Drzwi wejściowe - o niestandardowym rozwiązaniu w wielkim stylu

Drzwi wejściowe - o niestandardowym rozwiązaniu w wielkim stylu

Spektakularne wymiary, doskonałe parametry termiczne i gwarancja bezpieczeństwa - to zaledwie kilka z zalet systemu drzwi AWIDOOR Pivot, które płynnie łączą nowoczesną technologię z minimalistycznym designem w wersji XXL. Olbrzymie przeszklenia AWILUX odznaczają się imponującymi konstrukcjami, które sięgają nawet do 4 metrów wysokości.

 

AWIDOOR Pivot to odpowiedź na zaawansowane potrzeby inwestorów, poszukujących funkcjonalnych, lecz niestandardowych rozwiązań w wielkim stylu. Te imponujące konstrukcje drzwiowe dostępne są z wypełnieniem panelowym i przeszkleniem aż do 4 metrów wysokości. Choć o dużej powierzchni, rozwiązanie od AWILUX gwarantuje doskonałą izolację termiczną i akustyczną, komfort mieszkania oraz zabezpieczenia antywłamaniowe w klasie RC2. Nowoczesne technologie blokady umożliwiają otwieranie drzwi za pomocą tradycyjnego klucza, kodu lub skanu palca.

 

Gigantyczne wrażenie od wejścia - AWIDOOR Pivot Giant

AWIDOOR Pivot Giant to rozwiązanie czerpiące z greckiej mitologii, której istoty o gargantuicznych rozmiarach zainspirowały producenta do stworzenia gigantycznych kompozycji drzwiowych.

 

https://www.budnet.pl/static/article_images/normal/AWILUX_Pivoty_2023_3.jpg

 

System drzwi AWIDOOR Pivot Giant stanowi połączenie nowoczesnych technologii z minimalistyczną, prostą elegancją. Imponująca konstrukcja drzwi obrotowych od AWILUX jest łatwa w obsłudze, a innowacyjny system mocowania oraz dedykowane zawiasy gładko prowadzą drzwi oraz gwarantują lekkość otwierania.

 

Dodatkowo, drzwi obrotowe AWIDOOR Pivot Giant umożliwiają dopasowanie stolarki otworowej do charakteru oraz stylu budynku dzięki wykorzystaniu przeszkleń lub wypełnienia panelowego – w zależności od potrzeb i wymagań inwestora.


Kolos Rodyjski  - AWIDOOR Pivot Colos

Hellenistyczne inspiracje odnajdziemy również w projekcie drzwi obrotowych AWIDOOR Pivot Colos. Nowoczesny system obrotowy od AWILUX, ze względu na swoją masywność, staje się Kolosem Rodyjskim wśród tradycyjnej stolarki otworowej. Imponujące rozmiary rozwiązania to również łatwe użytkowanie - innowacyjna technologia Pivot oraz system mocowania amortyzuje ciężar drzwi, dzięki czemu lekko się otwierają.

 

Drzwi wejściowe - o niestandardowym rozwiązaniu w wielkim stylu

 

Czytaj również: Wybierając drzwi wejściowe do domu zwracamy uwagę na ich budowę i zastosowane materiały

 

AWIDOOR Pivot Colos występują w wersji przeszklonej, rozświetlającej wnętrze oraz doprowadzającej maksymalną ilość naturalnego, dziennego światła do pomieszczenia.

 

Drzwi obrotowe od AWILUX to doskonałe rozwiązanie dla poszukujących niestandardowej stolarki otworowej o imponujących rozmiarach, która łączy zarówno pełną funkcjonalność i zabezpieczenia w klasie RC2, jak i wysoką estetykę wykończenia.

 

Kolosalny rozmiar idzie w parze z gigantycznym komfortem

AWIDOOR Pivot charakteryzuje się imponującymi wymiarami, przy równoczesnym zachowaniu doskonałych parametrów termoizolacji oraz maksymalnym wykorzystaniu naturalnego światła do doświetlenia wnętrza. Drzwi obrotowe wyróżniają się znakomitą odpornością na obciążenie wiatrem – 1200 Pa oraz wodoszczelnością w klasie 4A – 150 Pa. Dodatkowym zabezpieczeniem przed wilgocią jest systemowe odwodnienie, odprowadzające nadmiar zgromadzonej wody. System stanowi gwarancję bezpieczeństwa oraz komfortu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. AWIDOOR Pivot zapewniają również doskonałą izolację termiczną przy współczynniku przenikalności ciepła 1,5W/m2K.

 

- Drzwi AWIDOOR Pivot różnią się od tradycyjnych drzwi wejściowych niespotykanie okazałymi gabarytami oraz przesunięciem osi otwierania drzwi. Przy standardowych drzwiach, zawiasy znajdują się po prawej lub lewej stronie – na ramie – natomiast w przypadku systemów pivotowych, są one przesunięte, czyli umieszczone na dolnym i górnym elemencie. Część drzwi wychyla się do środka lub na zewnątrz, gdy pozostała część jest otwierana – wyjaśnia Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

 

Zrezygnowanie ze standardowych mocowań bocznych umożliwia wyprodukowanie drzwi o imponujących wymiarach: 1700 x 3000 mm dla AWIDOOR Pivot Giant oraz 2500 x 4000 mm dla AWIDOOR Pivot Colos i wadze do 500 kg.

 

Warto wspomnieć o dodatkowym wyposażeniu drzwi -  ograniczniku otwarcia lub zintegrowanym, ukrytym samozamykaczu, które zarówno poprawią komfort użytkowania, jak i wpłyną na dobrą kondycję drzwi.

 

Czytaj również: Domki mobilne - czy warto inwestować?

 

AWIDOOR Pivot od AWILUX to rozwiązanie o dużych gabarytach i jednoskrzydłowej konstrukcji, dedykowane poszukującym niestandardowych, nowoczesnych rozwiązań do swoich projektów. Smukłe wykończenie oraz minimalistyczny design drzwi nadaje im wizualnej lekkości oraz optycznie otwiera wnętrze, natomiast innowacyjne technologie ułatwiają otwieranie masywnych, pivotowych konstrukcji. Drzwi obrotowe AWILUX gwarantują komfort użytkowania, doskonałe parametry termiczne i akustyczne oraz kolosalny rozmiar, robiący gigantyczne wrażenie.

Źródło: GutPR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Gdzie zamówić konstrukcje drewniane Liczba postów: 3 Grupa: Moja budowa Szanowni Państwo, w przypadku konstrukcji drewnianych warto zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią, działaniem niekorzystnych warunków atmosfery...
  • Co to jest rekuperacja? Liczba postów: 40 Grupa: Budowa i re... Wszystkiego na ten temat dowiesz się tutaj https://www.climapolska.com.pl/toshiba-k limatyzacja/ bo mają wiedzę w temacie i wiele udanych realizacji. Dobiorą ci....
  • Czas na remont Liczba postów: 123 Grupa: Budowa i re... Użytkownik Gość: Borsz napisał: czy grunt można mieszać z wodą, czy jeżeli chcę na jednej ze ścian przykelić płytę gipsową na pianoklej to też muszę gruntować?....
  • Malowanie Liczba postów: 56 Grupa: Moja budowa Szanowni Państwo, Przed malowaniem warto odpowiednio przygotować podłoże. Musi być ono równe, stabilne, oczyszczone i pozbawione ubytków. Do gruntowania rekomen...
  • Technologia w zgodzie z naturą Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... W tym temacie wyświetlacze E-Papierowe są świetnym rozwiązaniem. Dzięki ich niskiemu zużyciu energii, baterie mogą wytrzymać nawet przez kilka tygodni lub miesi...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 86

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >