Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Jak zmniejszyć energochłonność materiałów budowlanych?

Dynamiczny rozwój miast prowadzi do zwiększonego zapotrzebowania na materiały budowlane, których produkcja, transport czy utylizacja wiąże się ze znacznym zużyciem energii. By jednak obniżyć ich negatywny wpływ na środowisko należy wybierać rozwiązania, przy produkcji których minimalizuje się zapotrzebowanie na energię.

Co wpływa na energooszczędność budynku?

Około 5,5 tysiąca zł kosztuje dodatkowa warstwa izolacji ścian zewnętrznych i dachu w budowanym domu jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 182 m2, gwarantująca zmniejszenie opłat za ogrzewanie o ponad 700 złotych rocznie.

Powstaje coraz więcej ekologicznych osiedli

Po dekadzie od wybudowania BedZED, na świecie pojawiają się kolejne osiedla korzystające w pełni z rozwiązań ekologicznych. Ich mieszkańcy testują udogodnienia, które niedługo staną się standardem w budownictwie wielorodzinnym.

Odnawialne źródła energii coraz popularniejsze

Koszty ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych pochłaniają około 80% rocznych wydatków eksploatacyjnych gospodarstwa domowego i nic nie wskazuje na to, że od nadchodzącego roku ta sytuacja ulegnie zmianie. Planując przyszłoroczny budżet warto pomyśleć nad wyborem najbardziej ekologicznych rozwiązań dla domu.

Niższe rachunki za ogrzewanie zimą

Zima pochłaniająca gigantyczne pieniądze na ogrzanie domu może zostać okiełznana. Docieplenie ścian domu oraz eliminacja niewłaściwych przyzwyczajeń domowników pozwala właścicielom znacznie ograniczyć wydatki na ogrzewanie.

Solary dobre nie tylko latem!

Inwestorów, którzy w tym roku zdecydowali się zainwestować w instalację solarna z pewnością ucieszy fakt, że solary sprawdzają się równie dobrze zimą jak latem –o ile tylko dociera do kolektorów promieniowanie słoneczne.

Samowystarczalne energetycznie budownictwo

Nowoczesne budownictwo to wyjątkowy design i oszczędność, zarówno pod względem ekologicznym, jak i ekonomicznym. Dziś koniecznością stało się tworzenie obiektów samowystarczalnych, pozyskujących energię i wodę z otoczenia oraz będących integralnym elementem tkanki miejskiej. Przyszłością budownictwa jest zatem zielona technologia.

Energooszczędny dom nawet na Syberii

W domu zrównoważonym efektywność energetyczna idzie w parze z komfortowym mikroklimatem wnętrz oraz neutralnym wpływem budynku na środowisko. Przykład modelowego domu aktywnego zlokalizowanego pod Moskwą potwierdza, że nawet w surowych warunkach klimatycznych można zbudować energooszczędny budynek.

Jak zaprojektować energooszczędny dom?

Choć energia z roku na rok drożeje, to równolegle rozwijają się również technologie, które pozwalają ją zaoszczędzić. Zimą, samo ogrzewanie pochłania prawie 70% energii zużywanej przez dom jednorodzinny. Dlatego też inwestując w inteligentne systemy zarządzania temperaturą, przyczyniamy się niewątpliwie do wymiernego zwiększenia oszczędności.

Rośnie popularność domów pasywnych

Rosnące z roku na rok ceny ogrzewania i utrzymania domu spędzają sen z powiek nie jednemu właścicielowi. Nie dość, że włożyli ogromne pieniądze na wybudowanie takiego budynku, to jeszcze zmagają się z ogromnymi rachunkami za prąd czy gaz. Idealną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa są DOMY PASYWNE.


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  45 46 47 48 49  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19928 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 214

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >