Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
Utworzenie Platformy Innowacji Energooszczędnych
Czołowy producent i dostawca masztów flagowych oraz słupów oświetleniowych w Polsce – w dniu 2 października podpisał list intencyjny w sprawie utworzenia Platformy Innowacji Energooszczędnych.
Szczelność okien i drzwi w domu energooszczędnym
W budynkach wysokoenergooszczędnych wszystkie przegrody zewnętrzne muszą spełniać rygorystyczne kryteria dotyczące izolacyjności termicznej oraz szczelności. Dotyczy to również okien i drzwi zewnętrznych.
Energooszczędne rozwiązania podstawą oszczędzania
Pierwsze jesienne chłody oznaczają początek sezonu grzewczego, czyli zwiększone wydatki na energię cieplną. To dobry moment, by pomyśleć o wprowadzeniu energooszczędnych rozwiązań, które zmniejszą zużycie energii.
Ogrzewanie domy przy pomocy solarów
Nadszedł sezon grzewczy, a wraz z nim sprawdzian efektywności instalacji solarnych. Efektywne i zarazem eleganckie kolektory pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej energii słonecznej, nie tylko do podgrzania wody, lecz również ogrzewania pomieszczeń. Pasują przy tym na każdy dach, stanowiąc jego niezwykle praktyczną ozdobę.
Zmiany w programie dopłat do kolektorów słonecznych
Od 1 października br. w popularnym programie dopłat NFOŚiGW do kolektorów słonecznych, zostaną wprowadzone zmiany do umów zawieranych przez banki z klientami indywidualnymi.
Piętro budynku Green Power wykonano z ekologicznych płyt
Piętro budynku GREEN POWER wykonane jest w stalowym szkielecie. Usztywnieniem konstrukcji stalowej są płyty gipsowo-włóknowe i cementowo-włóknowe.
NFOŚiGW nie chce ułatwić dopłat do kolektorów słonecznych
NFOŚiGW uparcie broni nowych szkodliwych zasad programu dopłat do kolektorów słonecznych. Zaprezentowany przez koalicję polskich producentów, dystrybutorów i instalatorów kolektorów próżniowych alternatywny model obliczania dopłat na podstawie parametru sprawności energetycznej spotkał się z aprobatą całej branży solarnej.
Energooszczędne budowanie jest opłacalne
Budownictwo energooszczędne to nie tylko moda, ale i realne korzyści finansowe. Z jednej strony wznosząc domy niskoenergetyczne i pasywne oszczędzamy na ich eksploatacji, a z drugiej liczyć możemy na dopłaty w wysokości nawet 50 tys. zł. O tym jak budować ściany, które zatrzymają ciepło w domu mówi Tomasz Połubiński.
Energooszczędne nawyki
Proste, wykonywane rutynowo czynności mogą mieć istotny wpływ na koszty eksploatacji domu czy mieszkania. Racjonalne korzystanie z kuchenki, lodówki, sprzętu AGD/RTV i oświetlenia spowoduje zauważalne obniżenie wysokości rachunków za energię.
Ekologiczny opał na zimę
Ekologiczne źródła energii, czyli kolektory słoneczne i pompy ciepła to dość drogie inwestycje. Nie każdy inwestor budujący lub modernizujący instalację grzewczą może sobie na nią pozwolić, mimo że większości z nich zależy na ochronie środowiska naturalnego.