Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów
Sposób na dobry klimat w domu z nowoczesną wentylacją mechaniczną
Problemy z koncentracją, bóle i zawroty głowy, problemy ze snem czy nudności to najczęstsze objawy zbyt wysokiego stężenia CO2 w powietrzu, którym oddychamy. Dzieje się tak za sprawą niedostatecznego przepływu powietrza w naszych domach. Nowoczesna wentylacja mechaniczna rozwiązuje ten problem.
Rekuperacja, mechaniczny system wentylacyjny z odzyskiem ciepła - czyste powietrze w domu
Odkurzamy, regularnie wycieramy kurze i wietrzymy pomieszczenia. Mimo to, grzyby, bakterie i wirusy wciąż rozprzestrzeniają się w wilgotnych i ciepłych zakamarkach naszych domów. Jak możemy je powstrzymać? Czy regularne sprzątanie wystarczy, aby zadbać o czyste powietrze? Rekuperacja może nam to ułatwić.
Jak zadbać o swoje zdrowie? Rekuperator zapobiegający alergii - to inwestycja w zdrowie
Zdrowie to rzec cenna. Cenniejsza niż wszystkie pieniądze tego świata. Alergia na pyłki, kurz czy grzyby może skutecznie uprzykrzyć życie. Osoby borykające się z tym problemem powinny w szczególny sposób zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają. Jak stworzyć wnętrze przyjazne alergikom, a czego unikać? Rekuperacja, wybór farby czy zabezpieczenie przed wilgocią. Oto kilka prostych rozwiązań.
Dobrze przemyślany montaż wentylacji mechanicznej nie wpływa na estetykę pomieszczeń
Montaż wentylacji mechanicznej bez uszczerbku dla estetyki wnętrza
Przed podjęciem decyzji o montażu wentylacji mechanicznej pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Jedną z nich jest obawa przed nieestetycznym wyglądem elementów składowych instalacji, które zakłócą aranżację pomieszczeń. Nic bardziej mylnego! Sekret tkwi w profesjonalnym projekcie i niewidocznych kanałach wentylacyjnych.
Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła - eksperci odpowiadają na najczęściej zadawane pytania
Jak zgodnie twierdzą eksperci – bez systemu wentylacyjnego opartego na rekuperatorze, budynku nie można nazwać energooszczędnym. Odpowiednie wentylowanie budynków jest bardzo ważne z uwagi na komfort przebywających w nim osób. Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w nowo powstających budynkach. To niewątpliwie najlepszy krok w stronę oszczędności energii, wciąż budzi jednak wiele pytań i wątpliwości np. jaki rodzaj rekuperatora wybrać, jaki to będzie miało wpływ na ogrzewanie w domu itd.
Klimatyzacja w nowoczesnym mieszkaniu nie jest tylko zbędnym gadżetem
Z klimatyzacją coraz częściej stykamy się w pracy, samochodzie, ale też w domu. Wokół jej działania i montażu krąży jednak wiele mitów. Bierzemy pod lupę najpopularniejsze z nich i wyjaśniamy, dlaczego mają niewiele wspólnego z prawdą.
Czy montaż klimatyzacji w budynku wielorodzinnym jest możliwy? - Tak, ale zasady ustala wspólnota mieszkaniowa
Ze zbyt wysoką temperaturą we własnym domu możemy sobie poradzić, montując klimatyzator. Rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze m.in. dzięki stosunkowo niewysokim kosztom – wartość inwestycji nie przekracza bowiem kilku tysięcy złotych. Czy jednak możemy pozwolić sobie na takie udogodnienie, jeśli nasze mieszkanie znajduje się w budynku wielorodzinnym zarządzanym przez wspólnotę mieszkaniową lub spółdzielnię?
Wentylacja mechaniczna z czujnikami dwutlenku węgla i wilgotności
O zdrowym mikroklimacie wewnątrz budynku marzy każdy z nas. Prostym sposobem na utrzymanie świeżego powietrza w domu jest systematyczne wietrzenie pomieszczeń poprzez otwieranie okien. Jednak zdecydowanie bardziej skutecznym rozwiązaniem będzie montaż systemu wentylacji mechanicznej, który działa przez całą dobę, a dzięki odpowiednim czujnikom stale monitoruje poziom CO2 i wilgotności w pomieszczeniach.
Fakty i mity na temat klimatyzacji
Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w domu. Perspektywa odpoczynku w komfortowym chłodzie, podczas gdy na zewnątrz temperatura osiąga niebotyczny poziom, wydaje się bardzo kusząca. Wiele osób neguje jednak sens montażu klimatyzacji w domu, sugerując, że może być ona szkodliwa dla zdrowia. Dzisiaj przyjrzymy się kilku mitom dotyczącym klimatyzacji.
Wentylacja mechaniczna energooszczędna i ekologiczna
Chociaż wydaje nam się, że do zadań wentylacji należy jedynie sprawna wymiana powietrza – nowoczesna technologia pozwala nam wprowadzić do domu ulubiony zapach, usunąć z powietrza szkodliwe cząsteczki smogu czy umożliwia oszczędne gospodarowanie energią dzięki odzyskowi ciepła. Na jakie dodatki do wentylacji mechanicznej warto postawić, żeby zyskać?