedzając go osobiście. Atrakcyjny wygląd to jednak nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na wykorzystane w inwestycji funkcjonalne okna w kolorze „BLACK Ulti-Mat”, które możemy zastosować również w swoim domu. Łączą one w sobie modny design z bardzo dobrymi parametrami użytkowymi. – Okna PVC PRIMO zapewniają skuteczną ochronę przed stratami ciepła, co daje oszczędność energii i komfort akustyczny na poziomie 38dB – dźwięki poniżej tego poziomu można porównać do szeptu, szumu liści lub cichej muzyki, a więc są one nieszkodliwe. Gwarantują również wysoką odporność na włamanie w klasie RC2, potwierdzoną certyfikatem uznanego Instytutu Techniki Okiennej IFT Rosenheim – mówi Ireneusz Wierciak, Product Marketing Manager w obszarze Stolarki Aluminiowej, Stalowej i PVC z firmy WIŚNIOWSKI, Partnera kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”. Okna wyposażone są w najwyższej jakości profile i okucia dające szereg różnych funkcji, np. blokadę antyprzeciągową, dzięki której skrzydło pozostaje w stałej pozycji nawet w przypadku przeciągu. Dostępne są także w niestandardowych wymiarach i kształtach, a w opcji Home Inclusive zyskujemy również możliwość dopasowania pod względem wizualnym wszystkich produktów marki WIŚNIOWSKI: bram, okien, drzwi i ogrodzenia. To zapewnia jeden, wspólny design.

 

Czarna stolarka okienno-drzwiowa w ostatnich latach jest w trendachFot. Wiśniowski, Czarna Chata

Piękne i funkcjonalne drzwi zewnętrzne

Doskonałą parę z czarnymi oknami tworzą czarne drzwi zewnętrze. Przykładem takiego rozwiązania są aluminiowo-stalowe drzwi NOVA marki WIŚNIOWSKI, w kolorze „Modern Black”. Podstawą ich konstrukcji jest ościeżnica aluminiowa z przegrodą termiczną o grubości 77 mm. Skrzydło wykonane jest natomiast z blachy stalowej i wypełnione płytą z ekstrudowanej pianki PU oraz pakietem szyb dwukomorowych. Wysoki parametr wodoszczelności pozwala zamontować drzwi NOVA nawet w miejscach niezadaszonych, bez obaw o ich wytrzymałość.

 

Czarna stolarka okienno-drzwiowa w ostatnich latach jest w trendachFot. Wiśniowski, Czarna Chata

Drzwi można wyposażyć w antabę, czyli pochwyt zamiast tradycyjnej klamki. Antaba to modny trend ostatnich kilku lat, a jeśli dodamy do tego funkcję dzienną czasową, to z produktu możemy korzystać w maksymalnie komfortowy i bezpieczny sposób. Przydaje się ona w wielu przypadkach, np. kiedy spodziewamy się gości i nie chcemy za każdym razem otwierać im drzwi, gdy wnosimy do domu zakupy i akurat nie mamy „wolnej ręki” lub gdy pracujemy w ogrodzie i nie chcemy nosić przy sobie klucza. W drzwiach NOVA funkcję dzienną można łatwo włączyć i wyłączyć, w zależności od naszych potrzeb. Żeby ją uruchomić, wystarczy wcisnąć specjalny przycisk po wewnętrznej stronie drzwi – przycisk jest podświetlony i wówczas funkcja jest aktywna. Wyłączamy ją w ten sam sposób, poprzez przyciśnięcie przycisku. Co więcej, może być on widoczny lub ukryty. To drugie rozwiązania pozwala maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo domu. Ukryty przycisk funkcji dziennej czasowej sprawi, że skorzystają z niego tylko te osoby, które wiedzą o jego lokalizacji.

 

Czarna stolarka okienno-drzwiowa w ostatnich latach jest w trendachFot. Wiśniowski, Czarna Chata

Czytaj również: Regulacja okien zima-lato, po co to robić?

 

Kolor czarny na dobre wkradł się do łask architektów, projektantów i inwestorów. Nadaje on wnętrzom oraz elewacji budynku eleganckiego charakteru i dobrze wpisuje się w modę na minimalistyczne budynki z industrialnymi akcentami. Nowoczesne okna oraz drzwi zewnętrze w kolorze czarnym mogą być zarazem piękne i funkcjonalne, cieszyć nasze oczy i zapewniać komfort obsługi. Poszukajmy więc inspiracji, które pomogą nam stworzyć modny wygląd naszego domu, niezależnie od tego czy budujemy go od podstaw, czy też remontujemy istniejący już budynek.

 

Czarna stolarka okienno-drzwiowa w ostatnich latach jest w trendach

Czarna stolarka okienno-drzwiowa w ostatnich latach jest w trendachFot. Wiśniowski, Czarna Chata

Źródło: AVEEX / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 693

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >