Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
Energooszczędności możemy uczyć się od zachodnich sąsiadów
Niemiecka oszczędność i zaawansowanie technologiczne to powód do zazdrości nie tylko na wschodnim brzegu Odry, ale i na całym świecie. Te dwa czynniki powodują, że rozwój branży kolektorów słonecznych u naszych sąsiadów jest przykładem do naśladowania.
Czy architektura może wpłynąć na energooszczędność budynku?
Planując postawienie domu jednorodzinnego, musimy mieć na uwadze koszty związane nie tylko z jego budową, ale również późniejszą eksploatacją. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych i wysokiej klasy materiałów na etapie budowy domu, pozwoli na duże oszczędności w trakcie jego użytkowania.
Płyty wykorzystane przy budowie domu Green Power
Przy budowie Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER wykorzystane zostały nowoczesne płyty: szalunkowe przy wykonywaniu nadproży i balkonów oraz budowlane, jako poszycie konstrukcji szkieletowej stropów.
Tanie ogrzewanie w domu energooszczędnym
Wybudowanie energooszczędnego domu wymaga szczególnej uwagi na każdym etapie: od projektowania, poprzez dobór instalacji grzewczej, wykonanie aż po eksploatację.
Energooszczędny dom Green Power
W domu GREEN POWER, który jest budynkiem eksperymentalnym, mamy połączenie dwóch technologii: parter wykonany jest w technologii murowanej, piętro natomiast zaprojektowane zostało w szkielecie stalowym Lindab Construline i tworzy osobną konstrukcję.
Zamontowano strop w Domu Zeroenergetycznym
Obecnie w budownictwie jednorodzinnym najczęściej do wykonania stropów stosuje się konstrukcje gęstożebrowe. Należy do nich również Teriva jednej z firm, która została wykorzystana w Domu Zeroenergetycznym GREEN POWER.
Dom wybudowany zgodnie z naturą
W Polsce przybywa domów jednorodzinnych o ascetycznym charakterze, w których główną rolę gra prostota rozwiązań i funkcjonalność.
Kolektory rurowo-próżniowe
Produkcja i wykorzystywanie energii cieplnej tradycyjnymi metodami stanowi z roku na rok coraz większy problem.
Budowa domu energooszczędnego
Blisko połowa Polaków biorących udział w badaniu Energooszczędność w moim domu postrzega zrównoważone budownictwo poprzez pryzmat oszczędności finansowych. Tylko 12% ankietowanych za najważniejszą korzyść związaną z energooszczędnym mieszkaniem uznaje pozytywny wpływ na zdrowie.
Nowy system kolektorów gruntowych
Jedna z firm wprowadza na polski rynek nowe systemy kolektorów gruntowych, które nie tylko zwiększają efektywność wykorzystania czystej energii odnawialnej, lecz również ułatwiają instalację. W bogatej palecie rozwiązań znalazła się również niespotykana dotąd na rynku klatka energetyczna.